DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

DEÜ’lü Gençler, Depark İle Kariyer Fırsatlarını Öğrendi

DEÜ’lü Gençler, Depark İle Kariyer Fırsatlarını Öğrendi

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) koordinasyonunda ve DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ‘DEPARK ile Kariyerim Geleceğim’ etkinliğine katılan öğrenciler, staj imkânları ve kariyer fırsatlarını öğrendi.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 09:00
DEÜ’lü Gençler, Depark İle Kariyer Fırsatlarını Öğrendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) uyumunda ve DEÜ Meslek Planlama ve Mezunlarla Münasebetler Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ‘DEPARK ile Mesleğim Geleceğim’ aktifliğine katılan öğrenciler, staj imkânları ve meslek fırsatlarını öğrendi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) uyumunda ve DEÜ Meslek Planlama ve Mezunlarla Bağlantılar Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ‘DEPARK ile Mesleğim Geleceğim’ aktifliği Tınaztepe Yerleşkesinde yer alan DEÜ Mimarlık Fakültesinde gerçekleştirildi. Mesleğini bugünden şekillendirmek isteyen gençler aktiflikte, DEPARK firmalarıyla ve kesim temsilcileri ile bir ortaya geldi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisince öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlanması gayesiyle hayata geçirilen Yetenek Kapısı ve TÜBİTAK Doktora Programları hakkında bilgi edinen öğrenciler, başarılı girişimcilik kıssalarını de dinleme fırsatı buldu. Gün uzunluğu süren ‘DEPARK ile Mesleğim Geleceğim’ etkinliğinde merak ettikleri sorulara karşılık bulan gençler, meslek seyahatlerinde kendilerine rehber olacak bilgiler edindi.

YETKİNLİĞİNİZDEN YÜREK ALIN

Aktifliğin açılışında konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan öğrencilere ‘hayal kurun ve hayallerinizin peşinden gidin’ tavsiyesinde bulundu. Rektör Yardımcısı Özcan, “DEPARK’ta şirket kuranların birçok hayalini gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Onlardan gelecekte dünyanın nasıl olacağını öğrenecek, hangi yetkinliklere sahip olmanız gerektiğinin karşılığını alacaksınız. Siz geleceğimiz olduğunuza nazaran kendi geleceğinizi de hayal etmelisiniz” dedi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin dayanaklarıyla hayata geçirilen Yetenek Kapısı’nın öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Özcan, “Girişimci, yetkinliğinden cüret alarak kapıyı çalmaktan korkmayan bir kişidir. Yürekli olmak yetmez, uzman de olmalısınız ki kapılar size açılsın. Biz, geleceğin insan kaynağında daha çok Dokuz Eylüllü olsun istiyoruz. DEÜ’lü olmanın avantajını yetkinliklerinizle besleyin. Geleceğe iz bırakın. Bıraktığınız müsaade diğerlerinin hayatını kolaylaştırmasını sağlayın.” dedi.

DEÜ ÖRNEK OLUYOR

DEÜ Meslek Planlama ve Mezunlarla Münasebetler Koordinatörü Prof. Dr. Pınar Süral Özer ise öğrenci odaklı üniversite anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nükhet Hotar önderliğinde faaliyetlerimizi sürdürüyor, öğrencilerimizin meslek planlamalarına büyük bir kıymet veriyoruz. Koordinatörlüğümüz, öğrencilerimizin mesleklerini geliştirecek birçok faaliyete imza atıyor, öteki üniversitelere de örnek oluyor. Öncü teşebbüslerimizle öğrencilerimizin seçtikleri yollarda başarılı olmaları için onları destekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin sunduğu fırsatları öğrencilerimizle buluşturuyor; öğrencilerimiz, mezunlarımız ve iş dünyamız ortasında bir köprü misyonu görüyoruz” diye konuştu.

KLÂSİK HALE GELECEK

DEPARK Genel Müdürü Prof. Dr. Özgür Özçelik ise bu sene birinci sefer düzenledikleri aktifliği klasik hale getirmek istediklerini belirterek, “Kariyer hedeflerinizde DEPARK olarak size katkı sağlamak istiyoruz. DEPARK’ta 121 teknoloji firmasında 1293 işçi çalışıyor. 2021 yılında şirketlerin toplam cirosu 350 milyon TL’yi aştı, ihracat sayısı 7 milyon doları buldu. Toplam cironun yaklaşık 180 milyon TL’si Ar-Ge gelirinden oluşuyor. Bu çok değerli zira firmalar kendi Ar-Ge çalışmalarıyla katma pahası yüksek eserlerin satışını gerçekleştirmişler ve ülke iktisadına katkı sağlamışlar. DEPARK firmalarımızla irtibata geçmeyi ihmal etmeyin” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.