DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Ak Partili Kırkpınar Açıkladı: Yetiştiricilere 4 Kalemde Destek Ödemeleri Başladı
  • Gazete Haberim
  • Genel
  • Ak Partili Kırkpınar Açıkladı: Yetiştiricilere 4 Kalemde Destek Ödemeleri Başladı

Ak Partili Kırkpınar Açıkladı: Yetiştiricilere 4 Kalemde Destek Ödemeleri Başladı

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke geneli başlatılan destek ödemeleri ile ilgili açıklama yaparak, başta Islah Amaçlı Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Besilik Erkek Sığır, Sürü Yöneticisi Destekleri olmak üzere 4 kalemde İzmirli yetiştiricilere destek ödemesi yapılacağını belirtti.

ABONE OL
Haziran 4, 2022 21:36
Ak Partili Kırkpınar Açıkladı: Yetiştiricilere 4 Kalemde Destek Ödemeleri Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke geneli başlatılan dayanak ödemeleri ile ilgili açıklama yaparak, başta Islah Gayeli Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Besilik Erkek Sığır, Sürü Yöneticisi Takviyeleri olmak üzere 4 kalemde İzmirli yetiştiricilere dayanak ödemesi yapılacağını belirtti.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, AK Parti olarak her alanda olduğu üzere tarım ve hayvancılık alanında da destekleme yaptıklarına dikkat çekerek,

“Ülkemizin ve İzmir’imizin ziraî gereksinimini yerli üretimle karşılaması, çiftçilerimizin daha çok kazanması için, Havza Bazlı Üretimi Destekleme Modeli ve “Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli ile dala yönelik direkt tahlil stratejileri geliştiriyoruz. Ayrıyeten daima olarak çiftçi ve yetiştiricilerimizi destekliyoruz. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan ödemeler kapsamında İzmir’de Islah Gayeli Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği dayanağı (Anaç Koyun-Keçi desteği) kapsamında 12.004.405 TL, Besilik Erkek Sığır takviyesi kapsamında 7.159.175 TL, Sürü Yöneticisi takviyesi kapsamında 150.000 TL ve Hayvan Hastalıkları Tazminatı dayanağı kapsamında 2.152.692 TL takviye ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını belirtmek isterim” sözlerini kullandı.

AK Parti olarak hem çiftçinin hem de üreticinin daha fazla kazanması için 2002 yılından beri yapılan çalışmaların artarak devam ettiğini vurgulayan Kırkpınar, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Son 20 yılda oluşturduğumuz güçlü altyapı sayesinde besin tedarikinde sorun yaşamayan, kendine yeterlilik oranı yüzde 140 olan bir ülke pozisyonuna geldik. Topraklarımızın randımanını artırmak için hükümetlerimiz periyodunda yaklaşık 300 milyar liralık su yatırımı yapmak suretiyle 9 bin 989 tesisi hizmete aldık. Cumhuriyet tarihinde yapılan baraj sayısını 2’ye katladık, toplam 47 milyon metreküp su depolanan 654 yeni barajı ülkemize kazandırdık. Cumhuriyet tarihinde bu türlü bir şey yok. Bu yatırımlar sonucunda 20 milyon dekar araziyi sulamaya açarak sulanan tarım alanımızı 68,5 milyon dekara yükselttik. Böylelikle çiftçilerimize yıllık 60 milyar lira ek gelir artışı sağladık. Üretici Örgütlerine ziraî dayanaklardan ödenen hizmet bedellerini artırdık, örgütlenmeyi desteklemeye devam ettik. Daha verimli bir hayvansal üretim için mera ıslah çalışmalarına büyük kıymet verdik, vermeye de devam edeceğiz”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.