DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

“Ekonomik kriz çözülürse, tüm sorunlar ortadan kalkar”

“Ekonomik kriz çözülürse, tüm sorunlar ortadan kalkar”

BTP Genel Başkan Yardımcısı Kaplan: Aç olan bir millet güçlü olabilir mi, olamaz. O zaman bu milleti aç bırakanların, bu millet tarafından sandıkta çok ciddi hesaba çekilmesi gerekmez mi?

ABONE OL
Haziran 6, 2022 08:00
“Ekonomik kriz çözülürse, tüm sorunlar ortadan kalkar”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BTP Genel Lider Yardımcısı Kaplan: Aç olan bir millet güçlü olabilir mi, olamaz. O vakit bu milleti aç bırakanların, bu millet tarafından sandıkta çok önemli hesaba çekilmesi gerekmez mi?

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lider Yardımcısı Dr. Nuri Kaplan Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomik kriz olduğunu tabir ederek, iktisat sorunu halledildiği takdirde öteki tüm sıkıntıların da ortadan kalkacağını belirtti.

Partisince İstanbul’da düzenlenen, ‘Mevzu İktisat – Tahlil Ulusal İktisat Modeli’ isimli programda konuşan Nuri Kaplan, konuşmasında evvel dikkat cazip bir Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) tahlili yaptı.

“Büyük Ortadoğu Projesi periyodun ABD Lideri George W. Bush tarafından açıklandı” diyen Kaplan, “Dönemin Türkiye Başbakanı Erdoğan da yaptığı birçok açıklamada, ‘Türkiye’nin Ortadoğu’da bir vazifesi var, biz Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş liderlerinden biriyiz ve bu vazifesi yapıyoruz’ dedi. Sonraki gelişmeleri biliyorsunuz; Afganistan ve Irak işgali, Arap Baharı ismi altında Tunus, Mısır, Libya ve Suriye’deki olaylar…” biçiminde konuştu.

İşte BOP’un 3 hedefi

BTP’nin ebedi önderi Prof. Dr. Haydar Baş’ın Büyük Ortadoğu Projesi’nin maksatlarına daima vurgu yaptığını söyleyen Kaplan şöyle devam etti; “BOP’un üç amacı var. Bu üç gayenin bir tanesi ideolojik iki tanesi ekonomiktir. İnsan hakları telaffuzları, demokrasi, modernizim işin kılıfı… Hakikat şu; 22 İslam ülkesinin rejimlerini, hudutlarını ve kimyasını değiştirmek, kaynaklarını sömürmek ve bütün bunları gerçekleştirebilmek için bu ülkeleri misyonerlik faaliyetleri ile kendi inançlarından kopararak işgale hazır, reaksiyonsuz ve ölçülü hale getirmek. Ölçülü İslam ve dinler ortası diyalog bunun süslü tabirleridir. Büyük Ortadoğu Projesi’nin üç maksadını sayıyorum; 1- Doğal kaynakların ele geçirilmesi, 2- Global ısınmayla yaşanamayacak hale gelecek olan Amerika ve Avrupa’nın Sibirya iklimine dönüşecek olan iklimlerinden kurtulmak üzere kendilerine bir vatan arayışına girerek kendilerinin kuraklık, açlık ve çatışmalardan uzak tutmak istemeleri ve kendilerine vatan olarak Anadolu’yu, Ortadoğu’yu ve verimli hilali seçmeleri. Bundan daha kral bir ekonomik sebep olabilir mi! Onlar için, bunun gerçekleşmesi için dökülmeyecek kan kelam konusu olabilir mi? BOP’un üçüncü maksadı da ideolojiktir. O da dünya krallığının kurulması, İsrail’in büyük İsrail devleti hayali ve Arz-ı Mevud hayalinin evangelist anlayışla birleşmesi. Amerikalılar daha doğrusu Avrupalılar bundan 400-500 sene evvel de vatan aramışlardı ve Amerika kıtasını bulmuşlardı. Anglo Saksonlar geçmişte Amerika kıtasını seçtiğinde yerli halka ne yapmışlardı? O gün ne yapmışlarsa, bugün Ortadoğu’da da birebiri yapılıyor, fark yok.”

“Bilenler bilmeyenlere anlatsın…”

“Bilenler bilmeyenlere anlatsın, Büyük Ortadoğu Projesi’nde en son gaye Türkiye’dir” diyen Kaplan “Peki buna kim dur diyecek?” sorusuna şu yanıtı verdi; “Buna dur diyecek elbette ki güçlü bir devlet, güçlü bir asker, güçlü bir millet birlikteliği ile Türk milletidir fakat Türk milleti aç! Geldik mi artık ekonomik sefalete tekrar. Aç olan bir millet güçlü olabilir mi, olamaz. O vakit bu milleti aç bırakanların, bu millet tarafından sandıkta çok önemli hesaba çekilmesi gerekmez mi? Siz aç olursanız savaşamazsınız, aç olursanız güçlü olamazsınız, güçlü olamazsanız herkesin ayağının altında paspas olmaya mahkum olursunuz. Bu milletin mukadderatı bu olmamalı.”

“Kurtuluşun ismi Ulusal İktisat Modeli’dir”

“Tarihte birinci defa toplumun yarısından fazlasının açlığa mahkum edildiği bir devirde tüm sıkıntıların tahlili için Ulusal İktisat Modeli’nin kaide olduğunu söz eden Nuri Kaplan konuşmasında şu sözleri kullandı; ‘Gerçek gündemin ekonomik kriz olduğu bir devirde, sığınmacı probleminin gerçek tahlili de ekonomik kurtuluşla mümkündür ve bu ekonomik kurtuluşun ismi Ulusal İktisat Modeli’dir. İktisat çözülürse, iktisat sorunu de, dış siyaset da, gelecek sorunu de, gençlik sorunu de çözülür. Bunu Türkiye’de, Bağımsız Türkiye Partisi takımı, projeleri ve genel lideri Hüseyin Baş’tan diğer yapacak hiç kimse de yok. Akıl, zeka, bilim, yetenek, proje, takım, cüret ve bağımsızlık aşkıyla yürünerek Atatürk’ün gösterdiği gayelere yürümektir. Bağımsız Türkiye Partisi başkanının, takımının ve yüzbinlerce BTP sevdalısının maksadı budur arkadaşlar.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.