DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Doğu Perinçek İzmir’in fırsatlarını anlattı

Doğu Perinçek İzmir’in fırsatlarını anlattı

Vatan Partisi, “Üretici baş tacı olacak!” sloganıyla başlattığı Üretim Devrimi Kurultaylarının 100.’sünü İzmir’de yaptı.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 19:24
Doğu Perinçek İzmir’in fırsatlarını anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi, “Üretici baş tacı olacak!” sloganıyla başlattığı Üretim İhtilali Kurultaylarının 100.’sünü İzmir’de yaptı.

Vatan Partisi Genel Lideri Dr. Doğu PERİNÇEK, İş İnsanı Ethem SANCAK, TÜRK-İŞ 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin ÇAKMAK ve İş İnsanı Bekir Cahit YÜCEL’in iştirakiyle yapılan Yeni Dünyada İzmir’in Fırsatı Kurultayı yüzlerce İzmirlinin iştirakiyle tamamlandı.

Kurultayda konuşma yapan Vatan Partisi Genel Lideri Dr. Doğu PERİNÇEK, insan-tasarruf- yatırım- üretim-istihdam- adil paylaşım temelli Üretim İhtilali programının kıymetinden kelam ederek, “Türkiye üreticileri kötülenerek bu programa sokuldu. Türkiye 600 milyar dolara yakın borç batağına battı. Vatan Partisi’nin Üretim İhtilali programı tek tercihtir! .Onun için Türkiye’nin önünde tek bir program kalmıştır. Bakın size tarih veriyorum birkaç yıl içinde Vatan Partisi üreticilerin ulusal hükümetinde anahtar vazife yapacak. Üretim İhtilali kurulacak” dedi.

SADAKA İKTİSADINA SON!

“Belirleyici olan lokomotif olan istihdamdır. En sonunda ürettiğimiz bütün pahalar insan emeğinin eseridir onun için istihdam temeldir. Önümüzdeki üretim ihtilalinin sırrı şudur önümüzdeki üretim ihtilalinin sonuç itibariyle Türkiye’nin çalışma çağındaki insan kaynağını seferber ederek çalışacağız. Sakatlar hariç ihtiyarlar hariç onlarda üretime yapabildiği kadar katılabilecek” diyen Perinçek, üretim için halkın seferber edileceğini vurguladı.

“ÜRETİCİLERİN HÜKÜMETİ YARININ HÜKÜMETİDİR”

Perinçek, geleceğe umutla baktıklarını belirterek, “Değerli arkadaşlar size şu muştuyu veriyorum. Türkiye’nin önündeki 40 yıl Öncü Gençlik ve TGB ile sigortalanmıştır. 40 yılımızı güvenlik altına aldık. Ahlak karakter çalışkanlık fedailik o Türk tarihinden bize miras olan büyük birikimdir. Üreticilerin ulusal hükümeti yarının hükümetidir. Orada Atlantikçiler olmayacak orada NATO ’ya baş tutanlar Amerika’dan buyruk almayanlar üreticinin buyruğunda olanlar üretici baş tacı diyenler olacak. Geleceğe umutla bakıyoruz karamsarlığı yasaklıyoruz” dedi.

“ASYA KÜLLERİNDEN DOĞUYOR!”

İş İnsanı Ethem SANCAK, Yeni Dünyada İzmir’in Fırsatı Kurultayı’nda yaptığı konuşmada, “Geleceğe ışık tutacak çok değerli bir adım bugünkü toplantı İzmir Üretim İhtilali Kurultayı, gelecek jenerasyonların de konuşacağı bir kurultay oluyor. Hoş bir anons yapmış arkadaşlar: “yeni dünyada İzmir’in fırsatı” bence bunu bir adım ileri götürmek lazım: yeni dünyada İzmir’in yüreği. Zira İzmir rastgele bir kent değil. İzmir Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran insanlık tarihinin en kıymetli şahsiyetlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal iktisadın inşası için start verdiği ildir İzmir” dedi.

“ÇARE: ÜRETİM İHTİLALİ VE YENİ DÜNYA İLE BİRLEŞME”

Vatan Partisi İzmir Vilayet Lideri Çağdaş CENGİZ, açış konuşmasında “Yeni dünyada İzmir’in Türkiye’nin fırsatını konuşmak üzere toplandık. İzmir’de de üreticilerin dediğini iki söz ile özetliyoruz. Bu türlü gitmez. Bilhassa 1980lerden beri devam eden neo liberal model çöktü. Atlantik sistemi göbeğinden çatırdıyor. Bunun yansıması sıcak paranın yansıması ile bir büyük yangın halini almıştır” diyerek Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize değindi. Cengiz, bu krizden fakat Üretim İhtilali programının hayata geçmesi ve Yeni Dünya ile bütünleşmek olduğunu vurgulayarak, “Bugün güç sorunu başta olmak üzere Türkiye’de birçok ekonomik sorunla karşı karşıyayız. Bu krizden bizi çıkaracak ekonomik program Üretim İhtilali ve yeni dünyayla bütünleşmedir” dedi.

“ÜRETİMİN İÇİNDEKİ GÜCE TALİBİZ”

Kurultay konuşmacılarından TÜRK-İŞ 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin ÇAKMAK, “Yaşam gitgide zorlaşmaya başladı. Mahallede, kahvede, endüstride çalışanlarımız daralmaya başladı. Artırım yağmurları ile kasvetler artmaya başladı. Her haber kanalında, internet sayfalarında minimum fiyatı konuşuyoruz” diyerek ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartın zorluklarına değindi.

Çakmak, üretimin ve emeğin en büyük kıymetler olduğunu vurgulayarak, “Biz kantara değil üretime üretimin içindeki güce talibiz! Biz öbür ülkelere gitmiyoruz!” biçiminde konuştu.

Kurultay soru yanıt aktifliğinin akabinde okunan sonuç bildirgesi ile sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.