DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Kuveyt Türk ve ONSA Rafineri’den ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’

Kuveyt Türk ve ONSA Rafineri’den ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’

2011 yılından bu yana şubelerinde gerçekleştirdiği ‘Altın Toplama Günleri’ uygulamasıyla bugüne kadar 25 ton altını ekonomiye kazandıran Kuveyt Türk, kısa süre önce devreye alınan ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’ kapsamında Assos ve Altınbaş kuyumcularını bünyesinde bulunduran ONSA Rafineri ile iş birliğine gitti.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 17:24
Kuveyt Türk ve ONSA Rafineri’den ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2011 yılından bu yana şubelerinde gerçekleştirdiği ‘Altın Toplama Günleri’ uygulamasıyla bugüne kadar 25 ton altını iktisada kazandıran Kuveyt Türk, kısa mühlet evvel devreye alınan ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’ kapsamında Assos ve Altınbaş kuyumcularını bünyesinde bulunduran ONSA Rafineri ile iş birliğine gitti.

İş birliği kapsamında Kuveyt Türk, şubelerinin yanı sıra artık Türkiye’nin dört bir yanındaki mutabakatlı kuyumcular aracılığıyla müşterilerinin altınlarını inançlı formda değerleme hizmeti sunuyor. Birikimlerini kurdaki dalgalanmalara karşı korumak isteyen müşteriler, altınlarını TL’ye çevirerek Dönüşüm Takviyeli TL Katılma Hesabına yatırabiliyor.

Türkiye’nin öncü iştirak finans kuruluşu Kuveyt Türk, yastık altındaki altınların gerçek iktisada kazandırılması maksadıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın devreye aldığı ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’ kapsamında kıymetli bir iş birliğine imza attı. Assos ve Altınbaş kuyumcularını bünyesinde bulunduran ONSA Rafineriile güçlerini birleştiren Kuveyt Türk, şubelerinin yanı sıra bu iş birliğiyle ONSA Rafineri bünyesindeki kuyumcular aracılıyla da müşterilerine altın tasarruflarını kolay ve emniyetli bir halde kıymetlendirme hizmeti sunuyor. Bu kapsamda gram, çeyrek, yarım, cumhuriyet, bilezik ve kolye üzere ziynet altınlar ve külçe altınlar, kolay ve inançlı bir halde 24 ayar saf altına dönüştürülerek hesaba yatırılabiliyor. Birikimlerini kurdaki dalgalanmalara karşı korumak isteyen müşteriler ise altınlarını TL’ye çevirerek Dönüşüm Takviyeli TL Katılma Hesabı açabiliyor.

“ONSA Rafineri ile güçlerimizi birleştirdik”

Yapılan iş birliğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Kuveyt Türk Ferdi ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, “Kuveyt Türk olarak birinci defa 2011 yılında gerçekleştirdiğimiz Altın Toplama Günleri ile müşterilerimizin ziynet altınlarını her ay belli günlerde şubelerimize getirip eksperler aracılığı ile değerlemesini yaptıktan sonra 995/1000 saflıkta hesaplarına yatırmalarına yönelik hizmet sağlıyoruz. Ayrıyeten, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından devreye alınan ‘Altın Tasarruf Ekosistemi Projesi’ kapsamında yeni iş birlikleri ve projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ülkemizin önde gelen altın rafinelerinden, Assos ve Altınbaş kuyumcularını bünyesinde bulunduran ONSA Rafineri ile güçlerimizi birleştirdik. Bu sayede daha çok müşterimize ulaşarak altınlarını en muteber biçimde faizsiz finans prensiplerine uygun olarak değerlendirmelerine imkân sağlamak istiyoruz” dedi.

Dönüşüm Dayanaklı TL Katılma Hesabı ile altınlar inançta

Müşteriler, altınlarını cari hesaplarına ya da Ziynet Altın Katılma Hesabı’na yatırarak yarar elde etme imkanına sahip oluyor. Altın hesapları, gerçek bireyler için 200 bin TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) teminatı altında bulunuyor. Birikimlerini kurdaki dalgalanmalara karşı korumak isteyen müşteriler ise altın birikimlerini TL’ye çevirerek Dönüşüm Dayanaklı TL Katılma Hesabı açabiliyor. Dönüşüm Dayanaklı TL Katılma Hesabı açan müşteriler, birikimlerini altında meydana gelecek ani kur farkına karşı koruyabiliyor. Stopaj oranının yüzde sıfır olduğu bu sistemde müşteriler, vade sonunda kâr hissesi getirisine ek olarak vade başlangıç tarihindeki altın kuru ile vade sonundaki altın kuru farkına karşı birikimlerini muhafaza avantajı elde ediyor. Ayrıyeten müşteriler, Merkez Bankası tarafından sunulan ek getiri imkanına sahip olabiliyor.

Altın Bankacılığı ve Altın Toplama Günleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye Kuveyt Türk’ün internet sitesindeki ferdi sekmesi altındaki “Altın Bankacılığı” kısmından ulaşılabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.