DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Geleceğin Nobel Ödüllü Yazarları Bu Projeden Çıkacak

Geleceğin Nobel Ödüllü Yazarları Bu Projeden Çıkacak

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Benim Yazarım projesi süreç planlama ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

ABONE OL
Haziran 7, 2022 03:00
Geleceğin Nobel Ödüllü Yazarları Bu Projeden Çıkacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Benim Müellifim projesi süreç planlama ve kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Yıldırım İlçesi İncirli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen aktifliğe Yıldırım İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Karakaya, Yıldırım Belediyesi Lider Yardımcısı Taner Taştekin projeye sponsor olarak dayanak veren Final Kültür Yayınları ve BKM Kitap Meskeni temsilcileri ile çocuk edebiyatı muharrirleri Genç Osman Yavaş, Ebru Akkaş, Sema Günaydın Çınar ve Funda Hasret Seran ve çok sayıda öğretmen ve öğrenci iştirak sağladı.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Karakaya, projeye takviye sağlayan Final Kültür Yayınlarına ve BKM kitap meskenine teşekkürlerini bildirdi.

Yıldırım Belediyesi Lider Yardımcısı Taner Taştekin, Okumanın insan hayatındaki ehemmiyetini ve projenin buna katkı sağlayacağını vurguladı.

Benim Müellifim projesi ile birlikte merkez ilçeler de çevrimiçi olmak üzere anasınıfı, ilköğretim ve 1.kademe öğrencilerine yönelik profesyonel bireylerin görüşleri ile masal – öykü yazma teknikleri atölyesi, çizgi sinemalarla pahalar atölyesi, müellifle buluşma atölyeleri düzenlendi. Bu kapsamda öğrencilerin okuma sevgisinin artırılması temel yazma teknikleri bilgi ve marifet seviyelerinin arttırılması planlandı.

Proje ile birlikte öğrencilere okuma ve yazma sevgisinin aşılanmasının yanı sıra sürdürülebilir kalkınma gayeleri kapsamında dünyayı ve çevreyi muhafaza şuurunun oluşturulması hedeflenmiştir.

Müzik öğretmenlerinden oluşan takım tarafından proje özel bestelenen müzikler aktiflikte öğrencilerle birlikte söylendi.

Aktifliğin sonunda atölye eğitimlerine katılan öğrencilere Küçük Prens isimli kitap armağan edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.