DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu’na atandı

Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu’na atandı

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren GODIVA’nın Global CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

ABONE OL
Haziran 5, 2022 18:36
Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu’na atandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren GODIVA’nın Küresel CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding İdare Şurası Üyeliğine atandı.

Holding bünyesinde ve iştiraklerinde daha evvel farklı liderlik misyonları üstlenen Afridi’nin İdare Kurulu’na katılması Holding’in fırsat eşitliği ve kapsayıcılık yaklaşımının değerli bir çıktısı niteliği taşıyor.

GODIVA’nın Küresel CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi Yıldız Holding İdare Şurası Üyesi oldu. Afridi’nin meslek seyahati boyunca edindiği tecrübesi ve bilgi birikimini İdare Konseyi seviyesine taşımasını sağlayan bu atama, Holding’in fırsat eşitliği ve kapsayıcılık yaklaşımının kıymetli bir çıktısı niteliği taşıyor.

2008 yılında GODIVA, 2014 yılında ise McVitie’s, Carr’s, Jacobs ve BN (United Biscuits) üzere ikonik markaların satın alma süreçlerinde kilit rol oynayan Afridi, GODIVA’nın Küresel CEO’su olarak Holding’in küresel varlığına liderlik etmeye devam etti. GODIVA’da tüketici beklentilerini karşılamak üzere süratli bir dönüşümü hayata geçirdikten sonra, şirketin on yılı aşkın müddet içindeki en kârlı büyümesini yakalamasını sağladı. GODIVA markasıyla özdeşleşen varlıklı, seçkin lezzeti ve ikonik mirası koruma ederek şirketin premium çikolatalarını çok sayıda beşere ulaştırdı.

Ali Ülker: “Nurtaç Afridi’nin fırsat eşitliği çerçevesinde kıymetli bir rol model olacağına inanıyorum”

Yıldız Holding İdare Konseyi Lideri Ali Ülker, Nurtaç Ziyal Afridi’nin Yıldız Holding İdare Heyeti Üyesi olarak atanmasına ait olarak şunları söyledi: “Nurtaç Ziyal Afridi’nin İdare Şurası üyeliğini derin iş uzmanlığı ve başarılı sonuçlarla dolu yöneticilik geçmişinin yanı sıra Holdingimizdeki bayan temsili açısından da çok değerli buluyorum. Bildiğiniz üzere kültürel zenginlik, kapsayıcılık ve fırsat eşitliği Yıldız Holding’in küresel bedelleri ortasında kıymetli bir yere sahip. Nurtaç Afridi’nin Holdingimiz bünyesinde uzun yıllardır süren başarısı da kapsayıcılık ve fırsat eşitliği ülküsüne bağlılığımızın bir göstergesidir.”

Yıldız Holding Bayan Platformu başta olmak üzere çeşitli teşebbüslerle iş dünyasında bayan temsilinin artması ve fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi alanında çalışmalar yapan Yıldız Holding’de bayan çalışan oranı 2021 sonu prestijiyle yüzde 40,3’e ulaştı. Dünya genelindeki Holding şirketlerinde de idare şuralarının yaklaşık yüzde 20’si bayan yöneticilerden oluşuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.