DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Petlas Türkiye’nin en büyük 73’üncü sanayi kuruluşu

Petlas Türkiye’nin en büyük 73’üncü sanayi kuruluşu

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına göre Petlas, lastik sektörünün en fazla büyüyen markası olarak 73’üncü sırada yerini aldı. 2021 yılında gerçekleşen 5,2 milyar TL cirosu ile sektörün öncüsü olduğunu bir kez daha kanıtladı.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 02:24
Petlas Türkiye’nin en büyük 73’üncü sanayi kuruluşu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) sanayi dalının en kıymetli datalarını oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasına nazaran Petlas, lastik bölümünün en fazla büyüyen markası olarak 73’üncü sırada yerini aldı. 2021 yılında gerçekleşen 5,2 milyar TL cirosu ile dalın öncüsü olduğunu bir sefer daha kanıtladı.

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayi bölümü başta olmak üzere Türkiye iktisadının büyümesinden ihracatına, finansmandan yatırım iklimine kadar birçok alanda ayrıntılı bilgiler içeriyor. Türkiye’de üretim yapan büyük üreticilerin yer alması nedeniyle lastik kesimi için de epeyce değerli bir gösterge olan araştırmada, Türkiye’nin tek yüzde 100 yerli sermayeye sahip lastik markası Petlas, 73’üncüsıraya yükseldi. Dalında en fazla ciro artışı sağlayan üretici olan Petlas, sıralamada 9 sıra birden yükselerek lastik bölümünün en çok büyüyen şirketi oldu. 2021 yılı üretimden net satışları 5 milyar 233 milyon TL seviyesinde gerçekleşen Petlas, kesiminin başkan markası olma yolunda istikrarlı yükselişini sürdürüyor.Petlas, bir evvelki yıl da 13 sıra birden yükselerek listede 82’nci sırada yer almıştı.

“Petlas yatırımla büyümeye devam ediyor”

Petlas İdare Konseyi Üyesi S. Safa Özcan, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği ve dal için en kıymetli bilgileri oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında 73’üncü sırada yer almanın Petlas’ın kesiminde istikrarlı ve emin adımlarla ilerleyişinin ispatı olduğunu tabir etti.

S. Safa Özcan, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Yarım asırdır hazırlanan bu araştırma Türkiye iktisat tarihi açısından adeta bir kayıt defteri niteliği taşıyor. Petlas olarak Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 73’üncü sırada yer alarak Türkiye iktisadının büyümesine katkı sunan en büyük şirketlerden biri olmak bize gurur veriyor. Ülkemizin üretim gücüne inancıyla, üretime yaptığı yatırımlarla süratle büyüyen Petlas hem Türkiye’de hem de Dünyanın 120’den fazla ülkesinde tüketicisiyle buluşmaya devem edecek. Yenilikçi eserler için ar-ge yatırımları ve sürdürülebilir bir üretim için etrafa hassas projeleri sürdürecek.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.