DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Dünyanın En Büyük Sürdürülebilirlik Buluşması UN Global Compact Liderler Zirvesi gerçekleşti
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Dünyanın En Büyük Sürdürülebilirlik Buluşması UN Global Compact Liderler Zirvesi gerçekleşti

Dünyanın En Büyük Sürdürülebilirlik Buluşması UN Global Compact Liderler Zirvesi gerçekleşti

Aralarında BM Genel Sekreteri António Guterres, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejonun ve UN Global Compact CEO’su Sanda Ojiambo gibi Birleşmiş Milletler, hükümetler, sivil toplum ve akademiden temsilcilerin yer aldığı UN Global Compact Liderler Zirvesi1-2 Haziran tarihlerinde gerçekleşti.

ABONE OL
Haziran 7, 2022 04:24
Dünyanın En Büyük Sürdürülebilirlik Buluşması UN Global Compact Liderler Zirvesi gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ortalarında BM Genel Sekreteri António Guterres, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejonun ve UN Küresel Compact CEO’su Sanda Ojiambo üzere Birleşmiş Milletler, hükümetler, sivil toplum ve akademiden temsilcilerin yer aldığı UN Küresel Compact Önderler Zirvesi1-2 Haziran tarihlerinde gerçekleşti.

Dünyanın dört bir yanından gelen iş dünyası önderleri, toplamda 26 saat süren UN Küresel Compact Önderler Zirvesi’ndeBirleşmiş Milletler, hükümetler, sivil toplum ve akademiden temsilcilerin yer aldığı sürdürülebilirlik önderleri ile bir ortaya geldi. Kurumların ve bireylerin sürdürülebilirlik seyahatinin değerlendirildiği, global temalar ve eğilimlerin ele alındığı Dorukta ilerlemeyi hızlandıran kaynak ve araçlar ile kurumların tezli, ölçülebilir maksatlar oluşturabilmesi için gerekli yol haritası da tartışıldı.

İki gün süren Zirve’de BM Genel Sekreteri António Guterres, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Perez-Castejonun ve UN Küresel Compact CEO’su Sanda Ojiambo üzere Birleşmiş Milletler, iş dünyası, hükümet temsilcileri ve sivil toplumdan sürdürülebilirlik başkanları de yer aldı. Doruğun ikinci gününde Birleşmiş Milletlerin her yıl etraf günü vesileyle düzenlediği Stockholm 50+ kapsamında Avrupa’dan iş dünyası önderlerini bir ortaya getirecek Gezegenin Üç İklim Kriziyle Uğraş: Avrupa’da İş Dünyasının Rolü” başlıklı oturumda ise Kordsa CEO’su İbrahim Özgür, Kordsa’nın sürdürülebilirlik stratejisini paylaştıı, sektörel dinamikleri ve UN Küresel Compact İklim Gayesi Hızlandırma programının şirketlerine katkısını kıymetlendirdi.

İbrahim Özgür konuşmasında “Kordsa olarak geçen yıl bilime dayalı amaçlar belirlemek isteyen şirketler için yararlı olduğuna inandığımız UN Küresel Compact İklim Gayesi Hızlandırma Programına katıldık. 2021’de Bilim Temelli Maksatlar inisiyatifi’ne taahhütte bulunduk. Global ısınmanın 1,5°C ile sonlandırılmasına takviye olmak üzere en geç 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyoruz. Hayatı güçlendiren eserlerimizle, etrafa hassas ve inovatif yaklaşımımızla düşük karbon iktisadına geçişte dallarımızda liderlik etmeye devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.