DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Kalite Öğrenci Toplulukları ilk kez Ege’de bir araya gelecek

Kalite Öğrenci Toplulukları ilk kez Ege’de bir araya gelecek

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ve Ege Üniversitesi (EÜ) iş birliğinde yapılacak “Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesi” (KATO’22), 3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Ege Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

ABONE OL
Haziran 1, 2022 14:12
Kalite Öğrenci Toplulukları ilk kez Ege’de bir araya gelecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yükseköğretim Kalite Heyeti (YÖKAK) ve Ege Üniversitesi (EÜ) iş birliğinde yapılacak “Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesi” (KATO’22), 3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Ege Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Birinci sefer EÜ konut sahipliğinde düzenlenecek olan doruğun teması ise “Yükseköğretimde Kalite Garantisi Sistemine Ait Öğrenci Farkındalığı” olacak.

Yükseköğretim öğrencilerinin kalite teminatı süreçlerine nitelikli iştirakini sağlamayı, kalite öğrenci toplulukları ortasındaki etkileşimi artırmayı ve toplulukların iş birliği yapmalarına imkan sağlamayı hedefleyen tepede Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında yer alan 58 kalite öğrenci topluluklarının temsilcileri ile 75 farklı yükseköğretim kurumundan 250 iştirakçi yer alacak.

YÖKAK Lideri Prof. Dr. Muhsin Kar’ın da katılacağı programda Türkiye Maarif Vakfı Lideri Prof. Dr. Birol Akgün “Küresel Dönüşüm Kavşağında Türkiye İçin Gelecek Perspektifi”, Araştıran Okul Kıymetlendirme ve Akreditasyon Merkezi Kurucusu Prof. Dr. Mustafa Yavuz ise “Yükseköğretimde Yaratıcılık ve Yenilikçilik” başlıklı sunumlarını yapacaklar. “Yükseköğretimde Kalite Garantisi Sistemi ve Öğrenci Katılımı” aktifliği ise YÖKAK Öğrenci Kurulu Akademik Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Komite Lideri Mehmet Bora’nın iştirakiyle gerçekleşecek.

Ege Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süheyda Atalay’ın moderatörlüğünü yapacağı panelde; EÜ Akreditasyon kalite İdare Ofisi Ünite Sorumlusu Prof. Dr. Hande Gürer Orman tarafından “Akredite Bir Üniversitenin Kalitede Öğrenci İştirakine Bakışı” ve EÜ Öğrenci Kurulu Lider Yardımcısı Oğulcan Baki tarafından “Akredite Bir Üniversitede Öğrenci Olmak: Avantajlar ve Fırsatlar” bahisli sunumlar yapılacak.

Dorukta gönüllülük aslıyla çalışan kalite öğrenci topluluklarının çalışmaları plaketle ödüllendirilecek. Ayrıyeten topluluk üyesi öğrenciler yaptıkları çalışmaları anlatan sunumlar gerçekleştirecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.