DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

CHP’li Bakan’dan AKP ve MHP milletvekillerine: “Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum!”
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • CHP’li Bakan’dan AKP ve MHP milletvekillerine: “Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum!”

CHP’li Bakan’dan AKP ve MHP milletvekillerine: “Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum!”

İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinin foseptiği kaçak olarak ara sokak kanallarına deşarj edildi

ABONE OL
Haziran 16, 2022 04:24
CHP’li Bakan’dan AKP ve MHP milletvekillerine: “Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Kent Hastanesi şantiyesinin foseptiği kaçak olarak orta sokak kanallarına deşarj edildi

İzmir Kent Hastanesi’nin şantiyesine ilişkin foseptiğin vidanjörlerle taşınıp Bayraklı’nın orta sokaklarındaki kanal sınırlarına döküldüğü ortaya çıktı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan sert reaksiyon gösterdi.

Yapımı süren İzmir Kent Hastanesi’nin şantiyesine ilişkin atık suların vidanjörlerle taşınarak Bayraklı ilçesinin orta sokaklarındaki kanal çizgilerine döküldüğü ortaya çıktı.

Bayraklı’da birtakım mahallelerde ağırlaşan koku ihbarları üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ve Zabıta Dairesi Başkanlığı kontrol yaptı ve kanal kapaklarını müsaadesiz açıp kaçak olarak döküm yapan iki vidanjör şoförü suçüstü yakalandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Hastanesi şantiyesinin foseptik sularını Bayraklı’nın orta sokaklarındaki kanal çizgilerine kaçak olarak deşarj eden vidanjörlerin sorumlularını tespit etti, haklarında tutanak tuttu. Ayrıyeten İzmir Büyükşehir Belediyesi, kaçak deşarj uygulamasını yaptıran firma hakkında 2872 sayılı Etraf Kanunu kapsamında süreç yapılmak üzere Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü’ne, Trafik Kanunu’na nazaran süreç yapılmak üzere ise Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Ancak iki saat sonra birebir vidanjörlerden birinin yine kaçak döküm yaptığı tespit edildi. Yine süreç yapıldı ve tutanak düzenlendi.

Çevre Komitesi CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Murat Bakan bahse dair açıklama yaptı.

Konuyu Meclis gündemine taşıyacağını söyleyen Murat Bakan, “Bunu yapanların kim oldukları, haklarında hangi yaptırımların uygulanacağı, etrafa karşı kabahat kapsamında isimli sürecin işletilip işletilmeyeceği üzere tüm ayrıntıları soracağız ve takipçisi olacağız” dedi ve AKP ve MHP milletvekillerine, “Hepimiz bu kentin vekilleriyiz. Bu kente karşı işlenen her hata hepimize karşı işlenmiş demektir. Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum” diye seslendi.

Bu bir suç!

Bakan’ın açıklaması şu formda: “Çevre ve toplum sıhhatini yakından ilgilendiren bu husus o denli geçiştirilecek bir husus değil. Çünkü körfez paklığı ve altyapı konusundaki hassasiyet ve gayret ortadayken, buna karşın Cumhur İttifakı daima ‘İzmir kokuyor’ diye lokal siyaset yürütürken, dün İzmir Kent Hastanesi’nin foseptik sularının kentin göbeğinde ve nüfusun yoğunluğunun olduğu bir bölgede kaçak olarak kanal çizgilerine deşarj edilmesinde kasıt arıyoruz. Bu türlü bir şey nasıl olabilir? Yıllardır süren İzmir Kent Hastanesi’nin foseptiğini kaçak olarak orta sokaklardaki kanal çizgilerine deşarj ediyorlar. Bunu kim, hangi mantık, hukuk ve vicdan çerçevesinde açıklayabilir? Şayet kasıt yoksa, bu kabahati işleyenler hakkında idari ve isimli süreç süratle başlatılmalı. Buradan evvel Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’na sesleniyorum; Murat Kurum, bu bahiste gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Bu bir kabahat, bu cürmün hem idari hem de isimli karşılığı var ve eğip bükmeden gereği acilen yapılmalı. AKP ve MHP İzmir Milletvekillerine de sesleniyorum; hepimiz bu kentin vekilleriyiz. Bu kente karşı işlenen her kabahat hepimize karşı işlenmiş demektir. Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum. Ayrıyeten mevzuyu çabucak yarın Meclis gündemine de taşıyacağız ve bunu yapanların kim oldukları, haklarında hangi yaptırımların uygulanacağı, etrafa karşı cürüm kapsamında isimli sürecin işletilip işletilmeyeceği üzere tüm ayrıntıları soracağız ve takipçisi olacağız. İzmir sahipsiz değil, İzmir’in birilerinin politik kurnazlıklarına alet edilmesine müsaade vermeyiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.