DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Türkiye’nin yeni kripto borsası Fexobit açıldı

Türkiye’nin yeni kripto borsası Fexobit açıldı

Uluslararası normlardaki yazılımı ve güçlü sermaye yapısıyla, 50’den fazla coin ile hızlı ve kolay alım satım imkânı sunan Fexobit, yeni ekonominin güçlü bir oyuncusu olma iddiasıyla yola çıktı.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 15:36
Türkiye’nin yeni kripto borsası Fexobit açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleketler arası normlardaki yazılımı ve güçlü sermaye yapısıyla, 50’den fazla coin ile süratli ve kolay alım satım imkânı sunan Fexobit, yeni iktisadın güçlü bir oyuncusu olma argümanıyla yola çıktı. Şeffaflığı ve inancı ön planda tutan kripto para borsası, “4 Evreli Güvenlik Zinciri” ile yatırımcıların varlıklarını gerçek manada inançta tutuyor.

İnovatif teknolojileri benimseyen ve blockchain tabanlı, gerçek ekonomilere dayalı finansal eser ve hizmetler sunan Futurance çatısı altında hizmet vermeye başlayan Fexobit, kripto para dünyasına yeni normlar getirmeye hazırlanıyor. Sadeleştirilmiş orta yüzü sayesinde kullanıcılara süratli ve kolay bir kullanım sağlayan platform, 50’den fazla coin, 100’den fazla süreç çifti ile hizmet vermeye başladı. Kullanıcılar Fexobit’e giriş yaptığı anda piyasa hakkında anlık fiyat bilgisine ulaşıyorken yükselen ve düşen kripto para ünitelerini süratlice görebiliyor. Üye olmak isteyen kullanıcılarsa iki adımlı süratli üyelik sürecini geçtikten sonra dakikalar içinde alım satım yapmaya başlayabiliyor.

Güvenlik birinci öncelik

Geniş yelpazede, süratli ve kolay bir biçimde yatırım yapma imkânı sunan kripto para borsası için güvenlik birinci sırada yer alıyor. Fexobit’e özel “4 Basamaklı Güvenlik Zinciri” ulusal ya da memleketler arası her türlü olağandışı durumu göz önüne alarak riskleri minimize ediyor. Fexobit’te müşterilerin kripto varlıkları, özel güvenlik prosedürleriyle yönetilen Tier-4 bilgi merkezlerindeki hava boşluklu soğuk cüzdanlar ve çevrimdışı kriptografik aygıtlar üzerinde saklanıyor. Çevrimdışı kripto cüzdanların tümü, multi-sig (çoklu imzalı) yapıda ve FIPS (Federal Information Processing Standard) Düzey 2 sertifikalı aygıtlarda korunuyor. Fexobit’te bilinen en üst standartlarda korunan yedekler, ulusal ve küresel düzeydeki felaket senaryosu risklerine karşı, özel algoritmalarla şifrelenirken, modüllere bölünüyor ve dağıtık düğümlerde depolanıyor. Tüm data erişimleri denetim altında ve 7/24 izlenebiliyor.

Kripto para borsası gerçekleştirilen süreçlerin güvenliğini garanti altına almak hedefiyle memleketler arası karanlık ağ pazarları ve dolandırıcılıklardan olağandışı süreçlere kadar birçok zafiyet taşıyan riskli faaliyet modelini dünyadaki tüm süreçlerin yüzde 90’ını kapsayan ve yüz milyonlarca kripto para adresini içeren bilgi tabanları üzerinde anlık tespit eden entegrasyonlara sahip. Fexobit’in BT sistemleri milletlerarası bağımsız şirketler tarafından sistemli aralıklarla denetleniyor ve sızma testlerinden geçiyor. ISO 27001 sertifikasına sahip olan Fexobit, inançlı ve teknolojik tehditlerden uzak bir halde bilgi sistemlerinin korunmasını sağlıyor. IP adresi ile coğrafik pozisyon ilişkilendirmesi yapıldığı için her türlü sızma teşebbüsünün lokasyonu anında tespit edilebiliyor, müşterilerine tek kullanımlık şifreler üreterek iki evreli doğrulama tekniklerini uyguluyor.

Faal derinlik ve yüksek likidite avantajı

Fexobit güçlü sermaye yapısıyla da yatırımcısına inanç veriyor. Etkin derinlik ve yüksek likidite avantajı olan Fexobit, yatırımcılarına paralarını istedikleri anda yatırma ve istedikleri anda süratle çekme imkânı sunuyor. Hesap verebilirlik unsuruyla yatırımcılardan gelen tüm sorular, kullanıcıların direkt canlı erişebildiği 444 2 800 numaralı sınır üzerinden şeffaflıkla cevaplanırken, süreçlerden haberdar ediliyor. Birebir vakitte Fexobit’e üye olan herkesin uygulama hakkındaki geri bildirimleri yazılı bir biçimde belgelenip, değerlendirmeye alınıyor. Bu sürdürülebilir yapı, açık ve şeffaf bağlantı sürecini de destekliyor. Kendine ilişkin binasında hizmet vermeye başlayan Fexobit’te çalışan tüm grupların Türkiye’de yer alması ise Fexobit’in itimat vaadini bir kat daha güçlendiriyor. Fexobit’te kripto alım satmaya başlamak için iOS ve Android telefonlardaki Fexobit uygulamasını indirebilir, masaüstünden fexobit adresini ziyaret ederek üye olabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.