DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ADFIMI Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ADFIMI Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, İslam Kalkınma Bankası Üyesi Ülkelerde Ulusal Kalkınma Finans Kuruluşları Birliği’nin (ADFIMI) Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

ABONE OL
Haziran 8, 2022 11:36
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ADFIMI Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, İslam Kalkınma Bankası Üyesi Ülkelerde Ulusal Kalkınma Finans Kuruluşları Birliği’nin (ADFIMI) Yıllık Genel Heyet Toplantısı’nda, İdare Konseyi Lideri olarak seçildi. Arslan, bu vazifesi Ziraat İştirak Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir’den devraldı.

Mısır’ın Sharm El Sheikh kentinde 1-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen İslam Kalkınma Bankası (İKB) Guvernörler Heyeti Yıllık Toplantıları’na Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati’nin yanı sıra üye ülkelerin ilgili bakanları ve finans kuruluşlarının önde gelen yöneticileri katıldı. Bu toplantılar kapsamında İslam Kalkınma Bankası’na üye ülkelerde faaliyet gösteren kamu sermayeli bankalar birliği ADFIMI’nin 2 Haziran tarihinde Yıllık Genel Şura toplantısı gerçekleştirildi. Genel Heyet toplantısında Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, üç yıllığına ADFIMI İdare Konseyi Lideri seçildi. Arslan, bu vazifesi Ziraat İştirak Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir’den devraldı.

“Güçlerimizi birleştirerek, tecrübelerimizi paylaşıyoruz”

Yönetim Heyeti Lideri seçilen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, mevzuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İslam coğrafyasında bankacılık ve finans hizmetlerine yönelik kapsayıcılığın ve katılımcılığın daha geniş halde sağlanmasının, ülkelerimizin kalkınması yolunda son derece olumlu tesir sunacağına inanıyoruz. Ulusal Kalkınma Finans Kuruluşları Birliği (ADFIMI), bu istikametiyle İslam ülkelerinde finans kurumları ortasındaki diyalog ve iş birliklerinin geliştirilmesi ismine çok değerli bir vazife üstlenmektedir. ADFIMI öncülüğünde güçlerimizi birleştirerek, pek çok çalışma ve projede tecrübelerimizi paylaşıyor, ülkelerimizin gelişmesine yönelik tesirimizle bankacılık sistemlerimizin donanımlarını her geçen gün yükseltiyoruz. Önümüzdeki devirde de bu misyonumuzu büyüterek sürdüreceğiz. Bu vesileyle itimat göstererek, üç yıllık devir için beni İdare Şurası Lideri seçen İdare Konseyi Üyelerine, ilgili iştirakçi ülkelerin yöneticilerine ve bankacılık otoritelerine teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.