DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Emirates, Jafza ile mevcut ve yeni işletmeleri Dubai’ye çekmek için ortak faaliyetlerin keşfedileceği bir Mutabakat Anlaşması imzaladı
  • Gazete Haberim
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Emirates, Jafza ile mevcut ve yeni işletmeleri Dubai’ye çekmek için ortak faaliyetlerin keşfedileceği bir Mutabakat Anlaşması imzaladı

Emirates, Jafza ile mevcut ve yeni işletmeleri Dubai’ye çekmek için ortak faaliyetlerin keşfedileceği bir Mutabakat Anlaşması imzaladı

Bu iş birliği cazip iş koşullarının tanıtımını yaparak Dubai’nin büyüyen KOBİ ekosistemini destekliyor.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 03:48
Emirates, Jafza ile mevcut ve yeni işletmeleri Dubai’ye çekmek için ortak faaliyetlerin keşfedileceği bir Mutabakat Anlaşması imzaladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu iş birliği cazip iş şartlarının tanıtımını yaparak Dubai’nin büyüyen KOBİ ekosistemini destekliyor.

Emirates ve Jebel Ali Free Zone (Jafza), hür bölgede kayıtlı yahut lisans sahibi olan yeni ve mevcut işletmeleri destekleyerek Dubai’ye daha fazla yatırım çekmeyi hedefleyen ortak iş birliği fırsatlarını ve inisiyatifleri keşfetmek için bir Mutabakat Mutabakatı imzaladı.

Taraflar, havayolu şirketinin Business Rewards programına kaydolma potansiyeli dahil yeni ve mevcut KOBİ’ler ve daha büyük işletmeler için seyahatle ilgili çok sayıda inisiyatif sunmaya yönelik fırsatları araştıracaklar.

Mutabakat Muahedesi, Emirates B2B Kurumsal ve Tatil Hedefli Seyahatler Ticari Eserler Lider Yardımcısı Dina Al Herais ile Jafza Sales Satış Lideri Ebtesam Ahmad Alkaabi tarafından imzalandı. İmza merasimine ayrıyeten Körfez Bölgesi, Ortadoğu ve Orta Asya Kıdemli Lider Yardımcısı Adil Al Ghaith ve DP World BAE Parklar ve Bölgelerden Sorumlu Operasyon Yöneticisi Ahmad Al Haddad da katıldı.

Emirates Havayolu Ticari İşler Yöneticisi Adnan Kazım yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dubai’nin dünyanın tercih edilen yatırım merkezlerinden biri olarak başkan pozisyonunu pekiştirmesine dayanak olmak için Jafza ile iştirak yapmaktan memnunluk duyuyoruz. Dubai’nin canlı iş ortamı, çok çeşitli bölümlerden yeni şirketleri ve yabancı firmaları, start-up şirketleri ve yetenekli girişimcileri çekme konusunda ivme kazanmaya devam ediyor. Emirates olarak, KOBİ’leri ve yenilikçi start-up şirketleri BAE’deki konutumuzda desteklemeyi amaçlayan çok sayıda inisiyatifin esaslı bir destekçisiyiz ve bugün Jafza ile imzalanan muahede, şirketlere faaliyetlerini gerek bölgesel gerekse dünya çapında ölçeklendirmeleri için son derece rekabetçi bir dizi seyahat teşvikleri sunarak Dubai’de ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesini teşvik etme konusundaki kararlılığımızı güçlendiriyor.”

DP World BAE Parklar ve Bölgelerden Sorumlu Operasyon Yöneticisi Ahmad Al Haddad ise şunları söyledi: “Dubai birinci kurulduğundan beri küresel bir iş ekosistemi olarak ün yapmıştır. Hükümetin ve özel kesimin stratejik takviyesi sayesinde dünya çapındaki girişimcileri ve yatırımcıları mıknatıs üzere çekmektedir ve bu da Emirlik’te bir KOBİ patlamasına yol açmıştır. Kobiler, bugün tüm şirketlerin neredeyse yüzde 95’ini oluşturarak işgücünün 42’sini istihdam ediyor ve Dubai’nin GSYİH’sinin yaklaşık yüzde 40’ına katkıda bulunuyorlar. Emirates ile paydaşlığımız, burada sunulan çok sayıda fırsattan yararlanabilecek küresel yatırımcıları ve risk sermayedarlarını çekecek yeni seyahat eserleri ve hizmetleriyle büyümeyi artırmaya odaklanıyor. GSYİH’sine yüzde 33,4 oranında katkı yaptığımız Dubai için bir ekonomik güçlendirici olarak hareket etme konusunda kararlıyız.”

Emirates, çeşitli dallardan eser ve hizmet tedarik ederek küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme konusunda esaslı bir muvaffakiyet geçmişine sahiptir. Sonuç olarak, bu işletmeler eserlerini küresel bir seyahat kitlesine sergileme avantajına sahip oluyorlar. Havayolu ayrıyeten Dubai’yi ve BAE’deki her ikisi de seyahat ve havacılık için ileriye dönük tahlillere odaklanan gelişme merkezi programları olan Intelak ve Aviation X-lab’ı içeren iş topluluğunu ve yenilikçi ekosistemini desteklemektedir.

Hâlihazırda Emirates’in Business Rewards programına üye olan 20.000’den fazla küçük ve orta ölçekli işletme bulunuyor. Havayolu, sınıf yükseltme imkanlarına ek olarak daha kolay kayıt, puan kazanma ve kullanma, puanları biriktirirken ve kullanırken daha fazla esneklik üzere bir dizi avantaj sağlamaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.