DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Global Yatırım Holding bağımsız yönetim kurulu üyeliğine Faik Açıkalın atandı
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Global Yatırım Holding bağımsız yönetim kurulu üyeliğine Faik Açıkalın atandı

Global Yatırım Holding bağımsız yönetim kurulu üyeliğine Faik Açıkalın atandı

Çeşitli iş kollarında yatırımlarıyla 4 kıta ve 13 ülkede faaliyet gösteren Global Yatırım Holding’in (GYH) yönetim kuruluna bağımsız üye olarak Faik Açıkalın atandı. Lisans eğitimini 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Açıkalın, bankacılık sektöründe bir çok önemli görev üstlendi.

ABONE OL
Haziran 1, 2022 05:36
Global Yatırım Holding bağımsız yönetim kurulu üyeliğine Faik Açıkalın atandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeşitli iş kollarında yatırımlarıyla 4 kıta ve 13 ülkede faaliyet gösteren Küresel Yatırım Holding’in (GYH) idare konseyine bağımsız üye olarak Faik Açıkalın atandı. Lisans eğitimini 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Açıkalın, bankacılık bölümünde bir çok değerli misyon üstlendi. Açıkalın, 2007-2009 yılları ortasında Doğan Gazetecilik’te CEO, 2009-2018 yılları ortasında Yapı ve Kredi Bankası İdare Konseyi Murahhas Üyesi ve Genel Müdür (CEO) olarak vazife aldı. Ayrıyeten Açıkalın, bugün Türkiye’de ve yurtdışında önde gelen şirketlerde İdare Şurası Danışmanı ve İdare Şurası Bağımsız Üyesi olarak misyon yapıyor.

Küresel Yatırım Holding İdare Heyeti Lideri ve CEO’su Mehmet Kutman, “Yönetim heyetimize yeni katılan bedelli iş insanlarımıza hoşgeldiniz diyor, amaçlarımıza yürürken bizlere yılların getirmiş olduğu tecrübeleri ile her vakit takviye olacaklarına inanıyoruz” dedi.

Çeşitli iş kollarında yatırımlarıyla 4 kıta ve 13 ülkede faaliyet gösteren Küresel Yatırım Holding idare heyetine, Türk bankacılık dalının tecrübeli isimlerinden Faik Açıkalın bağımsız idare heyeti üyesi olarak atandı. Faik Açıkalın, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş ömrüne Interbank’ta Yönetici Adayı olarak başladı. 1992 ve 1998 yılları ortasında farklı bankalarda değişik vazifeler üstlendi. 1998 yılı Mayıs ayında Dışbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak misyona başlamasının akabinde, 1999’da Genel Müdür Vekili ve İdare Şurası Üyesi, 2000 yılı Aralık ayında Genel Müdür ve Murahhas Üye olarak atandı. Dışbank’ın 2005’te Fortis tarafından satın alınması ile Fortisbank Genel Müdürü olarak vazifesine devam etti. Bu süreçte Fortis’in milletlerarası idaresinde de misyon aldı. Ekim 2007’de Fortisbank’tan ayrılarak Doğan Gazetecilik CEO’su olarak vazifeye başladı. Nisan 2009’da, Yapı Kredi Bankası’na CEO olarak atandı.

2010 yılında mevcut CEO vazifesine ek olarak, Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Heyeti Lideri, 2011 yılı Ağustos tarihi prestijiyle da mevcut misyonlarına ilaveten Koç Holding A.Ş. Bankacılık ve Sigorta Kümesi Başkanlığı vazifesini üstlendi.

Yapı Kredi’deki misyonu esnasında, Yapı Kredi Bankası’nın yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinde İdare Heyeti Lideri, Banque de Commerce et de Placements S.A.’da ve Allianz Ömür ve Emeklilik’te İdare Heyeti Lider Vekili ve Türkiye Bankalar Birliği’nde İdare Şurası Üyesi olarak misyon aldı. 2017 sonu prestijiyle Koç Holding, YKB ve iştiraklerindeki vazifelerinden ayrıldı.

Açıkalın, hala Türkiye’de ve yurtdışında önde gelen şirketlerde İdare Konseyi Danışmanı ve İdare Şurası Bağımsız Üyesi olarak misyon yapıyor.

‘Bizlere her vakit dayanak olacaklarına inanıyoruz’

Küresel Yatırım Holding idaresinin iş dünyasının değerli isimleri ile güçlendiğini tabir eden Küresel Yatırım Holding İdare Şurası Lideri ve CEO’su Mehmet Kutman, “Global Yatırım Holding olarak Türkiye’de kurulup, kesiminde dünyanın en büyüğü olan tek şirketiz. İş dünyamıza uzun yıllardır değerli katkıları olan pahalı iş insanlarımızın bağımsız idare şurası üyesi olarak şirketimize yapacakları katkıları heyecan ile bekliyoruz. İdare konseyimize yeni katılan bedelli iş insanlarımıza hoşgeldiniz diyor, amaçlarımıza yürürken bizlere yılların getirmiş olduğu tecrübeleri ile her vakit dayanak olacaklarına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.