DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Narlıdere’ye Kentsel Dönüşüm Ödülü

Narlıdere’ye Kentsel Dönüşüm Ödülü

Narlıdere Belediyesi, ödüle doymuyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in yüzde yüz uzlaşı mantığı ile yola çıktığı kentsel dönüşüm stratejisi ve projeleri, ‘7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Türkiye genelindeki tüm belediyelerin arasında yapılan 2 aylık değerlendirme sonucu ‘Kentsel Dönüşüm Teşvik’ dalında ödüle layık bulundu.

ABONE OL
Mayıs 30, 2022 14:48
Narlıdere’ye Kentsel Dönüşüm Ödülü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Narlıdere Belediyesi, mükafata doymuyor. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin’in yüzde yüz uzlaşı mantığı ile yola çıktığı kentsel dönüşüm stratejisi ve projeleri, ‘7. Ulusal Her İstikametiyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Türkiye genelindeki tüm belediyelerin ortasında yapılan 2 aylık kıymetlendirme sonucu ‘Kentsel Dönüşüm Teşvik’ kısmında mükafata layık bulundu. Lider Engin, “Narlıdere’deki çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve sıhhatsiz yapıların dönüşümünü sağlamak için mesai harcıyoruz. Kentsel dönüşümde stratejimizi belirlerken kimsenin mutsuz ve huzursuz olmasını istemedik.. Bu niyetlerimizin mükafata layık bulunması bizleri keyifli ediyor ve gerçek yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, 2019 yılında misyona gelmesiyle birlikte birinci iş olarak kentsel dönüşüm projeleri ve stratejilerini geliştirmek için kolları sıvadı. Kentsel dönüşümde ‘Yüzde Yüz Uzlaşı’ sloganı ile yola çıkan Lider Engin’in kentsel dönüşüm stratejileri meyvelerini vermeye başladı. Dönüşüm sürecini vatandaşa ve kamuoyuna en âlâ halde anlatmak hedefiyle birincisi 2013 yılında yapılan ve bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Ulusal Her Tarafıyla Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Narlıdere Belediyesi, mükafata layık bulundu. ‘Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler’ ana temasıyla yapılan kongre Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı (KENTSEV) iş birliğiyle Management Plus Danışmanlık ve Eğitim tarafından İstanbul’da gerçekleştirildi. Narlıdere Belediyesi, 2 ay süren ağır bir kıymetlendirme sonucu kentsel dönüşüm projeleri ve stratejileri ile Türkiye’deki tüm büyükşehirler ve ilçe belediyelerinin ortasından sıyrılarak “Kentsel Dönüşüm Muvaffakiyet ve Teşvik” mükafatını almaya hak kazandı.

‘MUTLU DÖNÜŞÜM’

“Kentsel dönüşümde yüzde yüz uzlaşı ile yola çıktık” diyen Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, “Dönüşümde en değerli şey tarafların uzlaşıyı gönülden yapması. Bir kişinin bile bu dönüşüm sürecinde mutsuz olmasını istemiyoruz. Alana çıktığımızda en çok buna dikkat ediyoruz. Narlıderemiz’deki çarpık kentleşmenin önüne dönüşüm ile geçmeyi istiyoruz. Herkesin sağlıklı konutlarda, ferah ve her şeyden değerlisi memnun bir biçimde yaşamasını istiyoruz. Biz kentsel dönüşüm projelerimiz için kollarımızı sıvadığımızda en çok buna dikkat ettik. Bugün aldığımız ödül, gerçek yolda olduğumuzu görüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.