DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

İsbike Bisiklet Okulu’nda yeni dönem, Abdi İbrahim ana sponsorluğunda başlıyor
  • Gazete Haberim
  • Spor
  • İsbike Bisiklet Okulu’nda yeni dönem, Abdi İbrahim ana sponsorluğunda başlıyor

İsbike Bisiklet Okulu’nda yeni dönem, Abdi İbrahim ana sponsorluğunda başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, sağlıklı yaşama destek olmak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirdiği, İSPARK’ın İsbike Akıllı Bisiklet Projesi çerçevesinde açılan İsbike Bisiklet Okulu’nun yeni dönem eğitimleri, Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim ana sponsorluğunda 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde başlıyor.

ABONE OL
Mayıs 31, 2022 07:48
İsbike Bisiklet Okulu’nda yeni dönem, Abdi İbrahim ana sponsorluğunda başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, sağlıklı yaşama dayanak olmak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak hedefiyle hayata geçirdiği, İSPARK’ın İsbike Akıllı Bisiklet Projesi çerçevesinde açılan İsbike Bisiklet Okulu’nun yeni periyot eğitimleri, Türk ilaç bölümünün önderi Abdi İbrahim ana sponsorluğunda 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde başlıyor. Abdi İbrahim Kurumsal Bağlar, Sürdürülebilirlik ve İrtibat Yöneticisi Dr. Oğuzcan Bülbül, “Abdi İbrahim olarak 110 yıllık esaslı tecrübemizle yalnızca ilaç üretmiyoruz, her gün, milyonlarca bireye daha güzel ve daha sağlıklı bir hayat sunmak için çalışıyoruz. Etraf ve toplum sıhhati vizyonumuzu yansıtan bu türlü bir projeye dayanak vermek bizim için memnunluk verici” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi İSPARK’ın, sağlıklı hayatı desteklemek ve etraf dostu ulaşım aracı bisiklet kullanımını teşvik etmek maksadıyla, geçen yıl 6 bin 702 kişinin ağır iştiraki ile birincisini gerçekleştirdiği İsbike Bisiklet Okulu, Türk ilaç bölümünün 20 yıldır kesintisiz başkanı Abdi İbrahim ana sponsorluğunda yeni eğitim periyoduna başlıyor.

İBB-İSPARK’ın hayata geçirdiği projede, bisikletin spor ve cümbüşün yanı sıra ulaşım aracı olarak yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Kent Parkı’nda yer alan “İsbike Bisiklet Okulu’nda” tecrübeli eğitmenler eşliğinde 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde başlayacak eğitimlere, 7-12 yaş ortası çocuklar, 12-16 yaş ortası gençler ve 18 -70 yaş ortası yetişkinler katılabilecek. Hafta içi verilecek eğitimlerle 7’den 70’e binlerce kişi, trafik kurallarına uygun ve dikkatli bisiklet kullanmayı öğrenecek.

“Sürdürülebilirlik yaklaşımımızla uyumlu projeleri desteklemeyi sorumluluk olarak görüyoruz”

Proje ana sponsoru Abdi İbrahim’in Kurumsal Münasebetler, Sürdürülebilirlik ve Bağlantı Yöneticisi Dr. Oğuzcan Bülbül, Abdi İbrahim’in sürdürülebilirlik yaklaşımıyla uyumlu projeleri desteklemeyi sorumluluk olarak gördüğünü tabir ederek kelamlarına şöyle devam etti: “Sürdürülebilirlik, Abdi İbrahim’in iş yapış biçimi ve iş süreçlerinin kalbinde yer alıyor. ‘HEAL2030’ ismini verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimizi, Çevresel, Toplumsal ve Yönetişimsel bakış açısıyla hayata geçiriyoruz. İBB şirketi olan İSPARK’ın İsbike Akıllı Bisiklet Projesi ve Bisiklet Okulu da bu stratejinin ‘çevre’ ve ‘sosyal’ boyutlarıyla direkt örtüşüyor. Abdi İbrahim olarak dünyanın kaynaklarını daha az kullanarak toplumumuz için daha fazla bedel yaratmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede ana maksadımız 2030’da karbon nötr bir şirket olmak. Kolay bir hesap yapacak olursak, İstanbul’da her gün tek istikamette 12 km’den fazla yol kat edenler toplumun yüzde 50’sini oluşturuyor. Şayet bir kişi 12 km’lik seyahatinde metro ve bisiklet ulaşımını tercih ederse, karbon emisyonunda yaklaşık 85‘e varan azaltım sağlanmış oluyor. Bu açıdan, en çevreci ulaşım aracı olan bisikletin değeri daha net anlaşılıyor. İsbike Bisiklet Okulu Projesi, Abdi İbrahim’in etraf vizyonu ile paralellik taşıyor.”

