DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın Açılışı Gerçekleştirildi
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın Açılışı Gerçekleştirildi

Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın Açılışı Gerçekleştirildi

Çocuklarımızın sporla ve oyunla iç içe eğlenerek büyümesini sağlamak ve vatandaşlarımıza sosyal alan kazandırmak için Malkara Belediyesi’nin Camiatik Mahallesi, Akasya Sokak’ta hizmete sunduğu Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı'nın açılışı Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirildi.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 18:00
Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın Açılışı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocuklarımızın sporla ve oyunla iç içe eğlenerek büyümesini sağlamak ve vatandaşlarımıza toplumsal alan kazandırmak için Malkara Belediyesi’nin Camiatik Mahallesi, Akasya Sokak’ta hizmete sunduğu Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın açılışı Dünya Etraf Günü aktiflikleri kapsamında 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirildi.

Açılış merasiminde; Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Belediye Lider Yardımcıları Ersin Kaçar, İsmail Akkaya, Siyasi Parti Liderleri ile Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Liderleri, Dernek Liderleri, Muhtarlar, geleceğimiz olan çocuklar ve vatandaşlar yer aldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitlerimiz için hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde başlayan programda Malkara Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Çiler Bilsel konuşma gerçekleştirdi.

TEMA Vakfı Vilayet Temsilcisi Filiz Özkaynak Dikdönek’in günün mana ve kıymetini belirten konuşmasının akabinde Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul; “ TEMA Vakfının pahalı temsilcileri, sevgili çocuklar, siyasi partilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarınızın kıymetli temsilcileri, hürmet kıymet muhtarlarımız ve pahalı hemşehrilerimiz hepinizi hürmetle sevgiyle selamlıyorum. Hepiniz güzel geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bugünlerde bizlere en çok gelen sorular ilçemizde bu yaz yapılacak doğalgaz sınırları ile ilgili.

15 Haziran’da Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor

İlçemizde bu yaz yapılacak doğalgaz sınırları ile ilgili geçtiğimiz hafta ilgili firmanın sorumluları Malkara Belediyesine gelerek bizleri ziyaret ettiler. Daha evvel toplumsal medyada paylaştığımız Malkara’da doğalgaz sınırı planlanan bölgelerinin çalışmaları 15 Haziran’da ilçemizde başlıyor.

İlgili firmanın bir kredi bulması durumunda bu güzergâhta yapılacak olan çalışmalarının alanının arttırabileceklerini bizlerle paylaştılar. Ancak şuan için 15 Haziran’da daha evvel internette paylaştığımız alanların doğalgaz çalışmaları başlayacak ve Kasım ayında kısmet olursa bu bölgedeki hemşehrilerimizi doğalgazla buluşturmuş olacağız.

Pazar Yeri İnşaatı 10 Güne Kadar Süratli Bir Halde Başlıyor

Pazar yeri inşaatı 10 güne kadar süratli bir biçimde başlayıp, önümüzdeki yıl bu günlerde açılışını yapmayı planlıyoruz.

Hemşehrilerimizin Daha Konforlu Alanlarda Daha Hoş Bir İlçede Yaşamasını Sağlayacağız

Tekrar Malkaramızdaki en büyük meselelerden bir tanesi yol sorunu. Bildiğiniz üzere önemli bir alt yapı yatırımından çıktık. İlçe olarak doğalgazın akabinde süratli bir biçimde yollarımızı yapıyoruz. Gazibey Mahallesine yaptığımız bir program var dün ihalesini gerçekleştirdik. Kısmet olursa 15 Haziran üzere mukavelesini imzalayıp, onun çabucak gerisinden çalışmalara başlayacağız. Cumhuriyet Caddesi asfaltıyla ve Büyükşehir Belediyesine bağlı yolların yapılmasıyla hemşehrilerimizin daha konforlu alanlarda daha hoş bir ilçede yaşamasını sağlayacağız.

Tabiata Nasıl Davranırsan Tabiatta Bize Tıpkı Halde Karşılık Veriyor

TEMA Vakfı Temsilcisi ve Park Bahçeler Müdürümüz size park hakkında bilgiler verdiler. Aldığımız her eğitimde ve yaptığımız her araştırmalarda şunu çok net bir formda görüyoruz. Tabiata nasıl davranırsan tabiatta bize birebir formda karşılık veriyor.

Bizler bugün kentleşme manasında gerek yol üretiminde kullandığımız asfalt beton, parke taş gerek içinde barındığımız konutlarımızın oluşturduğu materyaller kentlerimizde önemli bir ısı haritası oluşturmakta ve bu ısı haritası vakit içerisinde kentlerimize tekrar felaket olarak geri dönmekte.

Son vakitlerde yağan yağmurların şiddeti ve vakti ortasında önemli bir değişim oldu. Geçmişte m² 20 kg yağmur düşecekse bu 2 saatte düşüyordu. Özelikle bu son 1 -2 yıl da 15 -20 dakikada bu yağmurlar düşmeye başladı. Bunun tek sebebi bizlerin, bilhassa kamu yöneticilerinin ve hemşehrilerimizin yaptığı bilinçsiz hareketler. Bunun önüne geçmenin tek usulü var, tek tahlili var kentimizi yeşillendirmek. Mümkün olduğu kadar yeşil alanı etrafımıza kazandırmak, kazandıramadığımız noktalarda mümkün olduğu kadar ağaçlandırmak.

Hepimiz çocuklarımızı ve torunlarımızı canımızdan daha çok seviyoruz. Çocuklarımız bugün burada İstiklal Marşını hepimizden daha coşkulu okudular. Gördüm ki gelecek hakikaten emin ellerde onlara da teşekkür ediyorum coşkuları için.

Çocuklarımıza daha hoş ve konforlu bir kent bırakmak için hepimiz etrafa daha hassas olmaya dikkat etmemiz lazım.

Benim vakit zaman toplumsal medya hesabımdan kendi paylaşımlarımda oluyor. Görüyorsunuz, hemşehrilerimizin bir kısmı parklarımızı ve kamuya açık alanları istediğimiz üzere kullanmıyor.

Bu bahiste hemşehrilerimizi uyararak daha pak bir Malkara’da yaşamamız mümkün.

Malkara’mızın geleceğini çocuklarımıza emanet edeceğiz. Hepinize hürmetler sevgiler sunuyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların akabinde Malkara Nurten Hüsnü Pullukçu İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencileri daima bir ağızdan Etraf Andını okudular.

TEMA Vakfı Vilayet Temsilcisi Filiz Özkaynak Dikdönek, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul’a plaket takdiminde bulundu.

Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, protokol üyeleri ve geleceğimiz olan çocuklar tarafından Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın açılış kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi.

Programa katılan vatandaşlarımıza Malkara Belediyesi tarafından cet tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Hayrettin Karaca Toprak Dede Parkı’nın içerisinde dinlenme alanları, üç kule çocuk oyun kümesi, çağdaş banklar, çöp üniteleri ve yeşil alanlar yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.