DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Yorglass ISO 500’de 21 basamak birden yükseldi

Yorglass ISO 500’de 21 basamak birden yükseldi

Güvenilir ve global bir tedarikçi vizyonuyla hareket eden Yorglass, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 Araştırması''nda 21 basamak yükselerek, 405’inci sıraya yerleşti.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 11:24
Yorglass ISO 500’de 21 basamak birden yükseldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muteber ve küresel bir tedarikçi vizyonuyla hareket eden Yorglass, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 Araştırması”nda 21 basamak yükselerek, 405’inci sıraya yerleşti.

Endüstriyel cam devi Yorglass, sağlam ve küresel tedarikçi vizyonu doğrultusunda yarım asra dayanan bilgi ve deneyimiyle bölümüne paha katmaya ve sürdürülebilir başarılara imza atmaya devam ediyor. Yorglass gayeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği yatırımlarıyla kesim için en kıymetli dataları oluşturan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2021 listesinde 21 basamak birden yükselerek 405’inci sıraya yerleşti.

Yorglass İdare Konseyi Lideri ve CEO’su Semavi Yorgancılar, bahis ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “60 ülkede gösterdiğimiz faaliyetlerle bir dünya şirketi olma ve ekosistemimizin her adımında sürdürülebilir bir paha yaratmak için çalışıyoruz. 2021 yılı pandeminin tesiriyle, dijitalleşme, inovasyonlar, farklı iş modelleri ve süreçlerin hızlanması üzere faktörlerle evvelki 10 yıla oranla büyük değişimlerin yaşandığı bir yıl oldu. Biz de bu periyodu hem çalışanlarımız hem müşterilerimiz hem de başka paydaşlarımız için kıymet yaratan uygulamalar ve yatırımlarla değerlendirdik. Gayretlerimizin karşılığını görmek ise bizler için gurur verici. Şirketlerin performansına ve Türkiye iktisadına ayna tutan İstanbul Sanayi Odası’nın ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması 2021’de, bu yıl 21 basamak yükselerek 405. sırada yerimizi aldık. Endüstriyel cam kesiminde “Güvenilir, Küresel Tedarikçi” vizyonuyla, üretimimiz, istihdamımız ve 60’a yakın ülkeye yaptığımız ihracatla ekonomimize paha katmaya devam ediyoruz. Yorglass’ın bu başarılarına ve büyümesine katkı veren tüm çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve bize güvenen müşterilerimize teşekkür ediyorum.”

‘Önceliğimiz sürdürülebilir büyüme’

“Yorglass için büyümenin sadece finansal performanstaki göstergelerin çok ötesinde manalar tabir ettiğini” belirten Semavi Yorgancılar, “Ekonomik olarak büyürken karbon ayak izinizi ne kadar azalttığımız, kaynakları ne kadar verimli kullandığımız, paydaşlarımıza doğayı ve toplumu da dahil ederek ne kadar genişlettiğimiz ve onlara ne cins katkılarda bulunduğumuz üzere üniversal sürdürülebilirlik kriterlerini de hesaba katıyoruz” dedi.

Kesiminde bir birincisi gerçekleştirerek BM Global Unsurlar Mukavelesi UN Küresel Compact mukavelesine imza attıklarını hatırlatan Yorgancılar şöyle devam etti:

“Bu kontratla birlikte küresel paydaşlarımıza, çalışma standartları, insan hakları, yolsuzlukla uğraş ve çevresel problemlere karşı çaba alanlarında belirlenen kurallara uymaya, sürdürülebilir bir geleceği garanti altına almak ismine efor sarf etme taahhüdünde bulunduk. UN Küresel Compact’e katılmamız şirketimizin bu taraftaki çalışmalarında çarpan tesiri yarattı. Geleceğe dönük sistemler ve dijital tahlillerle de aslında sürdürülebilirliğe katkı sunuyoruz. Dala istikamet veren öncü kimliğiyle etrafa uyumlu üretim ve geliştirme çalışmaları yürüten markamız, dünyada ve Türkiye’de mikro aşındırıcılı dekor ve mat üretimi yapan firmalar ortasında ‘Karbon Ayak İzi’ dokümanını alan birinci firma oldu. Yorglass’ın geleceğini dünyanın geleceğinden farklı olarak düşünmüyoruz. Tüm iş süreçlerimizde etraf dostu uygulamaları tercih ediyoruz. 2022 yılında da sürdürülebilirlik odaklı yatırımlar yaparak büyümeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.