DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Rektör Budak, “Ege Üniversitesi bilimsel gücünü uluslararası arenaya taşımaya devam edecek”
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Rektör Budak, “Ege Üniversitesi bilimsel gücünü uluslararası arenaya taşımaya devam edecek”

Rektör Budak, “Ege Üniversitesi bilimsel gücünü uluslararası arenaya taşımaya devam edecek”

Azerbaycan’da eğitim veren akademisyenlere Rektör Budak’tan “Teşekkür Belgesi”

ABONE OL
Haziran 2, 2022 14:12
Rektör Budak, “Ege Üniversitesi bilimsel gücünü uluslararası arenaya taşımaya devam edecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Azerbaycan’da eğitim veren akademisyenlere Rektör Budak’tan “Teşekkür Belgesi”

Ege Üniversitesinin, Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği, Türk yükseköğretiminde model ve içeriği bakamından birinci olma özelliğini taşıyan “Çift Diploma Programı” kapsamında eğitim veren akademisyenlere teşekkür dokümanları merasimle verildi. Ege Üniversitesi Senato Salonunda gerçekleşen takdim merasimine Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, üniversite üst idaresi, senato üyeleri ve akademisyenler katıldı.

Uygulanan çift diploma programı ile yükseköğretimde örnek bir modele imza attıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ortaya koyduğumuz milletlerarasılaşma vizyonu doğrultusunda Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi ile hayata geçirdiğimiz ‘Çift Diploma Programı’ kapsamında değerli bir yol katettik. Son Azerbaycan ziyaretimizde gerek Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi üst idaresi gerekse Azerbaycan devlet erkanı ile yaptığımız görüşmelerde bu projenin sürdürülebilir olması konusunda neler yapabileceğimizi görüştük. Bu örnek model, her iki ülkenin hali hazırda uygun olan ilgilerini daha da uyguna götürecektir. Başta Türk Dünyası üniversiteleri olmak üzere yurt dışındaki başka üniversitelerden de bu projemize yönelik talepler alıyoruz. Projenin başından bu yana akademisyenlerimizin nitekim büyük emekleri var. Senato toplantımızda, Azerbaycan’da eğitim veren akademisyenlerimizle bir ortaya gelerek onlara teşekkürlerimizi iletmek istedik. Türk yükseköğretimine model olan projemizi başarılı bir biçimde sürdürüyoruz. Ege Üniversitesi olarak milletlerarasılaşma gayesiyle hem model oluşturan bu projemizi hem de yurt dışındaki üniversiteler ile iş birliklerimizi artırmaya devam edeceğiz. Bu sürece bilgi ve birikimleriyle katkı veren akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel, uygulanan çift diploma programı hakkında senato üyelerine yönelik bir bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantının akabinde Azerbaycan’da eğitim veren Ziraat, Fen, Mühendislik, Edebiyat fakülteleri ile Yabancı Lisanlar Yüksekokulu öğretim üyelerinden oluşan 25 akademisyene teşekkür evrakları Rektör Prof. Dr. Necdet Budak tarafından takdim edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.