DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Konak’ta Harp Malulü Gaziler ve Şehitler İçin Örnek Sözleşme

Konak’ta Harp Malulü Gaziler ve Şehitler İçin Örnek Sözleşme

Konak Belediyesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanlığı arasında İşbirliği Sözleşmesi imzalandı.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 18:12
Konak’ta Harp Malulü Gaziler ve Şehitler İçin Örnek Sözleşme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konak Belediyesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanlığı ortasında İşbirliği Kontratı imzalandı. Konak Belediye Lideri Abdül Batur, ortak projeler yapılmasını öngören kontratın derhal uygulamaya geçileceğini açıkladı.

Konak Belediyesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanlığı ortasında ortak projeler yapılması, belirlenen ortak projeler ile ilgili toplantı ve tanıtım çalışmalarının yapılması, bu kapsamda ortak bir hizmet projesinin hayata geçirilmesi gayesiyle işbirliği kontratı imzalandı. Konak Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen imza merasimine Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Lideri Mustafa Işık, İzmir Şube Lideri Recep Gerçek, İzmir Şubesi 2. Lideri Koray Akalın ile İdare Konseyi Üyesi Vedat Ayaz katıldı. Her iki tarafın kendi vazife ve yetki alanları doğrultusunda ortak projeler yapılmasını içeren işbirliği kontratı, “Şehit ve Gazi Çocuklarının Entegrasyonu” ile ilgili bir hizmet projesinin de hayata geçirilmesini kapsıyor. İmzalanan mukaveleyi çok önemsediğini söyleyen Lider Batur, projenin derhal uygulamaya geçileceğini söyledi.

Batur: Manevi olarak hakları ödenmez

Ülke için canını vermiş, kanını dökmüş şehit ve gaziler için “ne yapsak azdır” diyerek geçmişten bu yana şehit dul ve yetimlerinin yanında olduklarını belirten Lider Batur, “Şehit dul ve yetimlerin yanında olmak bizim için manevi bir hazdır. Geçmişten bu yana biz buna çok dikkat ederiz. Ülke için canını veren, kanını döken şehitlerimiz için, gazilerimiz için ne yapsak az. Kağıt üstünde yapılanlar maddi olarak yapılır fakat manevi olarak onların hakkı hiçbir vakit ödenmez” diye konuştu. Lider Batur, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu mevzuya hassasiyetle yaklaştığını, büyük ehemmiyet verdiğini tabir ederek yapılan mukaveleye ait Genel Merkezi ve Genel Lideri bilgilendireceğini de kelamlarına ekledi.

Yanlışsız: Dayanağınızı her vakit hissediyoruz

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Lideri Recep Gerçek da bugüne kadar dayanaklarını esirgemeyen Lider Batur’a teşekkür etti. Hakikat, “Şehitlerin hakkı ödenmez kelamını, bugüne kadar yaptığınız icraatlarla layıkıyla yerine getirdiğinizi görüyoruz. Bu nedenle tüm şehit dul ve yetimleri ismine sizlere teşekkür ediyorum, bu yapılan mukavelenin ve tüm çalışmaların öbür kurumlara da örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Şehit ve Gazi Çocuklarının Entegrasyonu” Projesi

Konak Belediyesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanlığı ortasında imzalanan İşbirliği Kontratı kapsamında öncelikli olarak bir hizmet projesinin belirlenmesi karara bağlandı. Bu bağlamda süratli hareket edilerek; İşbirliği Kontratı kapsamında ortak hizmet projesi olarak “Şehit ve Gazi Çocuklarının Entegrasyonu Projesi” planlandı ve mukavelenin imzalanması ile birlikte uygulanmaya hazır hale geldi. Proje öncelikli Konak ilçe sonları içerisinde olmak üzere İzmir genelinde yaşayan 10-20 yaş ortası şehit ve gazi çocuklarının eğitim, kültür ve toplumsal istikametten topluma daha süratli entegre olmalarının sağlanması maksadına yönelik hazırlandı. Proje, topluma hizmet ederken şehit yahut gazi olmuş ailelerin çocuklarının eğitim, kültür ve toplumsal taraftan topluma daha süratli entegre olmaları ile ilgili faaliyetler planlanması, yapılacak faaliyetlere yönelik aylık rutin toplantılar yapılması, toplantılarda alınan kararların uygulanması, bilhassa eğitim ile ilgili her alanda faaliyetler planlanması ve yapılması, birebir vakitte kelam konusu çocukların toplumsal istikametten gelişimine katkı sunmak için etkinlikler planlanması ve uygulanmasını içeriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.