DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Huawei Kariyer Günleri’nin son durağı Bahçeşehir Üniversitesi

Huawei Kariyer Günleri’nin son durağı Bahçeşehir Üniversitesi

Huawei Türkiye Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yetenek Geliştirme Programı, şirketin Türkiye’deki yirminci yılında büyüyerek devam ediyor. Ar-Ge Merkezi öncülüğünde yürütülen program kapsamında, geçen hafta Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Huawei Kariyer Günleri’ etkinliği gerçekleştirildi.

ABONE OL
Haziran 5, 2022 17:12
Huawei Kariyer Günleri’nin son durağı Bahçeşehir Üniversitesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Huawei Türkiye Bilgi ve İrtibat Teknolojileri Yetenek Geliştirme Programı, şirketin Türkiye’deki yirminci yılında büyüyerek devam ediyor. Ar-Ge Merkezi öncülüğünde yürütülen program kapsamında, geçen hafta Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Huawei Meslek Günleri’ aktifliği gerçekleştirildi. Aktifliğe katılan öğrenciler Huawei’in eser ve faaliyetleri hakkında bilgi edinirken, tıpkı vakitte şirket yetkilileri ile mülakatlara katılma fırsatı da buldu.

Huawei’in birçok alanda fırsat eşitliğini öngören TECH4ALL ideolojisi kapsamında hayata geçirilen bir eğitim hareketi olan ‘Huawei Türkiye Bilgi ve İrtibat Teknolojileri Yetenek Geliştirme Programı’, şirketin farklı ünitelerinin dayanağı ile genç yeteneklerin gelişimine katkı sağlamayı sürdürüyor. ‘Huawei Meslek Günleri’ de bu programın kıymetli ögelerinden biri olan ‘Üniversite İşbirlikleri’ çerçevesinde, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin dayanağıyla gerçekleştiriliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Huawei Türkiye’ye taze kan

Birinci olarak 11 Mayıs’ta Yıldız Teknik Üniversitesi ile başlayan Huawei Meslek Günleri, 26 Mayıs’ta Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki buluşmayla devam etti. Huawei Meslek Günleri aktifliğine katılan öğrenciler; ‘Huawei Türkiye’, ‘Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’, ‘5G Ağları’, ‘ICT Engineering Programı’ ve ‘Tüketici Elektroniği’ üzere iş kolları hakkında bilgi edinme imkanı bulurken, programa müracaat yapan öğrencilerle gün boyunca profesyonel hayata yönelik mülakatlar gerçekleştirildi. Huawei Meslek Günleri’nde gerçekleştirilen mülakatlar sonucunda, Huawei özelinde bir birinci olarak, ‘Kampüste İşe Alım’ uygulaması da yapıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki mülakatlar sonucunda, 30 öğrenci Huawei Türkiye’nin profesyonel çalışanı olmaya hak kazanmıştı.

Hussein Hai: “Huawei ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin birlikte büyüyeceğine inanıyoruz”

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Hussein Hai, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “Huawei olarak Türkiye’deki 20. yılımızı kutlarken, kurumsal ideolojimiz doğrultusunda, bilgi ve tecrübesi paylaşarak büyümeyi amaçlıyoruz. Finansal istatistiklerin yanı sıra, bir ülke yahut bir şirket için en değerli yatırımın yeteneğe yönelik yatırım olduğuna inanıyoruz. Zira dünyayı değiştirenler her vakit için gençler olmuştur. Huawei, yetenekli gençlerin toplandığı bir çalışma ortamı. Bunun nedeni de Huawei’in gençlere, kendilerini işlerine adama, risk alma ve yürekli kararlarla ilerleme fırsatı vermesidir. Bahçeşehir Üniversitesi, uçtan uca işe alım aktifliğini gerçekleştirdiğimiz birkaç seçkin üniversiteden biri pozisyonunda. Bunun en değerli nedeni, Huawei’in ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin birebir muvaffakiyet odaklı bakış açısına sahip olmaları. İşbirliğimizin büyük bir potansiyele sahip olduğuna, Huawei ve Bahçeşehir Üniversitesi olarak birlikte büyüyebileceğimize inanıyoruz.”

Prof Dr. Nafiz Arıca: “Huawei Meslek Günleri, üniversite-sanayi işbirliği açısından hoş bir örnek”

Bahçeşehir Üniversitesi, Mühendislik ve Tabiat Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nafiz Arıca ise şunları söyledi; “Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei ortasındaki stratejik iştirak kapsamında organize edilen ‘Huawei Meslek Günleri’ aktifliğiyle, öğrencilerimiz kıymetli bir fırsattan yararlanıyor. Bu aktiflikte, patron yerleşkeye gelerek Huawei tertip yapısını, kıymetlerini, projelerini ve insan kaynağı siyasetlerini anlattıktan sonra, müracaat yapan mezun adaylarımızla iş görüşmeleri gerçekleştirmiştir. Bir taraftan BAU öğrencilerine bu türlü bir imkan sunulurken, öbür taraftan Huawei açısından bakıldığında son yıllarda çok önemli manada eksikliğini hissettiğimiz, bilgi ve irtibat teknolojileri alanındaki yetişmiş insan gücü gereksinimini karşılayabileceği bir ortam yaratılmıştır. Hasebiyle, üniversite-sanayi işbirliği açısından hoş bir örnek olmuştur. Öğrencilerimize, dünyanın en kıymetli teknoloji firmalarından birisi olan Huawei’de çalışma fırsatı yaratılmış olmasından keyifli olduğumuzu söz etmek isterim.”

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Mart ayından bu yana; Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi ve Ankara Hacettepe Üniversitesi başta olmak üzere pek çok üniversitede düzenlenen meslek etkinliklerinde faal olarak yer aldı.

Huawei Türkiye’deki 20. yılında, ‘Bilgi ve Bağlantı Teknolojileri Yetenek Geliştirme Programı’ çatısı altında, üniversite işbirliklerinin yanı sıra; Huawei Bilişim Akademisi, Ar-Ge Kodlama Maratonu, Gelecek için Tohumlar programı ve global yarışlara takviye projelerini de sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.