DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Karbon Yoğunluğu Azaltım Oranını Yüzde 53’e Çıkardı

Karbon Yoğunluğu Azaltım Oranını Yüzde 53’e Çıkardı

Kısa bir süre önce CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarındaki performans notunu “B-” seviyesine yükselten ve globalde bu nota sahip 33 Türk şirketinden biri olan Polisan Holding, karbon emisyon yoğunluğu azaltım oranını da 53’e yükselttiğini duyurdu. I

ABONE OL
Mayıs 30, 2022 10:36
Karbon Yoğunluğu Azaltım Oranını Yüzde 53’e Çıkardı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısa bir mühlet evvel CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarındaki performans notunu “B-” düzeyine yükselten ve globalde bu nota sahip 33 Türk şirketinden biri olan Polisan Holding, karbon emisyon yoğunluğu azaltım oranını da 53’e yükselttiğini duyurdu. I-REC Sertifikası sahibi olan Holding, elektrik gereksiniminin 50’sini yenilenebilir kaynaklardan sağlıyor.

I-REC SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANAN POLİSAN, DİREKT VE DOLAYLI DENETİMİNDE OLAN KARBON YOĞUNLUĞU AZALTIM ORANINI YÜZDE 53’E ÇIKARDI

MEMLEKETLER ARASI YENİLENEBİLİR GÜÇ SERTİFİKASI ALAN POLİSAN’IN 2025 AMACI SIFIR EMİSYON

Türkiye’nin esaslı küme şirketlerinden Polisan Holding, üretim alanlarında, operasyon süreçlerinde ve genel merkez binasında milletlerarası geçerliliği olan I-REC Sertifikalı yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriği kullandığını belgeledi. Elektrik tüketiminin 50’sini yenilenebilir kaynaklardan sağlayan Holding, 2012 yılına nazaran direkt ve dolaylı denetiminde olan (Kapsam I-II) karbon yoğunluğu azaltım oranını da 53’e çıkardığını açıkladı. Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, yenilenebilir güç kaynaklarını kullanarak 2025 yılına kadar elektrik gücü kullanımı kaynaklı karbon emisyonunu sıfıra indirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Kimya, boya ve liman işletmeciliği dallarında faaliyet yürüten ve Türkiye’nin esaslı küme şirketlerinden biri olan Polisan Holding, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında iklim değişikliği ile gayrette değerli bir muvaffakiyete daha imza attı. Kısa bir müddet evvel Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarındaki performans notunu “B-” düzeyine yükselten ve globalde bu nota sahip 33 Türk şirketinden biri olan Polisan Holding, karbon emisyon yoğunluğu azaltım oranını 53’e yükselttiğini duyurdu.

Memleketler arası Yenilenebilir Güç Sertifikası Alan Polisan’ın Güç Dolaylı 2025 Amacı Sıfır Emisyon

Holding, Milletlerarası I-REC Sertifikalı yenilenebilir güç kaynaklarını kullanarak karbon ayakizini azaltırken CEO Mehmet Hacıkamiloğlu, mevzuya ait açıklamasında şunları kaydetti; “Bugün ise en kapsayıcı haliyle tüm alanlarımızda, operasyonlarımızda, ofislerimizde ve genel müdürlük binamızdaki elektrik gücü tüketimimizin 50’sini yenilenebilir güç kaynaklarından karşılayarak Memleketler arası I-REC sertifikalarımızı aldığımız ve böylece 39 olan karbon emisyon yoğunluğu azaltım oranımızı 53’e yükselttiğimiz için memnunuz. 2025 yılına kadar yenilenebilir güç kaynakları ile bu kapsama giren emiyonlarımızı sıfırlamak üzere belirlediğimiz stratejik gayemize ulaşmak için çalışıyoruz. Güç odağında eser dizaynından, operasyonel verimliliğe, yenilenebilir güç kaynaklarından güç teminine kadar yarattığımız tüm çevresel tesirlere odaklanarak iklim değişikliği ile gayretimiz devam ediyor.”

Birlikten Gelecek Doğar!

“Birlikten Gelecek Doğar” vizyonu ile uyguladıkları sürdürülebilirlik stratejileri hakkında bilgi veren Mehmet Hacıkamiloğlu, “İştiraklerimizden Polisan Kansai Boya, Polisan Kimya ve Poliport Kimya şirketlerimizde 2012 yılından bu yana direkt karbon ayakizimizi söz eden Kapsam 1 ve dolaylı karbon ayakizimizi söz eden Kapsam 2 emisyonlarını hesaplamakta ve yayınlamaktayız. Bu müddet boyunca faal izleme, ölçme ve idare ile operasyonlarımızdaki karbon ayakizi oluşturan tüm faaliyetlerimizin üzerine ağırlaşarak Kapsam 1-2 emisyon yoğunluğumuzu 39 azaltmayı başardık. Direkt idaremizde ve denetimimizde olmayan fakat etkilediğimiz süreçleri de değerlendirebilmek üzere 2020 yılında envanterlerimize Kapsam 3 emisyonlarını da dahil ettik. Birlikten Gelecek Doğar vizyonuyla belirlediğimiz sürdürülebilirlik stratejilerimizde yer alan iklim değişikliği ile çaba çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.