DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Boehriger İngelheim’dan Çocuklar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi

Boehriger İngelheim’dan Çocuklar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları günü kapsamında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için KidZania’da önce demonte kedi evi atölyesi ve sonrasında Eğitimci / Yazar Ezo Sunal ile Veteriner Hekim Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bir söyleşi gerçekleştirdi.

ABONE OL
Haziran 4, 2022 06:36
Boehriger İngelheim’dan Çocuklar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Veteriner Doktorlar Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları günü kapsamında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için KidZania’da evvel demonte kedi meskeni atölyesi ve sonrasında Eğitimci / Müellif Ezo Sunal ile Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın iştirakiyle “Kaşınma Dediğin” konseptli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Boehringer Ingelheim; insanların, hayvanların ve gezegenin sıhhatinin iyileştirilmesinin birbiriyle ilişkili olduğu gerçeğinden yola çıkan bütünsel, birleştirici bir bakış açısını temsil eden One Health (Tek Sağlık) yaklaşımı ile 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları günü kapsamında, Klinisyen Veteriner Doktorlar Derneği iş birliği ile çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirdi.

Ülkemizde 26 yıldır faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en süratli büyüyen global ilaç firmalarından biri olan Boehringer Ingelheim Türkiye, hayvan sevgisinin çocuk yaşlardan başlayarak gelişmesinden yola çıkarak KidZania’da birbirinden hoş iki aktiflik gerçekleştirdi. Etkinliklerden birincisi, 4 Nisan’da KidZania’da demonte kedi konutu atölyesi oldu. Atölyeyi ziyaret eden çocuklar, sokakta yaşayan hayvanlar için kedi konutlarını monte ederek kendi zevklerine nazaran boyadılar. Kedi konutu atölyesi ile sokaktaki canlılara yuva olmanın yanı sıra, çocuklarda sokak hayvanlarına dair farkındalık kazandırıldı.

Boehringer Ingelheim, Klinisyen Veteriner Doktorlar Derneği (KLIVET) iş birliği ile tekrar KidZania içerisindeki aktiflik alanında Eğitimci / Muharrir Ezo Sunal ve Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın yer aldığı bir söyleşi gerçekleştirdi. Ezo Sunal’ın şirin köpeği Samba’nın da eşlik ettiği söyleşide, çocuklara veteriner hekimlik mesleği tanıtıldı, evcil hayvanların nizamlı olarak veteriner tabip ziyaretine götürülmesinin ehemmiyeti, antiparaziterlerin nizamlı olarak uygulanarak kaşınmanın ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi ve hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği ile ilgili bilgiler ve teklifler paylaşıldı.

Veteriner hekimliği deneyimlemek isteyen çocuklar, KidZania içerisinde yer alan Klivet’in önderliğinde Boehringer Ingelheim’in takviyesi ile hayata geçirilmiş olan Klivet Veteriner Kliniği’ni ziyaret edebiliyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.