DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

NN Hayat ve Emeklilik ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle Sosyal İnovasyon Kampı gerçekleşti
  • Gazete Haberim
  • Gündem
  • Eğitim
  • NN Hayat ve Emeklilik ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle Sosyal İnovasyon Kampı gerçekleşti

NN Hayat ve Emeklilik ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle Sosyal İnovasyon Kampı gerçekleşti

NN Sosyal İnovasyon Kampı’nda gençler çeşitlilik ve kapsayıcılık’ı konuştu

ABONE OL
Haziran 3, 2022 01:36
NN Hayat ve Emeklilik ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle Sosyal İnovasyon Kampı gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

NN Toplumsal İnovasyon Kampı’nda gençler ‘çeşitlilik ve kapsayıcılık’ı konuştu

NN Hayat ve Emeklilik, Genç Muvaffakiyet Eğitim Vakfı işbirliği ile 12 Mayıs’ta İstanbul Ticaret Üniversitesi mesken sahipliğinde 10 farklı okuldan 100 lise öğrencisinin ve 10 NN gönüllüsünün iştirakiyle Toplumsal İnovasyon Kampı gerçekleştirdi. Bu sene Çeşitlilik ve Kapsayıcılık teması ile düzenlenen kampta en başarılı iş fikirlerine ödül verildi.

NN Hayat ve Emeklilik ile Genç Muvaffakiyet Eğitim Vakfı ile birincisi 2017’de düzenlenen Toplumsal İnovasyon Kampı, pandemi nedeniyle iki yıl ortadan sonra yine yüz yüze gerçekleşti. Kampta liseli gençler, ‘Cinsiyet Eşitliği’, ‘Jenerasyon Farkı’ ve ‘Bedensel ve Ruhsal Farklılıklar’ odaklarında genç istihdamında çeşitlilik ve kapsayıcılık ana temasıyla, mentorları ile birlikte kendi iş fikirlerini tasarlayarak heyet sunumlarını gerçekleştirdiler.

‘Gençler kampta toplumsal ve küresel meselelere tahlil üretiyor’

Genç Muvaffakiyet Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi, bu işbirliğinden ötürü çok keyifli olduklarını belirterek, “NN Hayat ve Emeklilik ile birlikte işbirliğimiz 2017 yılında başladı ve birlikte gençlerle eğitimden, finansal okuryazarlığa kadar birçok farklı alanda inovasyon temelli uygulamalar gerçekleştirdik. Temel olarak inovasyon kamplarımızla amacımız, gençlerimizin toplumsal ve küresel sıkıntıları tanıyarak, onlara tahliller üretebilen ve tahlillerini salt fikir etabında düşünmekten fazla, bir teşebbüse dönüştürebilecek temel bilgiyi uygulama ile öğretebilmektir. Gençlerin, meselelere iş fikirleri ile tahlil bulduğu inovasyon kamplarımızda gençlerimize fırsat tanındığında her probleme tahlil teklifleri üretebildiklerini ve bunu hayata geçirebilecek temellere oturtmanın ellerinde olduğunu, grupların iş fikirlerini öğrendiğimizde görmüş olduk. Gençlerimizin geleceğini şekillendirdikleri bu çağlarda onlar için yürüttüğümüz çalışmalarımızda NN Hayat ve Emeklilik’in dayanağı ile yolumuza devam etmekten büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

‘NN her vakit herkes için çeşitlilik ve kapsayıcılık sağlıyor’

NN Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları Müdürü Hasret Kuzey Kaya ise NN Group olarak ‘Önce Sen’ mottomuz kapsamında her yaştan ve her kısımdan insanlara kucak açıyor, bilhassa gençlerle etkileşime ehemmiyet veriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde ekonomik dayanağa muhtaçlığı olan gençlere Future Matters programıyla Hollanda’da yüksek lisans bursu sağlıyoruz. Genç Muvaffakiyet Vakfı ile 2017’den bu yana sürdürdüğümüz bu pahalı işbirliğiyle de gençlerle bir ortaya gelme imkanı bulduğumuz için çok memnunuz. 2020 yılında tasarruf başlığı ile gerçekleşen kampımız, geçen sene de Eğitimde Fırsat Eşitliği temasıyla gençlerin fikirlerini aktarma imkanı sağlamıştı. Bu yıl ise Çeşitlilik ve Kapsayıcılık’ı konuştuk. NN Group’un faaliyet gösterdiği tüm ülkeler olarak 2020 yılından beri rotamızı çeşitlilik ve kapsayıcılığa çevirdik. NN’de Çeşitlilik; farklılık gösterdiğimiz tüm istikametleri; yaş, ırk, cinsiyet üzere görünür farklılıklarımızı ve görüşler, doğduğumuz ülke, din üzere yüzeyin altındaki farklılıklarımızı bir ortaya getiriyor. NN’de Kapsayıcılık ise tüm bireylere adil ve saygılı davranıldığı, bireylerin fırsatlara eşit biçimde eriştiği ve kelam sahibi olduğu bir kültürün teşvik edilmesi manasına geliyor. NN’de bizim için çesitlilik ve kapsayıcılık her vakit, herkes için geçerlidir. Biz NN Hayat ve Emeklilik olarak cinsiyet, yaş ve engellilik üzerine odaklanıyoruz” diye konuştu.

En başarılı inovasyon çalışmaları ödüllendirildi

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık İnovasyon Kampı’nda, gençler mentorları ile birlikte kendi iş fikirlerini tasarlayarak heyete sunum gerçekleştirdi. Engelli bireylerin iş bulmasına imkan sağlayan ve konum açığı bulunan şirketlerle ilgili uzmanlıkları paylaşan ABLED uygulamasını tasarlayan kadro birincilik mükafatını kazandı. Yapay zeka tabanlı sosyo-ekonomik tahlil yapabilen ve toplumsal ayrımcılığa uğramış bireylerin paylaşım yapabileceği platformu geliştiren grup ile iş hayatında gençlerin yaşadığı imkan eşitsizliğine karşı Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Elçisi yetiştirmeyi ve donanımlı genç istihdamı sağlamayı hedefleyen grup da ikinciliği paylaştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.