DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Irak’ın En Büyük İnşaat Endüstrisi Fuarına Bölgeden Yoğun İlgi

Irak’ın En Büyük İnşaat Endüstrisi Fuarına Bölgeden Yoğun İlgi

Irak’ın en büyük inşaat endüstrisi fuarı “Construct Iraq” 24-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında Erbil Uluslararası Fuar Merkezi’nde dördüncü kez gerçekleşti. Fuara, inşaat malzemeleri ve teknolojileri, müteahhitlik hizmetleri, elektrik ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve pompa sistemleri ürün gruplarında markalaşmış uluslararası firmalar katılım gösterdi.

ABONE OL
Haziran 3, 2022 22:48
Irak’ın En Büyük İnşaat Endüstrisi Fuarına Bölgeden Yoğun İlgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Irak’ın en büyük inşaat sanayisi fuarı “Construct Iraq” 24-26 Mayıs 2022 tarihleri ortasında Erbil Memleketler arası Fuar Merkezi’nde dördüncü sefer gerçekleşti. Fuara, inşaat gereçleri ve teknolojileri, müteahhitlik hizmetleri, elektrik ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve pompa sistemleri eser kümelerinde markalaşmış memleketler arası firmalar iştirak gösterdi. Ayrıyeten, Irak bölgesinden fuarı ziyaret eden 7.889 profesyonel alıcı ve satın almacı karar mercileriyle buluştu.

IRAK BÖLGESİNDEN 7.889 ZİYARETÇİ İŞTİRAKİ

Bölgenin en tesirli inşaat sanayisi fuarı olan Construct Iraq, Kürdistan Bölge Hükümeti, Irak Cumhuriyeti Sanayi ve Madenler Bakanlığı, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı takviyeleriyle gerçekleşti.

Türkiye, Irak, İran, Mısır, Hindistan, B.A.E. ve Çin’den müteahhitlik hizmetleri, elektrik ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve pompa sistemleri eser kümelerinde markalaşmış 200’ün üzerinde milletlerarası firma fuara iştirak yaparak;Bağdat, Musul, Basra, Erbil, Kerkük, Süleymaniye ve Duhok kentlerinden gelen 7.889 profesyonel alıcı ve satın alma karar mercileriyle ağır iş görüşmeleri ve yeni iş birliklerine imza atma fırsatını yakaladı.

Eş vakitli olarak gerçekleşen Energy Iraq özel kısmında elektrik ve güç firmaları iştirak gösterirken; Hvac Iraq özel kısmında Türk İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği üye firmaları katıldı.

Yaklaşık 8 bin MW elektrik üretimi bulunan ve elektrik gereksinimi 14-15bin MW düzeyinde olan Irak’ın, 2030 yılında muhtaçlık duyacağı elektrik 32 bin MW’ a ulaşacak. Irak’ın yapılandırılması kapsamında güç santrali üretimini üstlenen İran, Çin ve Türkiye ülkede 9.200 MW kapasiteli yeni elektrik santrali inşa etmeyi planlıyor. Bu kapsamda, Türkiye için kıymetli ihracat kanalı oluşturan Construct Iraq Erbil Fuarı, Türk firmalar için de yeni iş ve iş birliği fırsatına imkan sağladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.