DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Çorlu Belediyesi “En İyi Strateji Belgesi Hazırlayan Belediye” Ödülünü Aldı
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Çorlu Belediyesi “En İyi Strateji Belgesi Hazırlayan Belediye” Ödülünü Aldı

Çorlu Belediyesi “En İyi Strateji Belgesi Hazırlayan Belediye” Ödülünü Aldı

Çorlu Belediyesi; Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. destekleriyle düzenlediği "7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi"nde "En İyi Strateji Belgesi Hazırlayan Belediye Ödülü"nün sahibi oldu.

ABONE OL
Mayıs 31, 2022 15:00
Çorlu Belediyesi “En İyi Strateji Belgesi Hazırlayan Belediye” Ödülünü Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu Belediyesi; Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfının Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş. dayanaklarıyla düzenlediği “7. Ulusal Her Tarafıyla Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde “En Âlâ Strateji Evrakı Hazırlayan Belediye Ödülü”nün sahibi oldu.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfının liderliğinde Management Plus Danışmanlık ve Eğitim tarafından her yıl organize edilen ve bu yıl 7.’si düzenlenen “Ulusal Her Tarafıyla Kentsel Dönüşüm Kongresi” İstanbul’da gerçekleşti. 8 kolda düzenlenen Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Kentler Muvaffakiyet ve Teşvik Mükafatları Töreni’nde Çorlu Belediyesi’nin de ortalarında bulunduğu 23 belediye, muvaffakiyet ve teşvik evrakının sahibi oldu.

Kentsel Dönüşüm Çalışmalarımız Ödüllendirildi

Mükafatı teslim alarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Lideri Ahmet Sarıkurt, “7. Ulusal Her İstikametiyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı’nın Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı A.Ş. dayanaklarıyla gerçekleştirilen Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Kentler Muvaffakiyet ve Teşvik Mükafatları Töreni’nde, ‘En Düzgün Strateji Dokümanı Hazırlayan Belediye Ödülü’ almaya hak kazanmış olmaktan büyük gurur ve memnunluk duydum. Çorlu Belediyesi olarak muhtemel afet riskinde yaşanması mümkün can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek için kentsel dönüşümü çok önemsiyoruz ve kentsel dönüşüme yönelik olarak ortaya koyduğumuz proje ve stratejilerle kentimizi inançlı ve çağdaş bir kent hâline getirmek için çalışıyoruz. Bu mevzuda yetkili firma ile imarlı yahut imarsız yerler üzerine inşa edilen kaçak yapılar, heyelan ya da toprak kayması riski ve yer sıvılaşması bulunan alanların tespitine yönelik çalışmalar ve akabinde anket çalışması gerçekleştirdik.

“Yarınları Bugünden İnşa Etmek İçin Çalışıyoruz”

Kentimizin geleceğine katkı sağlayacak projelere imza atabilmek için bilimsel uygulamalarla hazırladığımız planlar doğrultusunda yarınları bugünden inşa ediyoruz. ‘Şeffaf belediyecilik’ ve ‘güvenilirlik’ prensiplerini ön planda tuttuğumuz çalışmalarımızı hazırlamış olduğumuz stratejik plan çerçevesinde yürütüyoruz. Bugün aldığımız ödül de hakikat yolda olduğumuzu göz önüne sermektedir. Yanlışsız ve başarılı işler ortaya koyabilmek için stratejik çalışmaların ne derece değerli olduğu bir defa daha kanıtlanmış oldu. Çorlu’muz için ortaya koyduğumuz gayretlerin takdir edilmesi bizim için çok pahalı. Bu çerçevede emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daha hoş bir Çorlu için daima birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Kentsel Dönüşüm Ülkemiz İçin Hayati Ehemmiyet Taşıyor”

Lider Sarıkurt düzenlenen kongrede; kentsel dönüşümün insanlarımızın, ekonomimizin gelişimi ve kalkınması için kıymetli olduğunun vurgulandığını, kentsel strateji ve master plan yaklaşımının kentsel dönüşümün ana ideolojisi olması, tüm belediyelerin stratejik hareket planını geliştirmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldığını da kelamlarına ekledi. Lider Sarıkurt daha sonra TGRT Haber tarafından düzenlenen kongre ve ödül ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Öte yandan kongrede “Yerel İdareler Açısından Çevresel Sürdürebilirlik”, “Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Kentler Süreci”, “İnşaat ve Gayrimenkul Kesimi Açısından Çevresel Sürdürebilirlik”, “Tüm Taraflarıyla Akıllı Kent Uygulamaları” ve “Kentsel Dönüşüme Teklifler ve Yeni Modeller” hususlarında oturumlar gerçekleştirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.