DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret edip, ilçenin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 08:24
Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ödemiş Kent Kurulu Yürütme Heyeti, Ödemiş Ticaret Odası Lideri Rıfat Eriş’i ziyaret edip, ilçenin problemleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ticaret Odası başkanlık makamında yapılan görüşmede ilçenin değerli problemleri hakkında özet bilgiler paylaşan Rıfat Eriş, kangren haline gelmiş etraf yolu projesinin bir an evvel bitirilip hizmete açılması gerektiğini söyledi.

Ziyaretle ilgili bilgi paylaşan Ticaret Odası Lideri Rıfat Eriş şunları kaydetti: “Yerelde bölge halkımızın ticari faaliyetlerini ve bu faaliyetleri olumsuz etkileyebilecek bahisler üzerinde konuşuldu. Bilhassa yıllardır tahlile kavuşmayan hem ticari hem de toplumsal açıdan bölgemizi olumsuz etkileyen yol çalışmaları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. İlçedeki imar çalışmalarında yaşanılan aksaklıklar ve bu hususta inşaat firmalarımızın meşakkat yaşayarak projelerinde gecikmelerin meydana geldiğini lisana getirdik.

Yenilenebilir gücün ehemmiyetinin arttığı bu periyotta de Güneş Gücü Santralleri (GES) ile ilgili yönetmelik ve uygulamalarda meydana gelen aksaklıkları ilettik. Üyelerimizin problemlerine tahlil bulabilmek ve ticari faaliyetlerimizin devamlılığını sağlayabilmek için görüşlerimizi tahlil tekliflerimiz ile birlikte aktadır. Birlikte ortak yapılabilecek çalışmalara her vakit takviye vereceğimizi lisana getirdik.”

Kent Kurulu Lideri Mehmet Taşlı da ziyaretle ilgili şunları söyledi: “Ticaret odamızı, yürütme heyeti üyelerimizle ziyaret ettik. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Geçtiğimiz aylarda yapılan oda seçimlerinin akabinde yaptığımız ziyaretler devam edecek. Ziyaretlerle ilgili bilgi paylaşımlarını yapmaya devam edeceğiz.”

ÖDEMİŞ’İN 10 YILLIK YOL ZAHMETİ ARTIK BİTMELİ

Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş, yaklaşık 10 yıldır süren etraf yolu sıkıntısının bir an evvel sona ermesi gerektiğini belirterek şu açıklamaları yaptı: “Ödemiş, Beydağ ve Kiraz bölgesi olarak tarım ve hayvancılığa dayalı önemli bir üretim potansiyelimiz bulunmakta. İçinde bulunduğumuz bu devir de yeni mahsul ekiminin olduğu bir periyot. Bilhassa ekimin ve dikimin olduğu bu türlü vakitlerde bölgemizin trafik yoğunluğu daha da artıyor. Hayvancılıkta da Ödemiş, Beydağ ve Kiraz’a, Tire ve Bayındır’ı da dâhil ettiğimizde günlük ortalama 3600 ton süt üretimi ile Türkiye’nin 15’lik sütünü üretiyoruz. Çiftliklerden toplanan sütler evvel orta tahliye yolları ile süt toplama merkezlerine getiriliyor, daha sonrasında ulusal firmalara sevk ediliyor. Her gün nizamlı olarak yapılan bu sevkiyatları göz önünde bulundurduğumuzda yollarda önemli bir trafik oluşmakta. Mahsul ekim ve söküm vakitlerini da düşündüğümüzde kamyon ve traktörler de bu trafiğe dahil olmakta.

Bu türlü vakitlerde on sene evvel başlayan ana yolun şimdi bitirilmemiş olması tüm Ödemiş, Kiraz ve Beydağ halkı için sıkıntı haline dönüşmekte. Türkiye’deki başka vilayet, ilçe ve bölgelere baktığımızda bilhassa Ödemiş nüfusundan daha küçük yerleşim yerlerinde bile bölünmüş ve kaliteli yollar görebiliyoruz. Yolun medeniyet olduğunu, toplumsal kültürel ve ticari faaliyetlerde değerli olduğunu düşündüğümüzde Ödemiş ve etrafının ulaşım konusundan yoksun bırakılmasını da Ödemiş’teki bütün kurumların eksikliği olarak görüyorum. Ödemiş ulaşım konusunda ana arterler üzerinde olmasa da tarım ve hayvancılıkta değerli bir üretim merkezi. Bu temelde de ticari faaliyetlerimize devam edebilmek ve gelişebilmemiz için de Ödemiş’teki bütün kurumların ortak hareket etmesi ve bu hususun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Günümüzde besin üretiminin arttığını da göz önünde bulundurduğumuzda on sene evvel üretimine başlanan bu yolun bitirilmesi gerekli hale gelmiştir. Ayrıyeten bu yollar bölge halkının tertipli kullandığı yollar olup vakit içinde de birçok kazalar meydana gelerek can ve mal kayıplarına da yol açmıştır. Bütün bu durumlar kıymetlendirilerek yol çalışmalarının hızlanıp tamamlanması için Ödemiş ’teki bütün kurumları hassasiyete davet ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.