DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Zabıta ve emniyetten işbirliği kararı

Zabıta ve emniyetten işbirliği kararı

İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu 3’üncü kez toplandı

ABONE OL
Haziran 3, 2022 20:24
Zabıta ve emniyetten işbirliği kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Zabıta Uyum Şurası 3’üncü kere toplandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde İzmir Zabıta Uyum Kurulu’nun üçüncü toplantısı yapıldı. İzmir’de asayiş sıkıntılarına altyapı oluşturan kayıt dışı hurdacılık faaliyetlerinin masaya yatırıldığı toplantıya İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de katıldı. Toplantıda zabıta ve emniyetin ortak çaba etmesinin kıymeti vurgulandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı öncülüğünde başlatılan Zabıta Uyum Şurası toplantılarının üçüncüsü Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapıldı. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Işıklı, İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Cihan, Asayiş Şube Müdürü İsmail Duman, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Lideri Gökhan Daca ve 30 ilçe belediyesinin zabıta müdürleri ile temsilcileri katıldı.

Uyum Kurulu’nun kuruluş gayesi ve hizmetleri hakkında bilgi veren, Zabıta Dairesi Lideri Gökhan Daca, toplantının konusunun hurda bölümündeki asayiş sıkıntılarına yer oluşturan faaliyetler olduğunu açıkladı.

“Ortak akılla yol haritamızı belirleyeceğiz”
Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Işıklı, “Zabıta Uyum Şurası, İzmir’in meselelerinin ortak akılla tahlile kavuşturulması için oluşturduğumuz değerli bir heyet. Bugün Sayın Valimizin talebi doğrultusunda bir ortaya geldik. Hurda dalındaki sıkıntıları Sayın Valimiz gündeme getirdi. Bu sorunun tahlili için bir işbirliği yapacağız. Yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi.

“Şehrin huzuru için işbirliğinde olmamız lazım”
Konuşmasında kentin asayiş durumuna ait bilgiler veren İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, “Yaklaşık 10 aydır kentin genel güvenliği ve asayişiyle ilgili her hafta toplantı yapıp kentimizin huzur ve güvenliğini artırmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken kesinlikle uyum ve işbirliği içinde olmamız gerekiyor. Kentimizin genel akışıyla ilgili çok büyük sorun olmamakla birlikte etraf ve toplum sıhhati, genel asayiş ve güvenlik hizmetlerini birlikte yürütmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Hurda sıkıntısını çözersek öteki meseleleri da çözeriz”
Kentteki hırsızlık olaylarıyla çaba ederken çalınan malların kimi hurdacılar tarafından yarara dönüştürüldüğünü tespit ettiklerini söyleyen Şahne, “Yapmış olduğumuz kontrollerde hurdacıların yüzde 70 oranında ruhsatsız olduğunu gördük. Bu da denetim dışı bir yapı oluşturuyor. Kentimizin bedel ve kalitesi çok yüksek lakin toplam kaliteyi yükseltmek için sokaklardaki çabayı birlikte yürütmemiz lazım. Bu hurdacılık konusunu şayet çözersek öbür mevzuları da birlikte çözebileceğimize inanıyorum” biçiminde konuştu.

Konuşmaların akabinde Asayiş Şube Müdürü İsmail Duman, sorunun yurttaşlar için oluşturduğu risk ve tehlikeleri, yapılan araştırmaları ve tahlil sistemlerini anlatan bir sunum yaptı. Toplantının ikinci kısmında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Buyruk ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği hakkında görüşme yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.