DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Başkan Soyer eski belediye başkanları ve meclis üyeleriyle buluştu

Başkan Soyer eski belediye başkanları ve meclis üyeleriyle buluştu

3 yıllık faaliyetlerini anlattı

ABONE OL
Haziran 6, 2022 15:36
Başkan Soyer eski belediye başkanları ve meclis üyeleriyle buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 yıllık faaliyetlerini anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İzmir’de geçmiş yıllarda vazife yapan belediye liderleri ve meclis üyeleriyle buluştu. Üç yıllık hizmet devrinin anlatıldığı toplantıda konuşan Lider Soyer, İzmir’deki projeleri tıpkı vakitte Türkiye’deki krizlere tahlil üretmek için hayata geçirdiklerini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer kent hafızasını tazelemek ve İzmir’e paha katan isimlerle fikir alışverişi yapmak için başlattığı toplantıların dördüncüsünde geçmiş periyotlarda vazife yapan belediye liderleri ve meclis üyeleriyle bir ortaya geldi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) toplantıya İzmir’e hizmet etmiş eski ilçe belediye liderleri, vilayet ve ilçe meclis üyeleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.
Toplantıda Lider Tunç Soyer’in üç yıllık hizmet devrindeki çalışmalara ait sunumlar yapıldı.

“Biz ne yaptıysak yalnızca İzmir için yapmadık”
İzmir’in gelişimine katkı sunan herkesin, kentin hafızası olduğunu söyleyen Lider Tunç Soyer, “Biz köklerimizden, geçmişimizden koparsak geleceği inşa edemeyiz” dedi. İzmir’deki projeleri birebir vakitte Türkiye’deki krizlere tahlil üretmek üzere hayata geçirdiklerini tabir eden Lider Soyer, “Biz İzmir’de üç yılda her ne yaptıysak, asla yalnızca İzmir için yapmadık. Bizden sonra ve Türkiye’nin öbür yerlerinde de uygulanabilir olsun istedik. Yaptığımız her projenin bir omurgası, bir ideolojisi var” dedi.

“Bu kentin ürettiği refahı, beşerlerine paylaştıracak devalar arıyoruz”
“Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla oluşturulan kooperatif modelinin geliştirilerek birçok alanda kullanıldığını söyleyen Lider Soyer, “Genel Liderimizin da söz ettiği üzere son yıllarda Türkiye’de sistem oligark üretiyor. Pekala, biz toplumsal demokrat mahallî yöneticiler olarak ne yapacağız ki kentin ürettiği refah oligark üretmesin? Kentsel dönüşümde yaptığımız şey tam da bu. Halkın gücünü örgütleyerek bir üretim öznesi haline getiriyoruz. Birebir şeyi ulaşımda Halk Taşıt uygulamasıyla yapmaya çalışıyoruz. Kooperatifçilik sorununu yalnızca tarıma mahsus olarak görmüyoruz. Hayatın her alanında bu kentin ürettiği refahı, bu kentin beşerlerine paylaştıracak devalar arıyoruz. O nedenle kentsel dönüşüm ve ulaşımda da kooperatifçiliği hayata geçirdik” diye konuştu.

Üç adımda koku meselesini çözeceğiz
Lider Soyer İzmir’in gündemindeki koku sıkıntısının tahliline ait ağır bir halde çalıştıklarını belirterek, yağmur suyu ve atık su kanallarının ayrıştırılması, Çiğli Arıtma Tesisi’nde dördüncü fazın inşa edilmesi ve derelerdeki paklık çalışmalarının bu kapsamda ele alınan öncelikli işler olduğunu lisana getirdi. Lider Soyer, sebepleri ortadan kaldıracak çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak “Yağmur suyu atık su ayrıştırma kanallarımız 196 kilometreyi tamamladı. Körfez’e direkt akıntı yapan kanal sınırını ölçtüğümüzde 374 kilometreydi. Münasebetiyle biz Körfez’i kirleten çizgisi kesmek için bir çalışma yaptık ve bu kadar ilerledik. Yaklaşık 120 kilometre daha yaptığımız vakit bunu büyük ölçüde bitirmiş olacağız. Yani artık Körfez’e akış kelam konusu olmayacak. Dere paklığı için de büyük bir uğraşla çalışmaya devam ediyor arkadaşlarımız. Son olarak da Çiğli Arıtma Tesisi’ni de takip etmeye devam ediyoruz. Çok kısa mühlet içinde hem yenileme çalışmasını hem de milletlerarası finans kaynaklarıyla 4’üncü faz sıkıntısını tıpkı kentsel dönüşümde olduğu üzere müteahhitlerin yazgısına bırakmadan çözeceğiz. Göreceksiniz çok kısa bir müddet içerisinde kokunun tamamını ortadan kaldırmış olacağız. Körfez’i yüzülebilir hale getiriyoruz” diye konuştu.

Üç yıllık hizmet periyodu anlatıldı
Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, zelzele çalışmaları ve imar planlarıyla ilgili, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz, alt ve üstyapı çalışmalarıyla ilgili, İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, kentsel dönüşüm modeliyle ilgili, Toplumsal Hizmetler Dairesi Lideri Ulaş Aydın toplumsal hizmetler hakkında, Ziraî Hizmetler Dairesi Lideri Şevket Meriç, tarım alanındaki çalışmalar ve İZSU Genel Müdür Yardımcısı Onur Demirci ise İZSU projeleri ve yatırımları hakkında sunum yaptı.
Sunumların akabinde iştirakçiler Lider Soyer’e fikirlerini, görüşlerini ve deneyimlerini aktardı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.