DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

PCR testi zorunluluğu kaldırıldı mı? PCR testi zorunlu mu?

PCR testi zorunluluğu kaldırıldı mı? PCR testi zorunlu mu?

İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine "Ülkeye Giriş Tedbirleri" konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre, 1 Haziran'dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde PCR testi zorunluluğu ile ilgili yeni bir karar alındı. Peki, PCR testi zorunluluğu kaldırıldı mı? PCR testi zorunlu mu?

ABONE OL
Haziran 3, 2022 23:48
PCR testi zorunluluğu kaldırıldı mı? PCR testi zorunlu mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PCR testi zorunluluğu kalktı mı? İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine “Ülkeye Giriş Tedbirleri” konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre, 1 Haziran’dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde PCR testi zorunluluğu ile ilgili yeni bir karar alındı. Peki, PCR testi zorunluluğu kaldırıldı mı? PCR testi zorunlu mu? İşte detaylar…

PCR TESTİ ZORUNLULUĞU KALKTI MI?

Koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye’ye girişlerde şart koşulan PCR test raporu veya hızlı antijen testi zorunluluğu kaldırıldı. Yeni tedbirler 1 Haziran’dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde geçerli olacak.

DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ DUYULDU

Genelgenin Covid-19 salgınının yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla, yurt içinde olduğu gibi sınır kapılarında uygulanacak kurallar ve önlemlerin salgının seyrinde yaşanan küresel gelişmeler doğrultusunda belirlendiği ifade edildi. Bu doğrultuda daha önce illere gönderilen genelge ile 3 Mart 2022 tarihinden itibaren tüm kara, hava, deniz ve demiryolu sınır kapılarında ülkeye girişte uygulanacak tedbirlerin belirlendiği ancak Sağlık Bakanlığının yazısı ve yeni gelişmeler doğrultusunda ülkeye girişte uygulanacak tedbirlerde bazı değişikliklere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Açıklamada, korona virüs pandemisi ile ilişkili güncel durum değerlendirilerek, 1 Haziran’dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde, girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacağı kaydedildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.