“Sadece ilaç üretmiyoruz, hayatlara da dokunuyoruz”

Türk ilaç dalında bir unsur imza atarak, ‘sağlık ve spor’, ‘sosyal inovasyon’, ‘gençlerde bilim farkındalığı yaratma’ ile ‘toplumsal gereksinimler için gönüllülük projeleri’ olmak üzere 4 ana başlıkta yepisyeni bir toplumsal yatırım programı hayata geçirdiklerini vurgulayan Oğuzcan Bülbül, “İsbike Bisiklet Okulu, ‘sağlık ve spor’ başlığını direkt adresleyerek Abdi İbrahim’in ‘sosyal vizyonu’nuna ayna tutuyor. Bu başlık altında daha evvel, rekortmen ulusal yüzücü Emre Sakcı ile Paris 2024 Olimpiyatları’nı da kapsayacak 4 yıllık bir sponsorluk muahedesi yaptık. Artık de bu projeye verdiğimiz dayanakla, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını teşvik ediyoruz. Gerçekleşen aktiviteler bisiklet kullanımının diyabet ve kalp hastalıkları üzere pek çok tedavi alanındaki kıymetini gözler önüne seriyor. Biz de Abdi İbrahim olarak misyonumuz doğrultusunda yalnızca ilaç üretmiyoruz; düzgünleştirmeye olan sonsuz tutkumuzla her gün, milyonlarca bireye daha âlâ ve daha sağlıklı bir hayat sunmaya çaba ediyoruz ve onların hayatlarına dokunuyoruz. İsbike Bisiklet Okulu Projesi’ne verdiğimiz ana sponsorluk takviyesi de bu vizyonun ve misyonun en hoş yansımalarından biri” dedi..

İsbike Bisiklet Okulu’nun geçen yıllardaki iştirakçi istatistiklerine de değinen Bülbül, kelamlarını şöyle tamamladı: “Geçtiğimiz yılki iştirakçilerin yüzde 72’sini 30 yaş üstü bayanların oluşturduğunu gördük. Bu istikametiyle de İsbike Bisiklet Okulu projesi şirketimizin en değerli hassaslık alanlarının başında gelen toplumsal cinsiyet eşitliği ve kapsayıcılık yaklaşımımızla büyük ahenk sağlıyor. Bu sene gerçekleşecek eğitimlerin sonunda, çocukluk hasreti olan, iki teker korkusu bulunan, denedim ancak öğrenemedim diyen yüzlerce kişi bisiklet kullanmanın püf noktalarını öğrenerek sağlıklı hayatın ve sporun keyfini sürecek. Bundan evvel olduğu üzere bundan sonra da insanların hayatına dokunan projelerimize sürat kesmeden devam edeceğiz.”

Bisiklet eğitimi almak isteyenler //bisikletokulu.isbike.istanbul/ adresinden müracaatlarını çarçabuk yapabilir. İştirakçiler, randevu oluşturdukları tarihte teorik ve uygulamalı olmak üzere toplam 4 saat sürecek eğitimin akabinde iştirak dokümanlarını alarak sağlıklı bir ömür ve etraf için pedal çevirmeye başlayabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.