DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Her Yönüyle Travmatik Beyin Hasarı

Her Yönüyle Travmatik Beyin Hasarı

Türk Biyokimya Derneği, önemli bir halk sağlığı sorunu olan travmatik beyin hasarı konusunda Abbott desteğiyle bir sempozyum düzenledi. ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri'nde düzenlenen sempozyumda, Abbott Merkez Diagnostik Medikal Müdürü Ksenia Musaelyan ve Abbott Merkez Diagnostik Tıbbi İlişkiler Müdürü Suzana Hatescu katıldı.

ABONE OL
Haziran 3, 2022 02:24
Her Yönüyle Travmatik Beyin Hasarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Biyokimya Derneği, değerli bir halk sıhhati sorunu olan travmatik beyin hasarı konusunda Abbott takviyesiyle bir sempozyum düzenledi. ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde düzenlenen sempozyumda, Abbott Merkez Diagnostik Medikal Müdürü Ksenia Musaelyan ve Abbott Merkez Diagnostik Tıbbi Alakalar Müdürü Suzana Hatescu katıldı.

Musaelyan ve Hatescu travmatik beyin hasarı alanındaki son çalışmaları ve Abbott’un hayata geçirdiği yenilikçi tahlilleri iştirakçilerle paylaştı.

Türk Biyokimya Derneği, “Travmatik Beyin Hasarında Yeni Biyobelirteçler: Klâsik Klinik Yaklaşım mı, Biyobelirteç Yardımıyla Süreç İdaresi mi?” başlığıyla bir sempozyum düzenledi. ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde Abbott takviyesiyle gerçekleştirilen sempozyumda, travmatik beyin hasarı, klinik ve laboratuvar taraflarıyla yeni biyobelirteçler ve çalışma örnekleri, ülkemizden ve yurtdışından konuşmacıların iştiraki ile tartışıldı.

Dernek Lideri Prof. Dr. Doğan Yücel’in açılış konuşmasını takiben, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aylin Sepici Dinçel “Ülkemizde travmatik beyin hasarı ne kadar biliniyor? Tarihçe ve yapılan çalışmalar” başlıklı sunumunu ve GÜTF Nöroşirürji Ana Bili Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Emmez “Travmatik beyin hasarına klinik yaklaşım, sınıflama ve hafif travmatik beyin hasarında tanısal ikilem” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sempozyum Abbott Merkez Diagnostik Medikal Müdürü Ksenia Musaelyan’ın “Traumatic brain injury-Silent epidemic as common neurological disorder” başlıklı sunumu ve Van Erçis Devlet Hastanesi Tıbbi Biyokimya Uzm. Dr. Burak Arslan’ın Travmatik beyin hasarında senaryoyu değiştirebilecek biyobelirteçlerin vakti geldi mi? Dün, bugün ve ilerisi” başlıklı sunumu ile devam etti. Sunumlar sonrası iştirakçilerin tecrübelerini paylaştıkları, katkı ve soru yanıtlar ile mevzunun çok disiplinli olarak ele alındığı tartışma gerçekleşti.

Abbott Merkez Diagnostik Tıbbi Münasebetler Müdürü Suzana Hatescu tarafında yapılan “Evaluation and management of traumatic brain injury with cases” başlıklı sunum sonrası en kısa müddette yeni bir toplantıda bir ortaya gelme temennileri ve teklifler sonrası öğle yemeğine geçilerek toplantı sonlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.