DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Kilo almadınız ama öyle görünüyorsanız; sebebi : Fibromilyalji

Kilo almadınız ama öyle görünüyorsanız; sebebi : Fibromilyalji

Fibromiyalji’de gaz ve şişkinlik hamile görüntüsü veriyor.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 11:36
Kilo almadınız ama öyle görünüyorsanız; sebebi : Fibromilyalji
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fibromiyalji’de gaz ve şişkinlik gebe imajı veriyor.

Fibromiyalji’de daima şişkinlik hali, geğirti, ishal yahut kabızlık nöbetleri olabilir. Sık sık gaz çıkarmak yahut geğirmek kelam konusu olabilir. Birdenbire tuvalet muhtaçlığı hissedilir. Fibromiyaljideki bu bağırsak sorunları; çok hassaslığa ve bağırsak florasının bozulmasına bağlıdır. Mide ve bağırsak enfeksiyonu geçirmek, anne sütü almamak, çocukluk travmaları, vitamin ve minerallerin eksikliği, seratonin yetersizliği, obezite, batı tipi beslenme, gerilim ve depresyon gazı artırır.

Üstelik tüm bu durumlardan ötürü çok kilolu üzere bir manzara vermek de işin görünen ve bireyleri rahatsız eden bir öteki yansımasıdır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal; toplumsal hayatı meşakkate sokan ve bilhassa gerilimli vakitlerde alevlenen bu durumdan kurtulmak için; beslenme tertibinden antrenmanlara, kullanılacak besin takviyeleri ve fizik tedavi usullerine kadar şahsî sıhhat planlanması gerektiğine dikkat çekerek, ‘Gaita analizi ve işlevsel tıp testleri sonrasında hayat biçiminize düzenleme yaparak işe başlayabilirsiniz’ diye açıklamalarda bulundu.

Fibromiyaljide gaz ve şişkinliğe sebep olan faktörlerin başında SİBO geliyor.

SİBO:

Small Intestinal Bacterial Overgrowth

İnce bağırsaklarda çok sayıda bakteri üremesi durumudur.

Sağlıklı bağırsakların temeli; sağlıklı bir flora ve sağlıklı beslenmedir. Bağırsaklarımız sağlıklı ise biz de sağlıklıyız demektir.

Bağırsak floramız; başta romatizmal hastalıklar olmak üzere, bağışıklık sistemi, roza, vitamin eksiklikleri, tiroid işlevleri, alerjik hastalıklar, fizikî ve zihinsel sıhhat için kıymetli bir rol oynarlar. Olağanda kalın bağırsakta bulunan “sağlıklı” bakteriler, ince bağırsaklara gelip çoğalmaya başladığında, SIBO meydana gelir. Karın ağrısı, şişkinlik, gaz, yorgunluk, kaşıntı vb şikayetler meydana gelir. Herşey yerinde ve dozunda hoş, bakteriler de!

*Fibromiyalji de idrar kaçırma sık görülen bir durumdur*

Fibromiyalji yaşayanlarda şahıstan şahsa değişen idrar yolu enfeksiyonları; mesane, böbrek, idrar yollarında oluşan enfeksiyonlar olarak ayrılmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonun belirtileri de genel olarak aşağıdaki üzeredir;

● İdrarda yanma ve ağrı hissi

● Sık sık idrar yapma isteği

● İdrarı tutmada zorluk

● Ateş

● Halsizlik

Fibromiyaljide neden idrar yolu enfeksiyonu olur?

Fibromiyalji hastalarının mast hücrelerinin daha fazla Histamin salgıladığı gösterilmiştir, ayrıyeten Gluten hassasiyetinin olması da idrar torbasının daha hassas olmasına yol açar; idrar analizleri yapıldığı vakit sonuçlar olağan görünür fakat bu şikayet romatizmaya bağlıdır.

Bu gayeyle biz neler yapıyoruz?

Fibromiyalji tedavisinde kökten ve kalıcı sağlık için birinci yapılması gereken hücrelerin oksijenlenmesini artırmaktır:

•Kadın sıhhati ve erkek sıhhati için farklı uygulamaları içeren fizik tedavi sistemleri var. osteopati, lazer, tms, radyofrekans vb..

•Biorezonans

•Bölgesel ve genel ozon oksijen tedavisi PRP hacamat sülük tedavileri bilimin ışığında tesirleri kanıtlanan bitkilerle tedaviler, antrenmanlar..

•Damardan yapılan romatizma kokteylleri vitamin mineral element takviyeleri ve beslenme programının düzenlenmesi çok kıymetlidir

Fibromiyalji de gluten lektin laktoz intoleransı üzere durumları sık yaşadığımız için aşikâr bir beslenme programı uygulanmalıdır bu saydıklarımızle birlikte sizin günlük yaşamınıza uygun bir yaşam şekli planlamak birinci yapılması gerekenlerdir

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.