DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Airpreneurs 2022 pandemi sonrası havacılık sektörüne yenilikçi çözümler getiriyor

Airpreneurs 2022 pandemi sonrası havacılık sektörüne yenilikçi çözümler getiriyor

Dünyanın en büyük havacılık şirketi olan Boeing, Türkiye Girişimcilik Vakfı işbirliği ile gençleri havacılık alanında daha girişimci kılmayı ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını amaçlayan Airpreneurs programının dördüncü dönemini başlattı.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 09:24
Airpreneurs 2022 pandemi sonrası havacılık sektörüne yenilikçi çözümler getiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en büyük havacılık şirketi olan Boeing, Türkiye Girişimcilik Vakfı işbirliği ile gençleri havacılık alanında daha teşebbüsçü kılmayı ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını amaçlayan Airpreneurs programının dördüncü periyodunu başlattı. Bu yılın programı, uçuş güvenliği ve insan sıhhatine yönelik yenilikçi tahlillerin yanı sıra havacılık dalının pandemi sonrası devirdeki yeni gereksinimlerine odaklanıyor. Airpreneurs programı, ayrıyeten, THY Terminal ve İTÜ ARI Teknokent tarafından destekleniyor.

Boeing ve Türkiye Girişimcilik Vakfı işbirliği ile 2016 yılında başlayan ve şimdiye kadar üç sefer düzenlenen Airpreneurs programı Türkiye çapında 350.000 bireye ulaşırken, 7 farklı kentten 700’ü aşkın genç programa katılmaya hak kazandı.

Airpreneurs programının dördüncü devir lansman aktifliği 1 Haziran 2022 tarihinde çevrim içi gerçekleştirildi. Programa bu yıl 325 üniversite öğrencisi başvurdu ve 60 üniversite öğrencisi katılmaya hak kazandı. Airpreneurs 2022 programı kapsamındaki aktifliklerin büyük çoğunluğu çevrim içi düzenlenecek olup, birtakım aktifliklerin pandemi şartlarına bağlı olarak fizikî ortamda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın, “Airpreneurs programı ile ülkemizin geleceği olan üniversite öğrencilerine havacılıkta girişimcilik gayesiyle ulaşmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Boeing Türkiye Ulusal Havacılık Planı altındaki çeşitli projeler ve işbirlikleri yoluyla Türkiye’nin havacılık alanındaki genç yeteneklerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Uzun yıllara dayanan ortaklığımızdan dolayı Türkiye Girişimcilik Vakfı’na, takviyeleri için THY Terminal ve İTÜ ARI Teknokent’e teşekkür ederiz. 2016 yılından bu yana düzenlediğimiz Airpreneurs programının dördüncü periyodu, Türk havacılık bölümünün uzun vadeli büyümesi ve rekabetçiliğine yönelik verdiğimiz dayanakta kararlılığımızı yansıtıyor. Bu program yoluyla, geleceğin havacılık profesyonellerine ilham vermeyi, onları havacılık bölümünün değişen gereksinimlerine yönelik yeni fikirler ve tahliller geliştirme doğrultusunda cesaretlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, “Havacılık bölümünde insan sıhhati ve uçuş güvenliğine yönelik yenilikçi tahliller üretmeyi amaçladığımız Programda üniversite öğrencilerini, pandemi ve sonrasında havacılığın yeni dünya nizamına ahengini artıracak proje fikirlerini hayata geçirmeleri için destekliyoruz. Program, ayrıyeten, gençlerin havacılık alanında küresel manada değişen trendleri uygulamaya geçirmeleri ve inovatif proje fikirlerini geliştirmeleri için bir alan yaratacak. Herkesin iştirakine açık etkinliklerde ise daldaki değişimleri ve ilham veren kıssaları birlikte keşfedeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Program kapsamında birinci olarak, çevrim içi gerçekleştirilecek ve tüm üniversite öğrencilerine açık olacak buluşmalarda, dal profesyonelleri ve girişimcilik alanından konuklar ilham konuşmaları yapacak. Program müracaatları sonucunda seçilen gruplar, daha sonra düzenlenecek üç günlük Girişimcilik Bootcamp’ine ve girişimcilik uzmanları tarafından verilen eğitimlere katılacak. Bu eğitimleri, farklı bölümlerden başarılı girişimcilerin iştirakiyle düzenlenecek bir webinar serisi takip edecek.

Ayrıyeten, bu gruplar, alanında uzman girişimcilerden mentörlük takviyesi alırken, tıpkı vakitte Speed Networking buluşmaları ile tesirli ağlar geliştirmenin yollarını öğrenecek. Akabinde, tüm eğitim ve etkinliklere katılan ve ön heyet elemesini muvaffakiyetle geçen gruplar, projelerini Eylül ayında yapılması planlanan Demo Day’de girişimcilik ve iş dünyasından tecrübeli isimlere sunacak. Son olarak, başarılı olan üç grup, fikirlerini hayata geçirmek üzere çeşitli takviyelerden faydalanacak ve yatırımcılara sunum yapma bahtı elde edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.