DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

P&G’den 35’inci Yılında 35 Olimpik Sporcu ve Annesine Destek

P&G’den 35’inci Yılında 35 Olimpik Sporcu ve Annesine Destek

Türkiye’de spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Olimpik Anneler projesini başlatan, Fairy, Ariel, Prima gibi markaların üreticisi Procter & Gamble (P&G), Türkiye’deki 35’inci yılından hareketle destek verdiği sporcu ve anne sayısını 35’e yükseltti.

ABONE OL
Haziran 1, 2022 23:00
P&G’den 35’inci Yılında 35 Olimpik Sporcu ve Annesine Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de spor kültürünü yaygınlaştırmak gayesiyle Olimpik Anneler projesini başlatan, Fairy, Ariel, Prima üzere markaların üreticisi Procter & Gamble (P&G), Türkiye’deki 35’inci yılından hareketle takviye verdiği atlet ve anne sayısını 35’e yükseltti. 2014 yılından bu yana Olimpik Anneler projesini sürdüren P&G, 2017 yılından bu yana da Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek atletlere ve annelerine takviye oluyor.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İdare Heyeti Lideri Tankut Turnaoğlu “35’inci yılımızda Her Gün Daha Uyguna diyerek desteklediğimiz sportmen ve anne sayısını 35’e çıkarıyoruz. İnanıyorum ki Paris 2024Yaz Olimpiyat Oyunları yolunda bu dayanağımız onlara değerli katkılar sunacak.”

Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener “P&G Türkiye’nin ülkemizde 35 yıldır yarattığı bedellere spor yoluyla eşlik ediyor ve katkı sunuyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyor, çok daha uzun yıllar projemiz ile Türk sporuna dayanak olmayı umuyoruz.”

Dünyanın en büyük ferdî bakım ve paklık eserleri şirketlerinden olan ve Fairy, Prima, Ariel üzere markaların üreticisi Procter & Gamble (P&G), sporun sağlıklı ve özgüvenli jenerasyonlar için ehemmiyetinden hareketle 2014 yılında Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile birlikte Olimpik Anneler Projesini başlattı. Akabinde 2017 yılında bu projesini, Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek 30 atlet ve annesine takviye sunarak büyüten P&G, artık de Türkiye’deki 35’inci yılında takviyesini 35 sportmen ve annesi olarak genişletiyor.

Bu dayanağını; Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener’in ve Olimpik atletlerle annelerinin katıldığı toplantıyla duyuran P&G, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları yolunda “Her Gün Daha Uyguna” diyecek.

P&G, Olimpik Anneler projesi ile atıcılık, atletizm, badminton, bisiklet, boks, buz pateni, jimnastik, eskrim, golf, güreş, judo, kano, masa tenisi, çağdaş pentatlon, taekwondo, triatlon, yelken ve yüzme üzere branşlarda gayret eden 35 Olimpik atlet ve annelerine maddi ve manevi dayanak oluyor.

2022 yılında Türkiye’deki 35’inci yıllarını kutlamaya hazırlandıklarını lisana getiren P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İdare Heyeti Lideri Tankut Turnaoğlu, markalarıylaP&G’nin Türkiye’deki her 10 konutun 9’unda en az bir eseriyle bulunduğunu ve topluma katkı projeleriyle de milyonlarca kişinin hayatını güzelleştirdiklerini belirtti. Turnaoğlu şunları söyledi: “Sadece son iki yılda 42 Düzgünlük Hareketi gerçekleştirdik. Türkiye’deki 35’inci yaşımızda Sevgi Her Kapıyı Açar diyerek, Uygunluk Hareketlerimize yenilerini ekleyecek ve yolumuza sevgiyle devam edeceğiz. Ülkemizin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz topluma katkı projeleriyle yılda 3 milyon kişinin ömrüne dokunuyoruz ve bunun en hoş örneklerinin başında 8 yıl evvel başlattığımız Olimpik Anneler projesi geliyor. Biz Kurumsal Vatandaşlık prensiplerimiz kapsamında vatandaşın hayatına bedel katan projelerin başına sporu konumlandırıyoruz. Bunu yaparken yalnızca futbol, basketbol yahut voleybol üzere tanınan branşları değil, Olimpik branşlarda çaba eden atletlere ve annelerine de takviye vererek Türkiye’de spor kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bugün ise 2014’te başlattığımız, 2017 yılında ise kapsamını genişlettiğimiz projemizle dayanak verdiğimiz sportmen ve anne sayısını, 35’inci yılımızdan hareketle 35’e çıkarıyoruz. Yani yalnızca atletlerimize değil, annelerine de dayanak veriyoruz zira aslına bakarsanız çocuğun hayatındaki en değerli figür anne ve biz de bu yüzden annelerimize elimizi uzatıyoruz. Annelerimizi desteklersek, önyargılarını kırmalarına katkıda bulunur ve yüreklendirirsek, çocuklara ve gençlere en büyük dayanağı sağlayacağımızı biliyoruz” dedi.

