DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Saç Dökülmesi Genetik Kaderiniz Değildir

Saç Dökülmesi Genetik Kaderiniz Değildir

Saç dökülmesi günümüzde kişilere özgüven kaybı yaşatan önemli sorunlardan biri. Saç dökülmesi problemi yaşayan bireylerin bu konuda bilgi sahibi olması ve doğru tedavi süreçleriyle ilerlemesi bu sürecin kellik ile sonlanmasını önlemeye yardımcı olabiliyor.

ABONE OL
Haziran 1, 2022 02:36
Saç Dökülmesi Genetik Kaderiniz Değildir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saç Dökülmesi Genetik Yazgınız Değildir

Saç dökülmesi günümüzde bireylere özgüven kaybı yaşatan değerli meselelerden biri. Saç dökülmesi sorunu yaşayan bireylerin bu bahiste bilgi sahibi olması ve yanlışsız tedavi süreçleriyle ilerlemesi bu sürecin kellik ile sonlanmasını önlemeye yardımcı olabiliyor.

Uzun yıllardır saç dökülmesi üzerine çalışan dermatolog Prof. Dr. Meral Şaşoğlu saç dökülmesini şöyle açıklıyor;

“Saç dökülmelerinin 95’i Androgenetik Alopesi’dir (Erkek Tipi Saç Dökülmesi). Bu tip saç dökülmesi durumu, genetik yatkınlığı olan erkeklerde ve bayanlarda erkeklik hormonlarının saç köklerini baskılaması sonucu ortaya çıkar. Hormonal baskı yanında beslenmesi de bozulan saç folikülünün saç üretimi yavaşlar yahut büsbütün durur. Vakitle saçlar dökülür, yerlerine ince telli, açık renkli, solgun ve cansız saçlar çıkmaya başlar. İlerleyen vakitte bu saçlar da dökülerek kellik meydana gelir. Ancak unutmayın ki dökülme başladığı anda harekete geçmek ve dökülme sürecini sonlandırmak mümkündür. Yanlışsız eserler ve destekler ile tedavi sürecini başlatarak, saç dökülmesini genetik bahtınız olmaktan çıkarabilirsiniz.”

Saçlarda Şiddetli Yağlanma Ağır Saç Dökülmesinin Habercisidir

Saç Dökülmesini Denetim Altına Aldığınızda Yağlanma da Durur

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu dökülmenin neden kaynaklandığını ve nasıl bir süreç izlediğini bilmenin değerli olduğunu söylüyor ve süreci kısaca şöyle özetliyor;

“Saçınız ne kadar çok yağlanıyorsa o kadar çok dökülür. Saçlarda ırsi dökülmeler, ekseriyetle ergenlik devrinde yağlanma ile başlayan bir süreç oluyor. Genetik paterne nazaran yaş aralıkları değişse de saç dökülmesi aktivasyonu sürecine giren saçlarda, artan yağlanma saç dökülmesinin habercisidir. Uzun müddetli dökülmeler sonucunda ise saçsızlık kaçınılmaz olur. Dökülmeyi durdurmak bu sürecin en değerli safhasıdır. Velhasıl saç dökülmesi tedavisi sırasında yağlanmayı durdurduğunuzda dökülme denetim altına alınmış demektir!”

“Saç Kökleriniz Ölmedi, Yalnızca Uykudalar”

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, saç köklerinin ölmediğini yalnızca uykuda olduğunu ısrarla vurguluyor. Uzun yıllar sürdürdüğü araştırmalar ve çalışmalar sonucunda; yanlışsız ve doğal etken hususları bir ortaya getirerek uyuyan saç köklerinin uyanabileceğini, yeni ve sağlıklı saç üretiminin aktifleşebileceğini, saçların kalınlaşıp gürleşebileceğini gözlemleyen Prof. Dr. Meral Şaşoğlu ağır araştırma ve geliştirme süreçlerine eşlik eden bilimsel çalışmalar sonucunda geliştirdiği doğal içerikli formüllerden oluşan Folixir eserlerinin 10 yıldan fazla müddettir saç dökülmesi sorunu yaşayan şahıslarda bile yeni saç oluşumunu gözlemlendiğini lisana getiriyor ve Folixir kullanımıyla elde edilen harikulâde başarılı sonuçların hem klinik olarak gözlemlendiğinin hem de Fransa’daki bağımsız akredite bir kuruluş olan Bioalternatives Laboratories’de yapılan testlerle de ortaya konduğunun altını çiziyor.

“Sentetik Etken Hususlar ile Dökülmeyi Durdurmak İmkansız”

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu bir anda piyasaya çıkan ve kelamda ses getiren, sentetik içerikli eserler hakkında da bizleri uyarıyor. Minoxidil ve Finasterid üzere sentetik etken hususların saç dökülmesine kısa vadeli tahliller üretiyor üzere görünse de uzun vadede daha süratli dökülmelere ve yan tesirleri sebebiyle önemli sıhhat problemlerine yol açacağının altını çiziyor. Prof. Dr. Meral Şaşoğlu kullanılacak eserlerin içeriğine dikkat edilmesinin saç dökülmesi tedavisinde kıymetli bir rol oynadığını ve bu sürecin bir tedavi süreci üzere düşünülmesinin en doğrusu olduğunu vurguluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.