DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Continental Dünya Çevre Günü’nü uluslararası sürdürülebilirlik ödülü ile kutluyor

Continental Dünya Çevre Günü’nü uluslararası sürdürülebilirlik ödülü ile kutluyor

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla aldığı önemli bir ödülle taçlandırıyor.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 11:12
Continental Dünya Çevre Günü’nü uluslararası sürdürülebilirlik ödülü ile kutluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental 5 Haziran Dünya Etraf Günü’nü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla aldığı kıymetli bir mükafatla taçlandırıyor. Continental, kâr hedefi gütmeyen Memleketler arası Karbon Saydamlık Projesi (CPD) tarafından tedarik zincirindeki emisyonları azaltmada dünya başkanı olarak üst üste dördüncü sefer en yüksek nota layık görüldü. Tedarikçileriyle birlikte sürdürülebilir ham husus kullanımını önceliklendiren Continental, lastik üretiminde geri dönüştürülmüş pet şişelerin yanı sıra bir ziraî atık eseri olan pirinç kabuğu külünden silikat da kullanıyor.

Dünya Etraf Günü’ne ikili kutlamayla dikkat çeken Continental, daha sürdürülebilir tedarik zincirleri yaratma konusundaki eforuyla üst üste dördüncü kere mükafata layık görüldü. Continental, kapsamlı iyileştirmeler yapmak için tedarikçileriyle yakın iş birliği içinde çalışan bütünsel yaklaşımıyla dalda de fark yaratıyor. Continental, on yıldan fazla bir müddettir yıllık olarak yapılan CDP değerlendirmesine katılıyor. 2022 derecelendirmesi için dünya çapında 13.000’den fazla şirket ve kuruluş bu değerlendirmede yer aldı. Continental, değerlendirmeye giren şirketler ortasında iklim değişikliği ile uğraşta tedarikçi taahhüdü açısından en yüksek notu alan birinci yüzde 8 ortasında yer aldı.

Continental Lastikleri Sürdürülebilirlik Lideri Claus Petschick, “Malzeme tedarikinden geri dönüşüme kadar eserlerimizin tüm paha zincirine bakıyoruz. Bu yaklaşım, kaynakları koruyan ve birebir vakitte değerli iklim müdafaa gayelerini destekleyen hakikaten sürdürülebilir tedarik zincirlerine ulaşmanın tek yolu. Continental’in maksadı, en geç 2050 yılına kadar büsbütün sürdürülebilir tedarik zincirlerine ulaşmak. Yenilikçi teknolojiler, dijitalleşme ve izlenebilirliği artırmak tedarik zincirlerimizi daha sürdürülebilir hale getirmemize kıymetli katkılar sağlıyor” dedi.

Lastik üretiminde sürdürülebilir ve yenilenebilir ham hususlar

Lastik üretiminde sürdürülebilir ham husus kullanımı Continental’de uzun müddettir en büyük önceliklerden biri oldu. Continental ve iş ortakları, Taraxagum projesiyle karahindibanın (Taraxacum koksaghyz) sanayide kullanımını araştırıyor. Bu projeyle lojistik ve nakliye kaynaklı CO2 emisyonlarını azaltmayı ve kıymetli kaynakları korumak için üretim için gerekli olan doğal kauçuğun bir kısmını şirketin kendi tesislerinin yakınında yetiştirebilmeyi hedefliyor.

Sürdürülebilir ham husus kullanımı tıpkı vakitte Continental’in şu anda lastiklerinin seri üretimine dâhil ettiği geri dönüştürülmüş pet şişelerin kullanımını ve bir ziraî atık eseri olan pirinç kabuğu külünden silikat kullanımını da içeriyor. Bitki bazlı yağlar ve reçineler, petrol bazlı gereçlerin kullanımını da azaltıyor. Continental’in gayesi, en geç 2050 yılına kadar lastik eserlerinde yüzde 100 sürdürülebilir ham hususları kullanmak.

Endonezya’da küçük çiftçiler sürdürülebilir üretim için eğitim alıyor

Continental tıpkı vakitte doğal kauçuk kaynaklarının sürdürülebilirliğini de sağlıyor. Continental, 2018’den bu yana, doğal kauçuğun izlenebilirliği için dijitalleşmeyi teşvik etmek için Alman kalkınma kuruluşu GIZ ile iş birliği yapıyor. Endonezya, Borneo’da projeye dâhil edilen küçük çiftçiler, sürdürülebilir eser yetiştirmeyi öğrenerek kaliteyi ve randımanı artırabiliyor ve böylelikle gelirlerini de güzelleştirebiliyor. Sürdürülebilirliğe dayalı bir ekin yetiştirme stratejisi, tıpkı vakitte bedelli kaynakları koruyarak ağaç bölümü ve orman kayıplarını da önlüyor. 2018’de 450 çiftçiyle başlayan projenin 2024’e kadar 4 bin çiftçiye ulaşması bekleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.