DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Elimizden gelenin fazlasını başarmak zorundayız

Elimizden gelenin fazlasını başarmak zorundayız

Başkan Soyer eğitim ve yurt desteği alan öğrencilerle bir araya geldi:

ABONE OL
Mayıs 31, 2022 14:48
Elimizden gelenin fazlasını başarmak zorundayız
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Lider Soyer eğitim ve yurt dayanağı alan öğrencilerle bir ortaya geldi:
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İZSİAD işbirliğiyle eğitim takviyesi verilen ve yurda yerleştirilen öğrencilerle Nefes Restoran’da bir ortaya geldi. Öğrencilere takviye veren iş insanlarının da bulunduğu yemekte Lider Soyer, “Türkiye’de üniversite mezunlarının üçte biri işsiz. Bu, çok dramatik ve üzücü. Onun için biz elimizden gelenin daha fazlasını başarmak zorundayız” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, öğlen yemeğinde gençlerle buluştu. Lider Tunç Soyer, Nefes Restoran’da kente şehir dışından gelip İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) aracılığıyla yurda yerleştirilen ve eğitim dayanağı verilen 73 öğrenciyle bir ortaya geldi. Yemeğe Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, İZSİAD İdare Konseyi Lideri Hasan Küçükkurt, Folkart Yapı İdare Heyeti Lideri Mesut Sancak, EBSO Meclis Lideri Salih Esen, Yükseliş Şirketler Kümesi İdare Heyeti Lideri Alaattin Yüksel ile İZSİAD İdare Şurası üyeleri ve bağışçılarla öğrenciler katıldı. İZSİAD aracılığıyla öğrencilere burs imkanı sağlayan 33 bağışçıya da plaket takdim edildi.
“Hem içim buruk hem gurur duyuyorum”
İZSİAD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte çalışma kültürünün İzmir zelzelesiyle kuvvetlendiğini söyleyen Lider Tunç Soyer, “Büyük zelzelede Türkiye’ye örnek gösterilecek işbirliğine imza attık. Sonra da toplumsal sorumluluk projelerinde daima birlikte yol aldık. Bugün yaptığımız çalışmanın içerisinde olmaktan çok memnunuz. Muvaffakiyet grafiği devam eden çocuklarımızın mezuniyetten sonra da iş imkanı olacak. Aslında hem içim biraz buruk hem bir yandan gurur duyuyorum. Türkiye’de üniversite mezunlarının üçte biri işsiz. Bu çok dramatik ve üzücü bir tablo. Onun için biz elimizden gelenin daha fazlasını başarmak zorundayız” dedi.
Başarılı öğrencilere seneye de yurt takviyesi imkânı
İZSAD İdare Şurası Lideri Hasan Küçükkurt ise gençlerle yakın temasta olmak istediklerini belirterek “Yarınımız sizlersiniz. Gücümüzü lokal idarelerle birleştirdik. Geleceğimizin teminatı siz gençlerle yol yürümek bizim için bir gurur mesesi. Bu noktada Liderimiz Tunç Soyer’e de bize tanıdığı imkanlar için teşekkür ediyoruz. İZSİAD olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle çalışmaktan gururluyuz. Bu sene muvaffakiyet grafiği yüksek olan öğrencilere seneye de yurt takviyesi vereceğiz” diye konuştu.
“Destek olan iş insanlarını tanıdık”
Balıkesir’den üniversite için İzmir’e gelen Yazgı Doğdu kente gelirken ne yurt ne de konut bulabildiğini söyleyerek, “Teyzem Manisa’da oturuyor. Ben de her gün iki saat yolu okuyabilmek için gidip geliyordum. Aralık’tan beri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin takviyesiyle Anatolia Kız Yurdu’nda kalıyorum. Hakikaten çok teşekkür ediyorum. Bu yemek bize dayanak sağlayan iş insanlarını görmemiz ve onları tanımamız açısından çok yeterli oldu” biçiminde konuştu.
“Memleketime geri dönecektim”
Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Anestezi Bölümü’nde okuyan ve Diyarbakır’dan İzmir’e gelen His Şener Yiğit ise “Kredi Yurtlar Kurumu başvurusu yaptığımda sıram 8 binler civarındaydı. Kalabilecek hiçbir yerim yoktu ve buraya annem ile birlikte gelmiştim. Akrabamız bizi birkaç günlüğüne konuk etti fakat kalacak yerimiz yoktu. Diyarbakır’a geri dönmeyi düşündüm. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu takviyesini duyunca çabucak müracaat yaptım ve kabul edildi. Şu an her şey çok hoş gidiyor. Yeterli ki destekçilerimiz var” diye konuştu.
Harun Altınparmak da Edirne’den Ege Üniversitesi’nde Halkla Alakalar okumak için geldiğini belirterek “Eğer İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağı olmasaydı memleketime geri dönecektim. Büyükşehir Belediyesi, bize hem kültürel hem de toplumsal manada sahip çıkıyor. Yemek dayanağı de veriyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.