DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

AK Partili Baran’dan Karşıyaka Stadı cevabı

AK Partili Baran’dan Karşıyaka Stadı cevabı

AK PARTİLİ BARAN: TAŞ TAŞIYACAKLARDI LAF TAŞIYORLAR

ABONE OL
Haziran 6, 2022 23:12
AK Partili Baran’dan Karşıyaka Stadı cevabı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK PARTİLİ BARAN: TAŞ TAŞIYACAKLARDI LAF TAŞIYORLAR

Karşıyaka’da yılan öyküsüne dönen stat üretimiyle ilgili CHP’den gelen açıklamalara AK Parti kanadından karşılık gecikmedi. AK Partili Ahmet Uğur Baran, “Demek ki hizmet yapmak her siyasi partinin harcı değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği üzere onlar konuşur, AK Parti yapar.” dedi.

Karşıyaka Stadı’nın imalinin lokal idareye devredilmesi sonrasında bir türlü başlamamış olması ve CHP cephesinden gelen açıklamalara AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran reaksiyon gösterdi. AK Partili Baran, “CHP’nin çöp, çukur ve çamurdan ibaret belediyecilik anlayışı, sonunda kendi ayağına dolandı. Karşıyaka Stadı’nı yapmak için bir hışımla kolları sıvayıp siyasi reklam yaptıktan sonra baktılar, gördüler ki çamura battılar. Bu çamur nedir? CHP zihniyetinin stadın yapınını engellemek için açtığı davalardır. Türkiye’nin dört bir yanına kaç yeni kuşak statlar kazandırmış AK Parti iktidarı, Karşıyaka’ya da en hoş stadı yapmakta muktedirdir. Bununla birlikte açılan davalar nedeniyle proje durmak zorunda kalınca, devletimizin programında geriye düşmek zorunda kalmıştır.” dedi.
Karşıyaka Belediye Lideri Cemil Tugay’ın “Gerekirse taş taşırım kelamlarını hatırlatan AK Partili Baran, “Dün stadın inşaatını talep ederken gerekirse taş taşıyacağını söyleyen Sayın Cemil Tugay, bugün geldiğimiz noktada sırf katıldığı canlı yayınlarda ve verdiği demeçlerde laf taşır hale gelmiştir. Partilerinin bu kadar yüksek oy aldığı bir ilçeye bu kadar açık bir ihanet içinde olmaları, elbette Karşıyakalıların sandıkta radarına takılacaktır. ” sözlerini kullandı.
“ATEŞTEN GÖMLEK DEĞİL HAVAİ GÖMLEK”
AK Partili Baran, “Bakın Karşıyaka bugün ne yazık ki CHP belediyeciliğinin esaretinde makus kokulara maruz kalıyor ve beşerler ağır kokudan bu sıcakta camlarını dahi açamıyorlar. Sokağa çıktığınızda araçlar adeta bir mayın tarlasının içinde zikzak çizerek ilerlemeye çalışıyor. Yayalar parçalanmış kaldırımların ortasında adeta akrobasi yapmak zorunda kalmış durumda. Karşıyaka’da köşeye sıkışan CHP belediyeciliği, çıkışı hizmette değil, laf dalaşında ve mazeret üretmekte bulmaya çalışıyor. Pusulasını ve istikametini kaybetmiş bu anlayış artık çıkmaz sokaktadır. Artık de köşeye sıkışmış CHP stat konusunda ne yapıyor? Biz stadı yapacaktık lakin proje gelmedi, biz stadı yapacağız lakin mimar şöyle dedi… Açıkçası CHP’nin bu mazeretleri su nerede, inek içti mantığından öteye geçmeyen bir oyalama taktiğidir. Karşıyaka’nın yıllarını çalan bu anlayışta, “Biz yapacağız” diyenler artık “Yaptırmıyorlar” diyerek projeyi tekrar Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza devretmenin peşinde. Sayın Cemil Tugay bu mevzuyu üstlenirken Ateşten gömlek giydik diyordu ancak o denli anlaşılıyor ki, bu işbilmezlik ve yerinde saymayla giydikleri gömlek olsa olsa Havai gömlektir.” dedi.
“HİZMET YAPMAK HER PARTİNİN HARCI DEĞİL”
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Küme Başkanvekilliği misyonuna gelişi sonrasında Karşıyaka Stadı ile ilgili açıklamalarda bulunan Murat Aydın’ın kelamlarını de eleştiren Baran, “Sayın Aydın, ‘Şu anda merkezi hükümeti engelleyen mi var?’ diye soruyor. Sayın Aydın Karşıyaka’dan seçilmiş ve lokal iktidarda kıymetli bir misyona gelmiş siyasetçi olarak Mavişehir Opera Binasi ve Karşıyaka Stadı olmak üzere ilçemizde bir türlü becerilememiş CHP vaatlerinin hayata geçmesi için çalışmalı. Siyasetin hiçbir devrinde görmediğimiz mazeret üretme siyaseti, bugün İzmir’in ve Karşıyaka’nın öncelikli sorunu haline gelmiştir. Şayet hizmet üretmek yerine laf üreteceklerse, oturmaları gereken koltuklar iş yapma yetkisi olan koltuklar değildir. Karşıyaka Stadı’nı yapıyoruz diye reklam yapıp, günün sonunda başarısız olunca ‘Devlet niçin yapmıyor?’ diyenler, bu kentin geleceğini çalıyor. Demek ki hizmet yapmak her siyasi partinin harcı olmayabiliyor.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.