DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Uludağ Enerji’den “Hayata Güç Veriyoruz!” Mesajı

Uludağ Enerji’den “Hayata Güç Veriyoruz!” Mesajı

Geçtiğimiz aylarda uluslararası sürdürülebilir altyapı yatırım fonu Actis’e devri gerçekleşen Uludağ Enerji, ilk günden itibaren koruduğu çevresel sürdürülebilirlik hedeflerini güçlendirerek dünyanın yeni enerji anlayışındaki yerini sağlamlaştırmak için kurumsal kimliğini dönüştürdü.

ABONE OL
Haziran 27, 2022 22:24
Uludağ Enerji’den “Hayata Güç Veriyoruz!” Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz aylarda memleketler arası sürdürülebilir altyapı yatırım fonu Actis’e dönemi gerçekleşen Uludağ Güç, birinci günden itibaren koruduğu çevresel sürdürülebilirlik amaçlarını güçlendirerek dünyanın yeni güç anlayışındaki yerini sağlamlaştırmak için kurumsal kimliğini dönüştürdü. Yeni süreci kamuoyu ile paylaşan Uludağ Güç CEO’su İsmail Ergüneş, “Hayata Güç Veriyoruz!” misyonlarını muhafazaya devam ettiklerini düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.

Tüm dünya iklim krizinin tesirlerini yaşamaya devam ediyor. Kimi vakit deniz yüzeyinde müsilaj olarak görülen kimi vakit da dolu olup tüm camları kıran iklim krizine karşı, dünya çapında daha emin adımlar atılmaya başlandı. 2022 yılının birinci yarısında Uluğ Güç (Uludağ Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş.) hisselerinin tamamı milletlerarası sürdürülebilir altyapı yatırım fonu Actis’e devredilirken Uludağ Güç CEO’su İsmail Ergüneş kurumsal kimliklerini yenilediklerini düzenlenen “Hayata Güç Veriyoruz” basın toplantısıyla duyurdu. Ergüneş, “Küresel çapta sürdürülebilirlik, yenilenebilir güç üzere etrafa hassas pahaları benimsemiş ve bu alanda tecrübeye sahip bir yatırım fonu olan Actis ile kıymetlerimiz ve vizyonlarımızın orta noktada kesişmesinden hayli mutluyuz. Global sürdürülebilirlik başkanları ortasında ülkemizi temsil etme amacımızı koruyoruz.” açıklamalarında bulundu.

“Erişilebilir Güç Sürdürülebilir Hayat İçin Çalışıyoruz”

Son yıllarda yaşanan gelişmelerle birlikte elektrik kullanımına gereksinim duyulan alanlar her geçen gün çoğalıyor. Türkiye’nin de büyüyen elektrik kapasitesi ve hayat muhtaçlıkları göz önüne alındığında daha fazla yatırımın mutlak gereklilik olduğunu belirten Uludağ Güç CEO’su İsmail Ergüneş, “2021 yıl sonu prestijiyle abone sayımız 3,5 milyona ulaşırken Güney Marmara Bölgesi’nde hizmet verdiğimiz nüfus sayısı ise 5 milyonu aştı. Her geçen gün elektrik kullanımına duyulan muhtaçlığın arttığını gözlemlerken şirketlerimizde attığımız her adımın ülkemizin büyük bir kısmını tesir altına aldığının da farkındayız. Planlarımızı ve yatırımlarımızı bu müşahedeler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. 2021 yılını 1,2 milyar TL cari yatırım tutarımızla tamamladığımızı söyleyebilirim.” tabirleriyle ilerleyen devirler için de yatırımlarını artırarak sürdüreceklerini vurguladı.

“Hizmetimizin Muvaffakiyet Sırrı Grup Arkadaşlarımız”

Dünyanın en temel gereksinimlerinden olan elektrik gücünün son kullanıcıya ulaştırılması epey karmaşık bir seyahat. Türkiye’nin Güney Marmara Bölgesi’nde güç tedarik hizmeti sağlayan Uludağ Enerji’nin CEO’su İsmail Ergüneş, gerçekleşen basın toplantısında güç sürekliliğinin hem kişisel hem ticari kullanım için kıymeti, altyapı hizmetleri ve teknik hususlarda kıymetli açıklamalarda bulundu. Ergüneş, “4 vilayette 5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sağlarken vazifemizin insan hayatı için epey kritik bir yere sahip olduğunun farkındayız. Uludağ Güç olarak Türkiye’de hizmet veren 21 güç tedarik şirketi ortasında kendi hizmet bölgesinde en az elektrik kesintisi yaşayan ve kesinti mühletleri en az olan ikinci şirket pozisyonundayız. Kesintisiz ve kaliteli güç hizmetimizin muvaffakiyetini, planlı çalışmalarımıza, operasyonel süreçleri yürüten 2.800’den fazla çalışanımıza, bilhassa de teknik grubumuza borçluyuz.” sözlerine yer verdi.

Türkiye’nin Toplumsal Güç Şirketi

Hem şirket içi yapılanmada hem de kullanıcılarla kurulan bağlantı süreçlerinde topluma ve etrafa odaklı hareket etmeyi misyon edindiklerini aktaran Uludağ Güç Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Yusuf Ziya Aziz ise kurumsal kimlik dönüşümüyle toplumsal şirket anlayışlarını pekiştirmek istediklerini vurguladı. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Maksatları doğrultusunda hareket ederken kendilerini “Türkiye’nin Toplumsal Güç Şirketi” olarak konumlandırdıklarını bilhassa belirten Şanlı, Uludağ Enerji’nin etraftan eşitsizliklere kadar toplumsal birçok bahiste büyük role sahip olduklarının şuuruyla hareket ettiklerini vurguladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.