DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

ACCA“Daha İyi bir Dünya için Muhasebe Mesleği” konusunda konuştu

ACCA“Daha İyi bir Dünya için Muhasebe Mesleği” konusunda konuştu

Küresel finans ve muhasebe meslek kuruluşu ACCA, Eduplus 9. Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi’nin konuğu oldu.

ABONE OL
Mayıs 30, 2022 19:00
ACCA“Daha İyi bir Dünya için Muhasebe Mesleği” konusunda konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Global finans ve muhasebe meslek kuruluşu ACCA, Eduplus 9. Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi’nin konuğu oldu.

ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Lideri Filiz Demiröz Eduplus 9. Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi’nde “Değişen Dünyada Dönüşen Finans ve Muhasebe Mesleğinin Öncelikleri” başlıklı bir konuşma yaptı. Demiröz yaptığı konuşmada ACCA’in yeni global araştırma raporlarından biri olan “Daha Düzgün bir Dünya için Muhasebe Mesleği: Dönüşümün Öncelikleri” raporuna atıfta bulunarak, “Finans ve muhasebe profesyonelleri, sürdürülebilir ekonomiler ve işletmeler için hayati kıymete sahiptir, bu nedenle ACCA olarak vizyonumuz, dünyanın muhtaçlık duyduğu finans ve muhasebe mesleğini geliştirmektir” dedi.

Dünyanın 178 ülkesinde 233 binden fazla üyesi ve 536,000’den fazla adayı bulunan global bir finans ve muhasebe meslek kuruluşu olan ACCA, Eduplus tarafından düzenlenen 9. Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi’ne katıldı. Tepede “Değişen Dünyada Dönüşen Finans ve Muhasebe Mesleğinin Öncelikleri” başlıklı bir konuşma yapan ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Lideri Filiz Demiröz, ACCA’in yeni global araştırma raporlarından biri olan “Daha Yeterli bir Dünya için Muhasebe Mesleği: Dönüşümün Öncelikleri” raporundaki bulguları paylaştı.

ACCA’in yeni yayınladığı “Daha Âlâ bir Dünya için Muhasebe Mesleği: Dönüşümün Öncelikleri” global araştırması, değişen dünyada dönüşen finans ve muhasebe mesleğinin yeni öncelik alanlarını ve bu yeni öncelik alanlarının dünya kamuoyunun isteği olan ve sonraki jenerasyonlara bırakmak istediği daha uygun, kapsayıcı, eşitlikçi yeşil, dijital bir dünyanın inşasındaki rolünü ele alıyor. ACCA’e nazaran değişen dünyada dönüşen finans ve muhasebe mesleği, sağlam iktisatların inşa edilmesi, yarının yeteneklerinin yetiştirilmesi, işletmelerin sürdürülebilirliğine istikamet verme, standartların ve regülasyonların geliştirilmesi, kamu bölümünün dönüştürülmesi, girişimciliğe dayalı büyümenin desteklenmesi ve etik ile itimadın güçlendirilmesi hususlarını öncelikli olarak ele alıp, daha güzel bir dünyanın inşa edilmesine kritik katkılar sunacak.

Bütün bu öncelikleri hayata geçirebilmenin sırrının dünyanın gereksinimi olan finans ve muhasebe mesleğini inşa etmek olduğunu belirten ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Lideri Filiz Demiröz, “Finans ve muhasebe profesyonelleri, sürdürülebilir ekonomiler ve işletmeler için hayati kıymete sahiptir, bu nedenle ACCA olarak vizyonumuz, dünyanın muhtaçlık duyduğu finans ve muhasebe mesleğini geliştirmektir” dedi.

ACCA’e nazaran dünyanın muhtaçlık duyduğu bu meslek nasıl bir meslek?

  1. En yüksek etik standartlara sahip,
  2. İşletmelerin bedel yaratmalarına, oluşturdukları bedeli müdafaalarına ve raporlamalarına dayanak olan,
  3. Tek bir global standartlar setine nazaran çalışabilen,
  4. Kapsayıcı ve toplumları en geniş halde temsil edebilen,
  5. Zorlukların üstesinden gelmemizi, iş fırsatlarını en üst seviyeye çıkarmamızı ve yeniliği ve değişimi yönlendirmemizi sağlayabilen,
  6. Ve kamu faydasına hareket ederken tüm paydaşları muhteşem birleştirici rolüyle bir ortaya getirebilen bir meslektir

Filiz Demiröz kelamlarını şöyle sonlandırdı: “Finans ve muhasebe alanında, yapay pürüzlerden arındırılmış, isteyen tüm dünya vatandaşlarına erişim sağlanması için imkân yaratan, meslekte istihdam imkanları ve çeşitli mesleksel rotalar sunabilecek, adil, kapsayıcı, kaliteli mesleksel eğitimlerin ve eğitim siyasetlerinin oluşturulması ve hayata geçirilmesinin çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu sayede, işletmeler ve iş dünyasının muhtaçlığı olan vasıflı iş gücünün geliştirilmesi sağlanırken, bu, etik ve sürdürülebilir iktisatların ve dünyanın inşasında kilit rol oynayacaktır.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.