DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Anadolu Isuzu, elektrik ihtiyacının yüzde 55’ini güneş enerjisinden elde edecek

Anadolu Isuzu, elektrik ihtiyacının yüzde 55’ini güneş enerjisinden elde edecek

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusundaki yatırımlarına üretimde yüksek oranda yeşil enerjiye geçiş hamlesi ile hız verdi.

ABONE OL
Haziran 5, 2022 09:00
Anadolu Isuzu, elektrik ihtiyacının yüzde 55’ini güneş enerjisinden elde edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, sürdürülebilirlik maksatları doğrultusundaki yatırımlarına üretimde yüksek oranda yeşil güce geçiş atağı ile sürat verdi. Anadolu Isuzu, Çayırova’daki çağdaş üretim tesislerinin çatılarına suramı devam eden güneş gücü santralinin tamamlanmasıyla, üretimde gereksinim duyduğu elektriğin yüzde 55’ ini güneş gücünden karşılayacak.

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, sürdürülebilirlik odaklı adımlarına bir yenisini daha ekledi. Anadolu Isuzu’nun Çayırova’daki çağdaş tesislerinin çatısında suramı devam eden fotovoltaik güneş gücü santrali (GES), şirketin toplam elektrik muhtaçlığının yüzde 55’ini karşılayacak.

İhale, müracaat, onay süreçleri ve çatı üstü mobilizasyon süreçleri muvaffakiyetle tamamlanan fotovoltaik güneş gücü santrali, panel montajlarının da tamamlanması ile birlikte 5.500 MWp şurası kapasite ile Anadolu Isuzu’nun çağdaş midibüs, otobüs ve kamyon üretim tesislerine muhtaçlık duyduğu yeşil enerjiyi sağlamaya başlayacak.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan hususla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Anadolu Isuzu olarak sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerimizin odak noktası olarak görüyoruz. Bu doğrultuda “yeşil dönüşüm” odaklı faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Hem üretimini yaptığımız araçların, hem de tüm üretim ve faaliyet süreçlerimizin etrafa tesirlerini en aza indirmeyi ve böylelikle yeşil dönüşümde kesimimize öncülük etmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda çevreci, sıfır emisyonlu araç üretimine her geçen gün daha fazla yük verirken, operasyonlarımızdan kaynaklanan emisyonları en aza indirmeye de büyük kıymet veriyoruz. Ağustos ayından itibaren toplam elektrik gereksinimimizi yüzde 55 üzere yüksek bir oranda Çayırova’daki üretim tesislerimizin çatılarında kurulumuna başladığımız güneş güç santrali ile karşılayacağız. 2022 yılının son çeyreği prestiji ile büyük oranda yeşil güç kullanımına geçmiş olacağız. Paris Mutabakatı, Avrupa Yeşil Mutabakatı ahenk çalışmalarımız ve etrafa hassas üretim yaklaşımımız ile önümüzdeki devirde güç gereksinimimizin tümünü yenilenebilir güç kaynaklarından karşılamayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm odaklı yatırımlarımızı kesintisiz sürdüreceğiz.”

Nisan ayında, iklim değişikliği ve global ısınmanın olumsuz tesirlerine karşı eforları destekleyen milletlerarası Bilim Temelli Gayeler Girişimi’ne (SBTi) imza veren Anadolu Isuzu ticari araç dalında 2040 yılına kadar yeni kamyon ve otobüs satışlarında yüzde 100 sıfır emisyon maksadını destekleyen “Drive to Zero” inisiyatifine de üye olarak takviye veriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.