DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Dünya Bisiklet Günü’nün açılışı TBMM’nin bahçesinde yapıldı.
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Dünya Bisiklet Günü’nün açılışı TBMM’nin bahçesinde yapıldı.

Dünya Bisiklet Günü’nün açılışı TBMM’nin bahçesinde yapıldı.

YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN: BİSİKLET

ABONE OL
Haziran 2, 2022 22:12
Dünya Bisiklet Günü’nün açılışı TBMM’nin bahçesinde yapıldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN: BİSİKLET

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun bisiklet kullanımının ve etrafa olan hassaslığının artırılması tarafında Dünya Bisiklet Günü’nde düzenleyeceği etkinlikler Türkiye Büyük Millet Meclisi bahçesinde yapılan bisiklet tipiyle başladı.

Meclis Lideri Mustafa Şentop, Milletvekilleri ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Emin Müftüoğlu’nun iştirakleriyle gerçekleştirilen 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü aktiflikleri kapsamında “Yaşanabilir bir Dünya İçin: Bisiklet” sloganıyla Meclis Bahçesi’nde düzenlenen TBMM Bisiklet Turu’na ilgi ağır oldu.

Yediden yetmişe tüm Türk halkını bisiklet kullanmaya davet eden Türkiye Bisiklet Federasyonu, tıpkı vakitte Birleşmiş Milletler Kalkınma Gayelerini da destekliyor. Dünya Bisiklet Günü’nün açılış programında birinci olarak Türkiye Bisiklet Federasyonu lideri Emin Müftüoğlu konuştu. Etraf dostu ve sıfır karbon bir ulaşım aracı olan bisikletin ülkemizin yurt dışına olan güç bağımlılığını azaltacağını vurgulayan Emin Müftüoğlu, gerçekleştirilen bisiklet hareketinin Birleşmiş Milletler Global Kalkınma Amaçları’na da katkı sağlayacağını kelamlarına ekleyerek: “Ülkemiz için çok kıymetli olan bisiklet sporunun yaygınlaştırılması, etraf ile dost ve yurtdışına güç bağımlılığını azaltacak bir kullanım aracı olan bisiklet kullanımı konusunda, Gazi Meclis’imizin her bahiste olduğu üzere bu hususta da toplumumuza örnek olmasından ötürü hayli gururlu ve de heyecanlıyız“ dedi. Son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Lideri Mustafa Şentop Dünya Bisiklet Günü ve bisiklet kullanımı hakkındaki konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde milletvekilleri ve konuklar TBMM bahçesinde düzenlenen “Yaşanabilir bir Dünya İçin: Bisiklet” sloganıyla Meclis Bahçesi’nde düzenlenen TBMM Bisiklet Tipi ile 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü etkinliklerinin açılışı yapılarak, Meclis Lideri Mustafa Şentop ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Emin Müftüoğlu günün mana ve ehemmiyetine özel ikram verdi.

Birleşmiş Milletler Genel Konseyi tarafından 2018 yılında kararla kutlanmaya başlanan Dünya Bisiklet Günü’nde, #benimbisikletim fotoğraf müsabakası, bisiklet çeşitleri, inançlı bisiklet kullanımı ve trafik eğitimi ve toplumsal medya hesaplarından yapılacak canlı yayınlarla bisiklet kullanımının kritik değeri vurgulanacak.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C Ulusal Eğitim Bakanlığı, T.C. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği üzere kurum ve kuruluşların da desteklediği etkinliklere Türkiye Bisiklet Federasyonu tüm bisiklet severleri davet ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.