DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Take Off Bakü’de Ödüller Sahiplerini Buldu

Take Off Bakü’de Ödüller Sahiplerini Buldu

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Girişim Zirvesi TAKE OFF BAKU’de 7 ülkeden 50 girişimci yatırımcılarla buluştu.

ABONE OL
Haziran 4, 2022 19:00
Take Off Bakü’de Ödüller Sahiplerini Buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen Milletlerarası Teşebbüs Tepesi TAKE OFF BAKU’de 7 ülkeden 50 teşebbüsçü yatırımcılarla buluştu. 26-27 Mayıs tarihlerinde Bakü Crystall Hall’de düzenlenen tepe yerli ve yabancı girişimcileri, yatırımcıları, Türkiye’den ve dünyadan geleceğe taraf veren teknoloji başkanlarını, çok uluslu şirketleri ve teşebbüs ekosistemi paydaşlarını bir ortaya getirdi. 32 ülkeden 292 teşebbüs başvurusu alan tepede 7 ülkeden 50 teşebbüs tepeye kabul edildi. Dereceye giren teşebbüslerden birinci RECEPTA (ABD) 15.000 USD, ikinci EPOINT (Azerbaycan) 10.000 USD ve üçüncü COPRINT 3D (TÜRKİYE) 5.000 USD mükafatın sahibi oldu. Tepeye katılan Azerbaycanlı teşebbüsler TENTER, HEALWITH, DROP BY DROP, ENTHOUSE, SAFAVY.ORG ve ASUNISER de Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı tarafından Boğaziçi Üniversitesinde yapılacak hızlandırma programına katılmaya hak kazandı.

Tepenin son günü konuşmasında gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunan TEKNOFEST İdare Şurası Lideri ve Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar: “Bir kardeşiniz, bir teknolojist, tıpkı vakitte bir mühendis olarak tavsiyem, ne yaptığınızdan fazla nasıl yaptığınıza odaklanmanız ve neden yaptığınız sorusunun yanıtını sıklıkla hatırlamaya çalışmanız. Bizler genç kardeşlerimize daima şunu tavsiye ediyoruz. Kendinizden öte ailenizi, ailenizden öte cemiyetinizi, cemiyetinizden öte milletinizi, milletinizden de öte insanlığın yararını düşünerek ne yapıyorsanız yapın. En fazla yararınız insanlığa, kendinize, ailenize, bütün bu kümelerin hepsine bu halde olacaktır. Sizlerle bir ortada olduğum için büyük memnunluk duyduğumu tabir ederek burada ter döken, emek veren, uğraş eden tüm girişimlerimizi ve tertibi kusursuz bir formda yürütmek için uğraş eden herkesi tebrik ediyorum.”

Gençlerin girişimciliğe yönelmesi en değerli öge

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da yaptığı konuşmasında Türkiye’nin savunma endüstrisindeki muvaffakiyetini öteki dallarda de göstermeye çalıştığını belirterek, tam bağımsızlığın yalnızca savunma endüstrisinden geçmediğini vurguladı. Ulusal Teknoloji Atılımının yaklaşımının merkezinde gençlerin olduğunun altını çizen Kacır, “Gençlerin girişimciliğe yönelmesini startuplar kurmasını Ulusal Teknoloji Atılımı amaçlarımıza daha süratli ulaşabilmek ismine en değerli öge olarak görüyoruz.” dedi.

Take Off Bakü iştirakçiler ortasında aktif ve sürdürülebilir bir işbirliği ortamı sağlamakla birlikte, tıpkı vakitte iştirakçilere teknoloji teşebbüslerinde fırsatlar, girişimcileri canlı dinleme, sunum yapma imkânı da sağladı. Memleketler arası konuşmacıların kıymetli tavsiyelerde bulunduğu tepe, güçlü içeriğiyle girişimcilere dopdolu bir 2 gün yaşattı. Alanında uzman isimler, mentorlar, yatırımcılar ve iş birlikleri ile teşebbüslerin memleketler arası ekosisteme entegrasyonunu desteklemek için uygun bir ortam oluşturan tepe, Azerbaycan’ın bölgede yeni, cazibeli ve yenilikçi bir alan olarak daha yakından tanınması için özel bir platform oluşturdu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.