DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

İşsizliğe çözüm kapısı: CV Bank

İşsizliğe çözüm kapısı: CV Bank

Yıl boyunca her ay ortalama 75 kişiyi işi sahibi yapan, Mayıs ayında ise 107 kişinin yeni işine kavuşmasını sağlayan Gaziemir Belediyesi’nin CV Bank birimi, düzenlediği CV Toplama Günleri’nde 120 yurttaşın özgeçmişini topladı.

ABONE OL
Mayıs 30, 2022 23:36
İşsizliğe çözüm kapısı: CV Bank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıl boyunca her ay ortalama 75 kişiyi işi sahibi yapan, Mayıs ayında ise 107 kişinin yeni işine kavuşmasını sağlayan Gaziemir Belediyesi’nin CV Bank ünitesi, düzenlediği CV Toplama Günleri’nde 120 yurttaşın özgeçmişini topladı.

Toplumsal Belediyecilik anlayışıyla yaşama geçirdiği hizmetlerle yurttaşların yanında olan Gaziemir Belediyesi, işsizlik problemiyle çaba edenlere de dayanak oluyor. Belediye, Türkiye’de yurttaşların en büyük meselelerinin başında gelen ve her geçen gün artan işsizliğe, CV Bank ünitesinde verdiği hizmetle tahlil üretiyor. Verdiği meslek danışmanlık hizmeti ile iş arama sürecinde olan vatandaşların hedefledikleri işe ulaşmalarına ve meslek planlaması yapmalarına yardımcı olan CV Bank ünitesinin düzenlediği CV Toplama Günleri’nde 120 yurttaşın özgeçmişini topladı. Sevgi Yolu ve Sarnıç Pazaryerinin girişinde düzenlenen aktiflikte toplanan özgeçmişler, CV Bank sistemine girişleri yapıldı. Özel bir yazılımla kayıt altına alınan bu öz geçmişler, Ege Hür Bölgesi (ESBAŞ) ve Sarnıç’taki sanayi kuruluşları başta olmak üzere bölgedeki İzmir ve etraf vilayetlerde faaliyet gösteren işletme ve firmalarla paylaşılacak.

CV Bank’a nasıl müracaat yapılır?
CV Bank’ta öz geçmiş oluşturmak isteyen yurttaşlar, Gaziemir Belediyesi Ana Hizmet Binası ile Sarnıç Hizmet Binası’ndaki ünitesi ziyaret ederek ya da çevrim içi kayıt oluşturabiliyor. Bilgi çağının avantajlarıyla hizmette modernizasyon sağlayan ünite, belediyenin taşınabilir uygulaması ve e-belediye üzerinden hizmet veriyor. İş arayan vatandaşlar CV Bank’a Ios ve Android işletim sistemine sahip tabletleri ve cep telefonları aracılığıyla müracaat yapabiliyor. Vatandaşlar e-belediye ve
taşınabilir uygulamayı kullanarak yeni özgeçmiş kaydı oluşturabiliyor, sistemdeki mevcut özgeçmişini güncelleyebiliyor. Kolay bir formda özgeçmiş oluşturmayı sağlayan sistem, işçi arayan firmaların da öz geçmiş sorgulamasına imkân tanıyor. CV Bank’a 0232 999 0251 dahili 5050 – 5528 ve 2425 (Sarnıç) numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

“Kanayan yaraya tahlil üretiyoruz”
İşçi arayan şirketlerle iş arayanlar ortasında CV Bank ünitesinde verdikleri hizmetle köprü vazifesi yaptıklarını söz eden Belediye Lideri Halil Arda, bu formda işsizlik sorunu yaşayan yurttaşlara dayanak olduklarını söyledi. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeniyle işsizliğin her geçen gün arttığının altını çizen Lider Arda, “Ülkemizin kanayan yarası olan işsizlik meselesine CV Bank ünitemizle tahlil üretiyoruz. Her ay ortalama 75 kişiyi yeni işine kavuşturan ünitemiz Mayıs ayında 107 yurttaşımızın yeni bir iş sahibi olmasını sağladı. İki gün boyunca düzenlediğimiz CV Toplama Günleri’nde ise 120 yurttaşımızın özgeçmişini alarak sistemimize kaydını yaptık.
Bilhassa Sarnıç ve Ege Özgür Bölgesi’ndeki firmalarla kurduğumuz yakın bağlantılar sayesinde, birçok vatandaşımıza yeni iş kapısı açılmasına vesile oluyoruz. Türkiye’nin yaşadığı bu güç günlerde kurduğumuz bu tertiple vatandaşlarımızın yanında olabiliyor olmaktan büyük memnunluk duyuyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.