DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

“Süt Uzmanı’’ uygulaması ile hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçirilmesine destek olarak üreticilerimizin refahını arttırmaya çalışıyoruz
  • Gazete Haberim
  • Magazin
  • Kadın Sağlığı
  • “Süt Uzmanı’’ uygulaması ile hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçirilmesine destek olarak üreticilerimizin refahını arttırmaya çalışıyoruz

“Süt Uzmanı’’ uygulaması ile hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçirilmesine destek olarak üreticilerimizin refahını arttırmaya çalışıyoruz

İdil Yiğitbaşı; “Türkiye için inşa ettiğimiz bölgesel ve toplumsal kalkınma modeli ile yarattığımız ekosistem sayesinde 49 yıldan bu yana Türkiye’yi sağlıklı ve güvenilir süt ve süt ürünleriyle buluşturuyor;

ABONE OL
Mayıs 30, 2022 11:12
“Süt Uzmanı’’ uygulaması ile hayvancılıkta doğru uygulamaların hayata geçirilmesine destek olarak üreticilerimizin refahını arttırmaya çalışıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İdil Yiğitbaşı; “Türkiye için inşa ettiğimiz bölgesel ve toplumsal kalkınma modeli ile yarattığımız ekosistem sayesinde 49 yıldan bu yana Türkiye’yi sağlıklı ve sağlam süt ve süt eserleriyle buluşturuyor; süt bölümünün gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilir münasebetler kurduğumuz tüm kesim paydaşlarımızın 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutluyorum.”

1973 yılında Selçuk Yaşar’ın İzmir’de temellerini attığı toplumsal katkı modeli üzerine inşa edilen, bir sürdürülebilirlik kıssası yazan ve yıllardır süt bölümünün kalkınmasına hizmet eden Pınar Süt; İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa fabrikaları ile 49 yıldır yenilikçi, kaliteli, lezzetli ve besleyici eserler üretmeye devam ediyor.

Son tüketiciye sunduğu yararın yanında süt kesiminin gelişimini sağlamak maksadıyla üreticiye yönelik eğitimler ve yatırım atılımlarıyla de ekosisteme takviye veren Pınar Süt, bulunduğu bölgelerin kalkınmasını sağlıyor. Sırf geçen sene gerçekleştirdiği 56 milyon TL yatırım ve 18 yeni eserle ülkemize ve topluma kıymet katmayı sürdürüyor.

“Sağlıklı ve keyifli jenerasyonlar yetişmesi ismine süt dalındaki herkese dokunuyoruz”

Ülkemizde kişi başı yıllık süt tüketimi oranının 40,7 kilogram olduğunu, bu oranın AB ülkeleri ile ABD’de 60 – 90 kilogram ortasında değiştiğini belirten Pınar Süt İdare Heyeti Lideri İdil Yiğitbaşı, ülkemiz halkının daha fazla sağlıklı süt tüketmesi gerektiğini lisana getirdi. İdil Yiğitbaşı; “Süt ve süt eserleri, hayatın her evresinde tüketilmesi önerilen çok kıymetli bir besindir. Datalara nazaran; her bireyin 70 yaşına kadar sağlıklı bir hayat sürebilmek için günde 2,5 porsiyon süt tüketmesi gerekmektedir. Yalnızca 1 bardak (250 ml) süt ile kalsiyum gereksiniminin 33’ü, fosfor muhtaçlığının 30’u, potasyum gereksiniminin 20’si, B2 vitamini muhtaçlığının 24’ü, A vitamini gereksiniminin 7’si ve protein muhtaçlığının 14’ü karşılanabiliyor. Bu bilgiler ışığında sağlıklı ve memnun jenerasyonlar yetişmesi ismine çıktığımız yolda her geçen sene tüketicilerinden üreticilerine kadar süt dalındaki herkese dokunuyoruz. Farklı damak tatlarına yönelik eserleri piyasaya sunuyor, yurtdışı pazarlara açılarak ülkemizin bayrağını çabucak her coğrafyada dalgalandırmak için çalışıyoruz. Kesimin üreticilerini unutmuyor; üretim koşullarının iyileştirilmesinden hayvanların konforlu yaşamasına, günümüz teknolojisini yakalamaları ismine verilen eğitimlerden dijital uygulamaya kadar birçok açıdan süt üreticilerini destekliyoruz” diye konuştu.

Topluma ve etrafa olan sorumluluğumuzun karşılığı; Süt Uzmanı Uygulaması

“Tarım ve hayvancılık bölümünü geliştirmek için dijitalleşen dünyaya ahenk sağlayarak geliştirdiğimiz taşınabilir uygulama Süt Uzmanı ile süt üreten çiftçilerimizin bilgi birikimlerini arttırarak hayvancılıkta yanlışsız uygulamaların hayata geçirilmesini amaçlıyoruz” diyen İdil Yiğitbaşı; “Dijitalleşme sürecinde stratejiyi güzel kurgulamak, topluma faydayı ve sürdürülebilirliği merkeze almak çok kıymetli. Süt Uzmanı uygulamamız ile topluma ve etrafa karşı sorumluluğumuzun şuuruyla tabiata ve beşere saygılı, kesimin tüm paydaşları için kıymet yaratmaya odaklı bir tahlil sunuyoruz” diye belirtti.

“Sütümüzün Geleceği Şuurlu Ellerde” projesinin dijitale taşındığını söyleyen İdil Yiğitbaşı; “Pınar Enstitüsü çatısı altında süt çiftçilerini desteklemek, bilgi birikimlerini artırmak, hakikat hayvancılık uygulamalarını teşvik etmek ve eğitimle fiziki olarak ulaşılamayan çiftçilere de ulaşabilmek gayesiyle Pınar Enstitüsü yürütücülüğünde Süt Uzmanı isimli taşınabilir uygulamayı hayata geçirdik. Bilhassa küçük üreticilere yönelik geliştirdiğimiz Süt Uzmanı ile hayvancılıkta hakikat uygulamaların hayata geçmesini, gelir artışı ile birlikte refah artışı sağlanmasını ve süt üretimine devam etme motivasyonlarının artmasını hedefliyoruz” dedi.

İdil Yiğitbaşı; “Kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilir alakalar kurduğumuz tüm üreticilerimiz, tedarikçilerimiz, bayilerimiz, satış ve üretimdeki tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor; tüm bölüm paydaşlarımızın 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutluyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.