DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Foça’da Ekosistem Temelli Balıkçılık Yönetim Planı Çalıştayı
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Foça’da Ekosistem Temelli Balıkçılık Yönetim Planı Çalıştayı

Foça’da Ekosistem Temelli Balıkçılık Yönetim Planı Çalıştayı

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından 2017 yılından bu yana yürütülmekte olan Küçük Ölçekli Balıkçılık Ortak Yönetimi Projesi kapsamında, 30-31 Mayıs 2022 tarihlerinde Foça Ekosistem Temelli Balıkçılık Yönetim Planı 2. Çalıştayı gerçekleştirildi.

ABONE OL
Haziran 3, 2022 16:36
Foça’da Ekosistem Temelli Balıkçılık Yönetim Planı Çalıştayı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Muhafaza Vakfı) tarafından 2017 yılından bu yana yürütülmekte olan Küçük Ölçekli Balıkçılık Ortak İdaresi Projesi kapsamında, 30-31 Mayıs 2022 tarihlerinde Foça Ekosistem Temelli Balıkçılık İdare Planı 2. Çalıştayı gerçekleştirildi.

Küçük ölçekli balıkçılığın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak emeliyle iştirakçi bir idare planını hazırlamayı amaçlayan çalışmaya; 12 farklı kurumu temsilen 30 kişi katıldı. Bölgede uzun vakittir çalışan akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu temsilcileri ve küçük ölçekli balıkçılar, meselelerin belirlenmesi ve mevzuların önceliklendirilmesi için risk kıymetlendirme yolunu kullanarak birlikte çalıştı.

Foça Belediye Lideri Fatih Gürbüz, ‘‘Foça’da Ekosistem Temelli Balıkçılık İdare Planı’’ 2. Çalıştayı konuşmasında; ‘‘İlçemiz özelinde balıkçılığın geçmişten günümüze incelendiği ve balık çeşitlerinin korunması hedefiyle gerçekleşen bu kıymetli buluşma için katkı koyan herkese teşekkür eder, hürmetlerimi sunarım.’’dedi

Küçük Ölçekli Balıkçılık ‘12 metre ve daha küçük teknelerle, kıyısal alanlarda, dönemlik, tam ya da yarı vakitli yürütülen, elde edilen eserlerin çoğunlukla lokal ve iç pazara sunulduğu günübirlik balıkçılık faaliyetleri olarak kabul edilir.

‘Balıkçılıkta Ortak Yönetim’ yaklaşımı, Küçük Ölçekli Balıkçılığın sürdürülebilir hale getirilmesi için en akılcı ve uygulanabilir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.