DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Ankutsan ISO 500’de Adım Adım Zirveye Koşuyor

Ankutsan ISO 500’de Adım Adım Zirveye Koşuyor

ANKUTSAN, İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması 2021 sonuçlarına göre 52 basamak yükselerek, Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri içerisinde 212’nci sırada yer aldı.

ABONE OL
Haziran 2, 2022 04:24
Ankutsan ISO 500’de Adım Adım Zirveye Koşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKUTSAN, İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması 2021 sonuçlarına nazaran 52 basamak yükselerek, Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri içerisinde 212’nci sırada yer aldı.

Kurulduğu 2002 yılından günümüze dek her geçen yıl; yatırım, üretim, ihracat ve istihdamını katlayarak arttıran ambalaj endüstrisinin vizyoner, oluklu mukavva kutu bölümünün önder şirketi ANKUTSAN; başarılarına bir yenisini daha ekledi.

İleri teknolojiyle üretim, sürdürülebilir kalite anlayışı ve yenilikçi bakış açısı ile çalışmalarına devam eden ANKUTSAN; tüm kesimlerin kutu gereksinimlerine yönelik nitelikli tahlilleri sunmaya devam ediyor.

Yüzde yüz yerli sermaye ile Antalya’da kurulduğu günden bugüne bölümüne yatırım yapan ve son yıllarda, oluklu mukavva bölümünde “en fazla yatırım yapan şirket” pozisyonunu koruyan Ankutsan; dala istikamet veren yapısı ile liderlik yolunda gayelerine emin adımlarla ilerliyor.

2021 yılında da yatırım ve ihracat atılımına devam ederek Türkiye’ye bedel katan ANKUTSAN; İSO Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu 2021 sonuçlarına nazaran 52 basamak yükselerek, Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri içerisinde 212’nci; araştırmaya katılan Antalya firmaları içerisinde ise en büyük şirket olarak yer aldı.

Dalında İhracat Önderi Ankutsan 2022 Yılında Yüzde 77 Büyüme ve 4 Milyar TL Ciro Hedefliyor.

Türkiye’nin dört bir yanında Sanayi 4.0 yaklaşımında kurduğu tesisleri ve ileri teknoloji üretim formülleri ile oluklu mukavva kesiminde en süratli büyüyen şirket olan ANKUTSAN; 1000’den fazla çalışanı; Antalya, Mersin, Ankara, Adana ve Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan 6 fabrikası ile yıllık 420.000 ton Oluklu Mukavva Levha ve Kutu, Adana’da yaptığı yeni kağıt fabrikası yatırımıyla birlikte 300.000 ton Kağıt üretme kapasitesine sahip olacak.

Oluklu mukavva kutu bölümünün en büyük ihracatçısı olan ANKUTSAN; Türkiye İhracatçılar Meclisi birinci 1000 ihracatçı şirket (TİM 1000) sonuçlarına nazaran 503. büyük ihracatçı firma olarak; bu listeye kesimden girebilen tek firma olma unvanını da elinde bulunduruyor. Ankutsan, 2022 yılı için yüzde 77 büyüme ve 4 milyar liralık ciro hedefliyor.

ANKUTSAN’dan Dev Yatırım

Türkiye’nin en büyük 212’nci sanayi şirketi Ankutsan, 60 milyon avro yatırım yaptığı Adana’daki yeni fabrikasının çalışmalarına süratle devam ediyor.

Bu yatırımla birlikte Adana’daki 2. Kağıt fabrikasını açacak olan ANKUTSAN, yeni fabrikasını 2023 yılı son çeyreğinde tamamlamayı hedefliyor. Yeni fabrikasıyla birlikte, oluklu mukavva kutu ve levha üretimi için muhtaçlık duyduğu tüm hammaddeyi kendi üretecek olan ANKUTSAN, en ileri teknoloji donanımıyla kurduğu yeni tesisi ile bölümünde dev bir adım atıyor.

Gücümüzü “Değer Yaratma” Prensibimizden Alıyoruz

ANKUTSAN İdare Heyeti Lideri Rüstem Kesgi; Türkiye’nin en büyük 212’nci sanayi kuruluşu olma başarılarıyla ilgili şunları söyledi: “Bu yıl 20. Yılımız. Serüvenimiz, bedelli dostum ve İdare Konseyi Lider Vekilimiz Mustafa Çakal ile birlikte Antalya kent merkezindeki küçük bir kutu atölyesinde, 2002 yılında başladı. O günden bu güne dek çalışma arkadaşlarımızla birlikte daima “değer yaratma” prensibimizle çalıştık. Bugünlere gelebilmemizdeki gücümüzü buradan alıyoruz. İnsanı önceleyen yaklaşımımızla, her vakit uyumlu ve dinamik bir çalışma ortamında yeni başarılara koşuyoruz. Kaynaklarımızı koruyor, en verimli ve çevreci üretimi gerçekleştiriyoruz. Toplumsal sorumluluk projelerimizle her vakit örnek oluyoruz. Yatırım, üretim, ihracat ve istihdamda daima atılımlarla ülkemizin iktisadına katma kıymet sağlıyoruz. Açıklanan ISO 500 araştırması 2021 sonuçlarında geçtiğimiz yıla nazaran 52 basamak yükselerek 212’nci olduk. Geçmişten bugüne baktığımda emeklerimizin meyvelerini alabildiğimiz için büyük bir memnunluk ve gurur duyuyorum. Bu başarıda hissesi olan tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza gönülden teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.