Turnaoğlu şöyle devam etti: “Olimpik Anneler projemizin 35’inci yılımızda bunun bizim için başka bir kıymeti daha var, biz yeni yaşımızda “sevginin” kıymetini ve gücünü vurguluyoruz. Anne ve sevgi sözleri bir ortada anıldığında tahminen de hepimizin omurundaki en güçlü ve müspet hisleri bir ortaya getiriyor. Bu nedenler ışığında bu teşebbüslerimizin kıymetli olduğunu biliyoruz. Dahası araştırmalarımızda da gördüğümüz üzere hem Türkiye’de sporla büyüyen çocukların sayısı artıyor hem de takviyemizi sunduğumuz atletlerimiz ülkemize madalyalarla dönüyor. Artık ‘Her Gün Daha İyiye’ diyerek sunduğumuz bu takviye ile inanıyorum ki atletlerimiz ülkemize daha birçok muvaffakiyetler kazandıracak.”

Toplantıda konuşan Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener ise şöyle dedi: “Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi olarak, Procter & Gamble Türkiye iş birliği ile 2014’ten bugüne yürüttüğümüz Olimpik Anneler projemiz kapsamında Paris 2024 yolunda 35 atletimize takviye olacağız. Böylelikle atletlerimizin idman ve performans gelişimlerine odaklanmalarına imkân sağlayacak, ülkemizin Olimpiyatlarda daha düzgün dereceler elde etmesine katkı sunacağız. P&G Türkiye’nin ülkemizde 35 yıldır yarattığı bedellere spor yoluyla eşlik ediyor ve katkı sunuyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyor, çok daha uzun yıllar projemiz ile Türk sporuna dayanak olmayı umuyoruz.”

Olimpik Anneler ile desteklenen atletler

Atıcılıkta Ömer Akgün, Atletizmde; Berke Akçam, Ersu Şaşma, Meryem Bekmez, Necati Er, Pınar Akyol ve Salih Korkmaz, badmintonda Aliye Demirbağ ve Neslihan Yiğit, bisiklette Ahmet Örken, boksta; Buse Naz Çakıroğlu, Esra Yıldız ve Hatice Akbaş, buz pateninde Furkan Akar, jimnastikte Nazlı Savranbaşı, eskrimde Enver Yıldırım ve Nisanur Erbil, golfte Can Marko Özdemir, güreşte; Meskenin Demirhan, Kerem Kamal, Yasemin Adar ve Zeynep Yetgil, judoda Bilal Çiloğlu ve Mihraç Akkuş, kanoda Hilal Avcı, masa tenisinde Özge Yılmaz, çağdaş pentatlonda Buğra Ünal ve Unsur Özyüksel, taekwandoda Emre Kutalmış Ateşli, Hakan Reçber ve Hatice Kübra İlgün, triatlonda Gultigin Er, yelkende Dilara Uralp ve Ecem Hoş, yüzmede ise Berkay Ömer Öğretir.

P&G’nin desteklediği atletler Tokyo’dan 8 madalya ile döndü

P&G, Olimpik Anneler projesi ile geçtiğimiz yıl 34 atlete dayanak olurken bu atletlerden 29’u Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Bu atletlerin 8’i Tokyo’da kürsüye çıkma başarısı göstererek Türkiye’ye madalyalar kazandırdı.

Proje ile spor ekipmanları bağışlandı, annelere özel seminerler düzenlendi

Olimpik Anneler projesi ile çeşitli seminerler düzenleyen P&G, bu sayede 24 binden fazla anneye ulaşarak onları, çocuklarını nasıl “doğru spora” yönlendirebilecekleri konusunda bilinçlendirme çalışmaları da yürüttü. Ayrıyeten P&G, gerçekleştirdiği dayanaklarla de okullara 330 bin spor ekipmanı ve 300 okula 50 bin eşofman dağıtımı yaptı.

Tüm bunlara ek olarak 2014 projeye başlarken Türkiye’nin birinci Spor Kültürü Araştırması’nı da gerçekleştiren marka, bu sayede Türkiye’deki ailelerin spor alışkanlıkları, karşılaştıkları pürüzleri ve motivasyonlarını kamuoyuna sunmayı hedeflemişti. 2019 yılında araştırmasını tekrarlayan P&G, sistemli olarak spor yapanların her 10 çocukta 2’den 3’e yükseldiğini de gördü.

Olimpik Anneler Ormanı

Çevresel Sürdürülebilirliğin de dahil olduğu Kurumsal Vatandaşlık prensipleriyle hareket eden P&G, Olimpik Anneler ile geçtiğimiz yıl bir de “Olimpik Anneler Ormanı” hayata geçirdi. P&G, Carrefour ve CEVKO ile gerçekleştirdiği orman ile hem sportmenlerin ve annelerinin mirasını gelecek jenerasyonlara aktarmayı hem de yarınlara yeşil bir dünya bırakmayı amaçlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.