DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Haliç Üniversitesi “Teknoloji Transfer Ofisi” Birinci Yılını Kutluyor

Haliç Üniversitesi “Teknoloji Transfer Ofisi” Birinci Yılını Kutluyor

Teknoloji ekosisteminde girişimcilerle sektörel paydaşları bir araya getirmek, istihdam sağlamak ve ulusal ekonominin teknoloji ayağını güçlendirmek vizyonuyla yola çıkan Haliç Üniversitesi “Teknoloji Transfer Ofisi”, kuruluşunun ilk yılında önemli başarılara imza attı.

ABONE OL
Haziran 5, 2022 17:48
Haliç Üniversitesi “Teknoloji Transfer Ofisi” Birinci Yılını Kutluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji ekosisteminde girişimcilerle sektörel paydaşları bir ortaya getirmek, istihdam sağlamak ve ulusal iktisadın teknoloji ayağını güçlendirmek vizyonuyla yola çıkan Haliç Üniversitesi “Teknoloji Transfer Ofisi”, kuruluşunun birinci yılında değerli başarılara imza attı.

Haliç Üniversitesi benimsediği eğitim stratejisi çerçevesinde, bilim ve teknolojiyi her alanda desteklemeyi önemserken, bir yıl evvel kurduğu Haliç ÜniversitesiTeknoloji Transfer Ofisi (Haliç TTO)” ve “Haliç Incubation (HI) Center” ile bu alandaki gelişmelere katkı sunmaya devam ediyor. Kurumun en kıymetli yatırımlarından biri olarak ön plana çıkan “Haliç TTO” ve “HI Center”, birebir vakitte üniversitenin dijital çağı yakalayan eğitim anlayışı ve teknoloji odaklı gelecek vizyonunun da bir göstergesini oluşturuyor.

Teknik altyapısının yanı sıra oluşturduğu mentor, yatırımcı, paydaş ağı ve akademik takımıyla da Türkiye’deki kuluçka merkezleri ortasında kıymetli bir pozisyonda yer alan “Haliç TTO” geçtiğimiz hafta birinci yılını kutladı.

Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu “Haliç Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi”nin birinci yılı nedeniyle yayınladığı kutlama bildirisinde, “Çalışmalarımızı, danışmanlıklarımızı, proje ve fikirlerimizi hayata geçiren ve tüm bu süreç boyunca bizleri destekleyen Haliç TTO’nun birinci yılını kutlarım. Önümüzdeki yeni süreçte de tıpkı vizyon ve misyonu devam ettirerek Haliç Üniversitesi’ni teknoloji ekosisteminin ana merkezlerinden biri yapacağımıza inanıyor ve tüm ‘Haliç TTO’, ‘HI Center’ grubunu başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” tabirlerine yer verdi. “Haliç TTO”nun bir yılda aldığı yolu vurgulayan Utlu, ana faaliyet alanları eğitim, araştırma ve girişimcilik olan Haliç Üniversitesi’nin cazibe merkezi haline gelen yeni yerleşkesinde, daha fazla proje ve iş fikrinin hayata geçirilmesi temennisinde bulundu.

“Haliç Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)” Yöneticisi Uzman Hatice Tuğsavul ise yayınladığı bildiride; “Haliç TTO”nun kurulduğu günden beri iç ve dış paydaşların fikir, proje ve hayallerini hayata geçirmekten duydukları memnunluğu lisana getirdi. Tuğsavul, proje ve fikirlerin şirketleşme süreçlerine dayanak olduklarını, girişimciliğin bir meslek seçeneği olduğunu ve bu tecrübenin bir simgesi olan “HI Center” ile bu gururu taçlandırdıklarını paylaştı. Üniversiteyle iş dünyası ortasında köprü misyonu görmeye devam edeceklerini belirten Tuğsavul, Temmuz ayında Kuluçka Merkezi’nin büyük lansmanı için gerekli tüm hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunun ve bu lansmanın hem girişimcilik ekosistemi hem de iş dünyası için büyük çapta, tesirli bir tertip olacağının haberini verdi.

“Haliç TTO”, Girişimcilik Ekosisteminde Yerini Sağlamlaştırıyor’

Haliç Üniversitesi “Teknoloji Transfer Ofisi”, genç girişimcilere ilham olarak girişimcilik seyahatleri boyunca muhtaçlık duyacakları takviyesi onlara sağlayıp teşebbüslerin pazardaki yerini güçlendirmeyi amaçlıyor. “Haliç TTO”; akademisyenler, öğrenciler ve mezunlar ile şirketler ve iş dünyası ortasında karşılıklı inanca dayalı, sürdürülebilir işbirlikleri sağlamayı temel alırken; üniversitedeki akademik bilginin, bilimin ve bilgi birikiminin, iş dünyasının gereksinimleri doğrultusunda kullanılması, ülke iktisadına olumlu katkılar sağlanması açısından gerekli platformları oluşturmak konusunda köprü misyonu görme misyonunu devam ettiriyor ve bu istikametiyle ekosistemdeki kurumlar ortasında ön plana çıkıyor.

“Haliç TTO” yenilikçi, inovatif fikir ve eserlerin ticarileşmesi; bunların toplumun, iktisadın ve üniversitenin yararına dönüştürülmesi ismine kendi ekosistemindeki akademisyen, endüstrici, mezun, teşebbüsçü ve öğrencilere bütünsel bir takviye hizmeti sunuyor. Bünyesinde Kurumsal İrtibat, Proje Takviye, Üniversite-İş Dünyası İşbirliği, Kuluçka Merkezi ve Girişimcilik, Patent üniteleri yer alan “Haliç TTO”, birebir vakitte üniversite-iş dünyası uyumunu verimli ve dinamik kılmayı vazife ediniyor.

Girişimcilik ve şirketleşme faaliyetleri “Haliç TTO” kapsamındaki Kuluçka Merkezi’nde yürütülürken, “HI Center” markası altında girişimcilere ve yeni iş kuran şirketlere fizikî altyapı, idare takviyesi, teknik takviye, finansmana erişim, yasal danışmanlık ve ağ kurma dayanakları sunuluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.