DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

İzmit Körfezi’nde yapılması planlanan çalışmalar ele alındı

İzmit Körfezi’nde yapılması planlanan çalışmalar ele alındı

Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, İÜ Su Bilimleri Fakültesi akademisyenleriyle bir araya geldi

ABONE OL
Haziran 5, 2022 10:12
İzmit Körfezi’nde yapılması planlanan çalışmalar ele alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Etraf Muhafaza ve Denetim Daire Başkanlığı ve İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, İÜ Su Bilimleri Fakültesi akademisyenleriyle bir ortaya geldi

İzmit Körfezi’nde yürütülen ve planlanan çalışmalar konusunda

İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Akademisyenleriyle istişare toplantısı gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı ve İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri İzmit Körfezi’ne yönelik yürütülen tüm çalışmaları kıymetlendirmek ve yapılması öngörülen bilimsel çalışmaları istişare etmek hedefiyle İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi akademisyenleriyle bir ortaya geldi. Yetkililer düzenlenen istişare toplantısında bugüne kadar yapılan çalışmaları kıymetlendirdi. İzmit Körfezi’ne yönelik bundan sonra yapılması planlanan bilimsel çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıyeten İzmit Körfezi aksiyon planı hazırlanması ele alındı.

AKADEMİSYENLERİN İŞTİRAKİ İLE

İzmit Körfezi’nin daha güzel yarınlara kavuşması ismine gerekli çalışmalara ve işbirliklerine ait istişare toplantısına; Etraf Muhafaza ve Denetim Daire Lideri Mesut Değer ve grubu, İSU Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Lideri Ünal Bostan ve takımı, İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Reyhan Akçaalan Albay, Balıkçılık Teknolojisi ve İdaresi Ana Bilim Kolu Lideri Prof. Dr. Firdevs Saadet Karakulak ve Deniz Biyolojisi Ana Bilim Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülşen Altuğ iştirak sağladı.

ÇALIŞMALAR, AKSİYON PLANLARI KONUŞULDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Körfezi’nin daha güzel yarınlara kavuşması ismine gerçekleştirilen istişare toplantısında; Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı ile İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve planlanan çalışmalara yönelik sunum gerçekleşti. Toplantıda deniz kirliliğinin en aza indirilmesi için hazırlanan çalışmaların husus başlıkları değerlendirildi. Toplantıda ayrıyeten; İzmit Körfezi hareket planı hazırlanması, Kocaeli İli ve İzmit Körfezi iklim değişikliğine ahenk çalışmalarının yapılması, İzmit Körfezi’nde biyoçeşitlilik ve izleme çalışmaları, İzmit Körfezi’nde küçük ve orta balıkçılığın mevcut durumu ve geliştirilmesi, arıtma tesislerinde faydalı bakterilerin kullanımı, fosfat ölçüleri azaltılma teknikleri üzere pek çok başlıkta hususlar kıymetlendirilerek yapılabilecekler konuşuldu. Çalışmalar ve yol haritasının çizilmesine yönelik ayrıntılı istişare yapmak ismine Marmara Belediyeler Birliği temsilcilerinin de iştiraki ile İstanbul Üniversitesi konut sahipliğinde bir toplantı daha yapılması planlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.